Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Stare monitory eizo- warto ?

    Witam,

    Trafiły do mnie "z odrzutu" dwa monitory EIZO. Mogę je kupić po 150zł. Oba są sprawne, bo przed chwilą je podłączałem.

    model:
    flex scan s1921 19cali
    flex scan l768 19 cali

    Obecnie mam Monitor LG FLATRON W2241s 22' i zastanawiam się, czy któryś z tych dwóch- bądź co bądź nieźle wysłużonych już monitorów w dalszym ciągu byłby lepszy niż ten mój LG do obróbki zdjęć.

    Jasne, że są mniejsze niż moje 22', ale to w końcu EIZO więc przypuszczam, że mają lepsze odwzorowanie kolorów, być może szerszy gamut itd.

    Nie gram na kompie i raczej nie oglądam filmów. Pytam wyłącznie pod kątem LR i PS, bo 150zł to nie tak dużo, więc jeden mógłbym sobie zatrzymać

    podpowiecie coś?

  2. #2

    Domyślnie

    jak je masz, to może po prostu przetestuj? w menu monitora możesz sprawdzić przebieg, tj. ile godzin świeciły

    jak nie są zajechane, to za 150zł pewnie warto, s1921 lepszy będzie na pewno

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź. Jutro jak będę już w domu to sprawdzę ten licznik. Nie miałem pojęcia, że monitor może mieć taką informację zapisaną

    Przetestować, jak najbardziej mogę, bo już na nich dzisiaj chwilkę się bawiłem RAWkami i jest ok, przejścia tonalne są dużo łagodniejsze niż na moim LG, ale wydaje mi się, że samemu nie wyciągnę konkretnych wniosków, bo po prostu się na tym nie znam Bardziej chodzi mi o opinię o parametrach podawanych przez producenta. To stary monitor. Nowemu nie podskoczy, ale może wg tego co producent wypisał, dedykowany do pracy przy grafice EIZO jest w czymś lepszy od przeciętnego monitora "do wszystkiego" marki LG?

    Jak okaże się, że warto go zatrzymać, to dopiero zaproszę pewną osobę żeby mi ten monitor skalibrowała i wtedy będę pewny, że kolory są ok. ale teraz mogę tylko stwierdzić, czy wyświetlane kolory mi się podobają. Dla przykładu- Na moim LG są piękne, nasycone kolory, kontrast i jasność jest super. Wysłałem kiedyś obrobione zdjęcie do mądrzejszego ode mnie znajomego i okazało się, że mój kolor zielony jest tak na prawdę, prawie żółty Bo mój LG, to monitor do grania i wszystko ma na nim ładnie wyglądać :P
    Tak, że zwykłe przetestowanie odpada, bo musi być dobry tester


    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    s1921 lepszy będzie na pewno
    Thx. W takim razie, bardziej się nim skupię niż na tym drugim
    Ostatnio edytowane przez Feni ; 12-09-2014 o 00:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •