Szukaj
Panowie ja tylko napisałem, że podoba mi się obrazek z nowych matryc nikona nie porównujcie d610 do 5d mkII, bo oczywistym jest, że nikon bije go na głowę. Mnie interesuje porównanie 5d mkII do d7000, czy obrazek z Canona będzie lepszy i nie mówię tutaj o tej magi FF. Dla porównania oba takie same kadry robione tymi samymi szkłami d90 i d7000 i jak gołym okiem widać, że jest różnica w tych obrazkach nie mam teraz na myśli możliwości wyciągania z RAW, bo to nie o to chodzi, aby spędzać czas godzinami na obróbkę, bo po to robią coraz lepsze puszki, aby zajmowało to mniej czasu. Więc teraz robiąc taka samą scene d7000 i 5d to będę widział różnicę na korzyść dla Canona?
D700 nie wchodzi w ogóle w grę ponieważ kosztuje ponad 4tys i z reguły mają przebiegi powyżej 200tys więc już wolałbym dołożyć 1tys i mieć d600/610, a Canona jak wspomniałem można kupić za 2500-3000zł i z przebiegami 70-100tys
Bierz Canona, będziesz zadowolony.
Zenit 12 XP - zepsuł się
Jesli nie robisz raw, to masz problem.
Ps.
Lepszy w jednej sytuacji, da ciała w innej. W jpg.
Ja bym zobaczył gdzie sa szkła które lubię, i tam kupił puszkę. Taka metoda jaka sugerujesz przy wyborach puszki, mieszając do tego segmenty rynku zupełnie - jest dziwna i nikt chyba nie odpowie jednoznacznie.
Moja sugestja - kup sobie aparat na tzw film. Jakis tani z fajnym szkłem.
Wszystko bedzie gotowe od ręki. Poważnie mowie.
Zdaje mi sie ze o gotowca z aparatu Ci idzie. Wiec bedzie oki.
... ucze sie patrzec i widziec...
i duqa z tego...
Jak tak patrzę na ten dylemat, to boję się pomyśleć co będzie w chwili, kiedy już zapadnie decyzja na temat body i trzeba będzie znaleźć obiektyw do tego... W gruncie rzeczy puszka to najmniejszy problem...
Nikon D5100 | D610
Sigma 10-20 f/4-5.6 | 17-50 2.8 EX | 70-200 2.8 II EX | Nikkor AF-S 28 1.8 | AF-S 35 1.8 | AF-S 50 1.8 | AF-S 18-105 | Tokina At-x 100mm f/2.8
Nissin Di-622 MkII | YN-560 IV | RF-603 MkII | Vanguard Alta+ 233AP
Jeśli chodzi o kolory prosto z puszki, to Canon jest lepszy w portretach, bo lepiej oddaje kolory skóry, za to Nikon trochę lepiej radzi sobie z AWB i lepiej oddaje kolory ogólną kolorystykę, szczególnie czerwienie i zielenie. W C czerwony jest bardziej nasycony, a zielony trochę wyprany.
Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi.
Tak samo jest z pomiarem światła - w jednych sytuacjach lepiej radzi sobie Canon, w innych Nikon.
Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
Nikon D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1
kolego zalezy do czego potrzebujesz ja jako amator przeszedlem przez prawie wszystkie puszki nikona od dx do fx
i wybralem ponownie D7000 pod N35 S17-70 2.8-4.0
do pracy weselnej wiadomo FX i np 24 pix przydaje sie nie trzeba za bardzo kadrowaca reszte na pc w domu
D7100 super pucha ale jak komus potrzeba 24 pix
D7000 tez dobry (byl BF ale po serwisie jest super ) a na fotki urlopowo rodzinne jak dla mnie idealny
poreczny bo taki mniejszy od d7100 i d600
D700 malo mobilny duzy jako jedno body w domu mi nie podpasowalo fajniejszy byl d600 po lzejszy
ale szkla pod fx waza wiecej jak pod dx
ja wrocilem z fx na dx bo wielkiej roznicy na fotkach moich motocykli nie widzialem
Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny
a gdzie ja napisałem, że nie robię RAW? robię tylko rawy, ale napiszę to jeszcze raz może w końcu dotrze PO CO MAM GODZINAMI SIEDZIEĆ NAD RAWAMI I JE DOPIESZCZAĆ JAK NOWE PUSZKI JUŻ WYPLUWAJĄ LEPSZE OBRAZKI GDZIE MNIEJ CZASU POŚWIĘCA SIĘ OBRÓBCE. Teraz wiadomo o co mi chodzi? Dlaczego na tym forum poruszy się temat Canona to robi się zadyma? Ja tylko zapytałem czy matryca w 5d jest lepsza od d7000 i nie chodzi mi tu o szumy i wielkość matrycy
Doszedłem do wniosku, że chyba kupię i sprawdzę jak to wygląda z tym obrazkiemJeśli mi nie będzie pasował sprzedam i będę zbierał na d600
pozdrawiam i dzięki tym którzy chcieli pomóc
Skoro robisz tylko w RAWach, to jakie znaczenie ma obrazek prosto z puszki ??
A nad obróbką nie trzeba dużo siedzieć - robisz sobie kilka prestów i obróbka gotowa. Co najwyżej trzeba poprawić WB.
A... i jeszcze plus Canona jeśli chodzi o RAWy i LR - są czytane ustawienia z puszki, czyli coś jak Picture Control. Jak również LR dokładnie odczytuje ustawienia WB.
Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
Nikon D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1
Skontaktuj się z nami