Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87

Wątek: Akwarium

  1. #11

    Domyślnie

    MarS może i masz rację, ale fotki super Gratuluje

  2. #12

    Domyślnie

    Któregoś dnia jak moje dzikusy wyjdą po żarło to strzele parę fotek
    miałem 8 Diskus-ow ale wszystkie po kolei zdechły nie kupie więcej każdy po 60-65 € kosztował

  3. #13

    Domyślnie

    Też byłem kiedyś akwarystycznym wariatem, tyle że na punkcie "holendrów" czyli roślinniaków.
    Przez kilka lat stało u mnie 220L z instalacją CO2, pompkami perystaltycznymi do podawania nawozów itp.
    Najbardziej cieszyło cotygodniowe strzyżenie roślin nożyczkami

    PS Dyski są super, ale faktycznie ciężko je utrzymać.

  4. #14
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    Fajne te roślinki

    Czy takie akwarium roślinne jest droższe w utrzymaniu od akwarium rybkowego?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dex Zobacz posta
    Fajne te roślinki

    Czy takie akwarium roślinne jest droższe w utrzymaniu od akwarium rybkowego?
    Dużo droższe. Akwaria Holenderskie powinny mieć minimum 150 cm długości x 50 wys. X 50 szer. To ok 400 l wody To taki standard. I tak jak napisał Feni - ,,z instalacją CO2, pompkami perystaltycznymi do podawania nawozów itp.'' Tarasowe umieszczanie roślin z dobraną kolorystyką. Rybki mogą być, ale one nie dominują. Takie akwaria robią wrażenie Vide fot Feniego
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dex Zobacz posta
    Fajne te roślinki

    Czy takie akwarium roślinne jest droższe w utrzymaniu od akwarium rybkowego?
    Dzięki.

    Myślę, że są niestety nieco droższe od rybkowych, ale nie aż tak bardzo, jak by się wydawało.
    Koszt utrzymania- jak liczyłem ileś lat temu, wynosił mnie około 35zł/msc i były to głównie koszty prądu za oświetlenie i koszt dolewanej wody.
    W takim akwarium płaci się za wygodę. Można zrobić dużo rzeczy tanio, ale trzeba to zrobić "manualnie", np samemu włączyć światło rano, a wieczorem zgasić, odkręcić butlę z dwutlenkiem węgla... nawóz wlać ze strzykawki zamiast poczekać aż zrobi to automat itp., itd.
    Dużo zależy od tego, na ile chce się stosować gotowe rozwiązania ze sklepu, a na ile jest się w stanie pomajsterkować w garażu i zrobić coś samemu ;P Butlę z CO2 można zastąpić... nastawiając wino w balonie, a rurkę fermentacyjną odprowadzić do akwarium- tam wytwarza się takie samo CO2, tyle że trudniej zapanować nad jego ilością Moje 'pompy perystaltyczne' np. były wyciągnięte z pistoletu do robienia baniek mydlanych ze sklepu zabawkowego, za który zapłaciłem 8zł.

    Na prawdę, można tanio prowadzić holendra, tylko trzeba dużo czytać i kombinować Dokładnie tak, jak w fotografii. Można kupić blendę za 80zł, ale można też odbić światło od kawałka styropianu za 2 zł. Niuanse... :P
    Największy koszt jest na początku, później już płaci się (w dużym uproszczeniu) za prąd, który zużywają lampy i za wodę. Raz na tydzień, trzeba wlać 1/3 świeżej wody, więc jest to wydatek. Nawozy robiłem swoje... koszt 12zł, na 6 mscy. Nabicie butli CO2- 8zł na trzy miesiące

    Cytat Zamieszczone przez Seś@ Zobacz posta
    Dużo droższe. Akwaria Holenderskie powinny mieć minimum 150 cm długości x 50 wys. X 50 szer. To ok 400 l wody To taki standard. I tak jak napisał Feni - ,,z instalacją CO2, pompkami perystaltycznymi do podawania nawozów itp.'' Tarasowe umieszczanie roślin z dobraną kolorystyką. Rybki mogą być, ale one nie dominują. Takie akwaria robią wrażenie Vide fot Feniego
    Dzięki za miłe słowo Nie zgodzę się jednak co do tych minimalnych wymiarów zbiornika . Mało kto ma takie wypasione akwarium ~400L... Chciałbym takie mieć
    Akwarium roślinne może być z powodzeniem prowadzone w dużo mniejszych słoikach, aczkolwiek trudniej w takim litrażu zachować stabilne parametry wody.
    Ja miałem przez rok na biurku 17 litrową szklankę i tak samo cieszyło oko. Fakt- w bardzo duuużych akwariach łatwiej zachować stabilne parametry wody, można więcej posadzić roślin itp. ... ech, temat rzeka



    Aha, Żałuję, że w czasach gdy miałem jeszcze swoje akwarium, nie miałem pojęcia jak poprawnie zrobić zdjęcie...

  7. #17

    Domyślnie

    A morskie akwarium tu ktoś ma? Tu zaczyna się robić ciekawie - szczególnie w zakresie fotografii.
    Qlfon, Lublin
    Nikon D7100, NIkkor AF-S 35 1.8G, Nikon 18-105 mm f/3,5-5,6G, SB-700

  8. #18
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi Feni - szczególnie z tym miesięcznym kosztem

  9. #19

  10. #20

    Domyślnie

    Czyli jednak ktoś ma solniczkę To radiata czy młody volitans?

    Qlfon mobilnie
    Qlfon, Lublin
    Nikon D7100, NIkkor AF-S 35 1.8G, Nikon 18-105 mm f/3,5-5,6G, SB-700

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •