Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie format tif a camera raw

    Witam. Mam zdjęcie z rozszerzeniem tif i potrzebuje pilnie otworzyć w camera raw. Zdjęcie załadowane jest w PS cs6 i kiedy daję edycja--->preferencje--->camera raw pojawia się okno prefernecje camera raw, klikam ok i nie otwiera mi się:/ poprzez bridge również nie mogę otworzyć:/

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pablo25 Zobacz posta
    Witam. Mam zdjęcie z rozszerzeniem tif i potrzebuje pilnie otworzyć w camera raw. Zdjęcie załadowane jest w PS cs6 i kiedy daję edycja--->preferencje--->camera raw pojawia się okno prefernecje camera raw, klikam ok i nie otwiera mi się:/ poprzez bridge również nie mogę otworzyć:/
    Skoro dajesz Edycja->Preferencje, to otwierają się Preferencje .

    Jak chcesz otworzyć przez ACR (choć nie mam zielonego pojęcia czemu), to trzeba z Bridge'a wymusić otworzenie w ACR, najprościej zaznaczając razem z jakim RAWem, albo klikając prawym przyciskiem i dająć "Otwórz w Camera RAW"
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 08-09-2014 o 23:39
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    ctr+r nie działa.
    A w bridge mam tylko otwórz za pomocą PS CS6 i otwiera mi się tylko sam PS.

  5. #5

    Domyślnie

    Adobe Bridge CSx > Camera RAW Preferences... > JPEG and TIFF handling > TIFF: Enable... jeden lub drugi w zależności od tego co wolisz, zaznacz tifa, ctrl + r

  6. #6

    Domyślnie

    Powinno się dać również z poziomu PS-a. Otwórz jako Camera Raw.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  7. #7

    Domyślnie

    Pytanie tylko po co TIFF'a otwierać w ACR ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Pytanie tylko po co TIFF'a otwierać w ACR ??
    Nie rozumiem pytania. A po co otwierać RAW w ACR?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Pytanie tylko po co TIFF'a otwierać w ACR ??
    Pewnie po to, że niektóre rzeczy robi się tam łatwiej lub szybciej, lub przyjemniej. Co to za różnica po co?
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Nie rozumiem pytania. A po co otwierać RAW w ACR?
    TIFF to nie RAW, to już przetworzony format graficzny. Tak, jest 16b, ale żaden program nie traktuje go jako RAW, tym samym w ACR jest mniej możliwości.
    Poza PS ładuje TIFFy bez problemów, tym samym można zrobić znacznie więcej, szybciej i lepiej niż w ACR.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •