Close

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 77
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pablo25 Zobacz posta
    a gdzie ja napisałem, że nie robię RAW? robię tylko rawy, ale napiszę to jeszcze raz może w końcu dotrze PO CO MAM GODZINAMI SIEDZIEĆ NAD RAWAMI I JE DOPIESZCZAĆ JAK NOWE PUSZKI JUŻ WYPLUWAJĄ LEPSZE OBRAZKI GDZIE MNIEJ CZASU POŚWIĘCA SIĘ OBRÓBCE. Teraz wiadomo o co mi chodzi?
    Po pierwsze... nie musisz krzyczeć.
    Po drugie (MZ) każdy obrazek, który ma ujrzeć światło dzienne (czytaj być pokazany szerszej publice), powinien przejsć obróbkę. I nie mam tu na myśli siedzenia godzinami nad każdym zdjęciem. Od tego są, jak słusznie zauważył GonzoG, presety. Wtedy jedno kliknięcie i focia z nijakiej nabiera... blasku. Dosłowne... jedno kliknięcie...
    Nikon

  2. #32

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kolory prosto z puszki, to Canon jest lepszy w portretach, bo lepiej oddaje kolory skóry
    Moim zdaniem tak było do czasu premiery D7000...
    D7000 | S 18-35 1.8 | N 60 2.8 G | M 48 AF-1 | N SB-600

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radius_bo Zobacz posta
    Moim zdaniem tak było do czasu premiery D7000...
    I D7000 i D610 nadal mają pomarańczowe zabarwienie skóry przy zdjęciach bez flasha.
    W większości sytuacji można to skorygować korektą WB, ale trzeba się w to bawić i nie zawsze jest skuteczne.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #34

    Domyślnie

    sprawa byłaby o wiele łatwiejsza jakby d600 znowu kosztował 4000 zanim nikon ogłosił, że wymienia migawki był wysyp tych modeli i to właśnie za śmieszne pieniądze, a teraz wchodząc na allegro same za min 5000zł

  5. #35

    Domyślnie

    W temacie "który aparat (Canon czy Nikon -na przykładzie 5D2 i D800) lepiej oddaje kolor skóry" linki, które dawałem wcześniej -do samodzielnej oceny:

    http://img811.imageshack.us/img811/2166/5d21.jpg
    http://img209.imageshack.us/img209/23/d8001.jpg

    http://img843.imageshack.us/img843/6928/5d22r.jpg
    http://img194.imageshack.us/img194/605/d8002.jpg

    http://img837.imageshack.us/img837/8130/5d24.jpg
    http://img69.imageshack.us/img69/5706/d8004.jpg

    http://img268.imageshack.us/img268/6937/5d25.jpg
    http://img706.imageshack.us/img706/9638/d8005.jpg

    http://img838.imageshack.us/img838/1682/5d212.jpg
    http://img404.imageshack.us/img404/5747/d80012.jpg

    http://img202.imageshack.us/img202/1695/5d213.jpg
    http://img694.imageshack.us/img694/2833/d80013.jpg

    http://img803.imageshack.us/img803/8678/5d216.jpg
    http://img823.imageshack.us/img823/9922/d80016.jpg

    Po dwa RAWy z obu aparatów, do samodzielnego wywołania:

    http://www.mediafire.com/?ah1ibb27qd6h370

    W temacie samych matryc:

    -jak chcesz coś mocniej wyciągnąć z cieni w Canonie, to zalecam używanie minimum ISO 640 (nic poniżej) i +0.3 do +0.7 EV w stosunku do poprawnego pomiaru światłomierza (nie wiem czy wyrażam się jasno....). Wyciąganie z cieni na zdjęciach zrobionych poniżej ISO 640, uwidoczni się paskudnym bandingiem i ohydnym "ciapkowatym" szumem. Kompensacja ekspozycji na plus zmniejszy potrzebę wyciągania z cieni, a wartość do +0.7 EV gwarantuje wystarczająco dobre możliwości wyciągania z świateł.

    Wyciąganie z cieni wypada lepiej w Nikonie D7000 niż w D3 -to tak na koniec.........

    i przykład:


    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 08-09-2014 o 08:56
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  6. #36

    Domyślnie

    Chyba Rafale zamknąłeś wszystkim usta Było tak gwarno, a tu cisza jak makiem
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #37

    Domyślnie

    Mi najbardziej spodobało się info dot. matryc...
    Nikon

  8. #38
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    @
    nikonarz3100
    "Szkoda, że nie zauważyłeś GonzoG, by zmienić ton wypowiedzi... Ale nie pierwszy raz omijasz niewygodne dla siebie posty..."

    Otoz to! No coz, podobno na CHAMSTWO nie ma lekarstwa!? Tak powoli dochodze do wniosku, ze to forum jest WLASNOSCIA niejakiego, nie umiejeacego sie odpowiednio odnosic forumowicza: "gonzog". Hmmm, moze bedziemy go przed naszym wpisem priv pytac, czy nam ze jego laskawym zezwoleniem wolno???

    Pozdrowienia dla innych, tych forumowiczow, ktorym rodzice dali na dalsza droge zycia nieco wychowania.

    Pozostaje przy swoim, ze dla przecietnego amatora, ktory "pstryka" dla swojej przejemnosci, czy aby uwiecznic urlop, wycieczke itp. te 100 tys. wyzwolen migawki sa "na wyrost i spuchlizne". Zreszta chyba i tak po najwyzej 5 latach przyjdzie ochota na nowa kamerke, hmmm... kiedys wystarczala PRAKTICA na 10 lat lub wiecej, ale to juz inny temat. Jesli sa osoby, ktore tego nie rozumia, to po prostu zal mi ich braku normalnego myslenia
    Ostatnio edytowane przez buma2 ; 08-09-2014 o 19:47

  9. #39

    Domyślnie

    Buma2, co do wyzwoleń migawki pełna zgoda. Ja amator, mój D700 5 lat, około 6500 wyzwoleń migawki. Może dlatego, ze wychowalem się począwszy od Ami66, poprzez Zenity, Praktici etc. Kiedyś kadr byl przemyślany, dopiero później naciskano spust
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 08-09-2014 o 21:05
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #40
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    "Buma2, co do wyzwoleń migawki pełna zgoda. Ja amator, mój D700 5 lat, około 6500 wyzwoleń migawki. Może dlatego, ze wychowalem się począwszy od Ami66, poprzez Zenity, Praktici etc. Kiedyś kadr byl przemyślany, dopiero później naciskano spust "

    Tak to wlasnie wyglada! Aleee, sorry, czy zapytales "gonzog", czy mozesz cos takiego napisac???? Inaczej mozesz sie liczyc z tym, ze "jestes idiota"...

    Pozdro

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •