Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: TC 1.7 czy 2.0

  1. #1

    Domyślnie TC 1.7 czy 2.0

    Koledzy,
    proste pytanie: mam AF-S 300/2.8 bez VR (pierwsza wersja) i chcę dokupić TC.
    Który da lepszy obrazek ( tylko o to pytam), 17II czy 2.0III.
    Nigdy nie używałem TC, więc doświadczenie zero. Zatem jaki duet polecacie.
    Nie odsyłajcie mnie do wyszukiwarki.
    Dzięki z góry.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja byl napisał, że max to 1.7, a najlepiej tylko 1.4.

  3. #3

    Domyślnie

    fotografowałeś dwoma modelami?

  4. #4

    Domyślnie

    Mam co prawda AF-S 300/4 i TC 14E II, ale kiedyś podpiąłem pod to szkło TC 20 E III i AF zamulał nieżle.
    TC 17E II nie miałem okazji podpinać to się nie wypowiem.
    D5 + .

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem TC 1.7II i już wolę cropa niż to TC.

  6. #6

    Domyślnie

    Przeszły mi przez ręce wszystkie wspomniane TC w użyciu z tym obiektywem. Problem w tym, że ja focę samoloty i tu jest niestety trochę inaczej niż w motywach statycznych. Z mojego doświadczenia do zaakceptowania jest jedynie 1.4 i dobra pucha z cropem.
    Sporo klocków spod znaku N

    http://larky.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darjo1 Zobacz posta
    Mam co prawda AF-S 300/4 i TC 14E II, ale kiedyś podpiąłem pod to szkło TC 20 E III i AF zamulał nieżle.
    Bo z 4 zrobił Ci 8, a autor wątku ma 300/2,8.

  8. #8

    Domyślnie

    Mam 300/2.8 VR II i TC14e II oraz TC20e III. Obrazek z TC14 rewelacyjny, właściwie nie trzeba przymykać powyżej 4.0, chyba, że dla większej GO. Robiłem testy domowe (MUp, wyzwalacz radiowy) oraz "polowe". Wyniki bardzo dobre. Jeśli nie potrzebuję krótszej ogniskowej, to nie odłączam go od obiektywu.
    Zajrzyj tu:

    http://photographylife.com/image-deg...teleconverters

    Sporadycznie zakładałem TC20 i tu już trzeba przymykać z 5.6 do 7.1-8.0, ale nadal obrazek jest bardzo dobry.
    Dobre opinie są też o TC17, ale nie miałem okazji go wypróbować.
    Nie wiem, czy nie warto poczekać na nową wersję - TC14e III, ale na razie nie ma żadnych testów i opinii. Jest już w sprzedaży w USA. Ja bym poczekał.
    Na Twoim miejscu wybrałbym TC14 lub TC 17, chyba, że potrzebujesz 600mm.
    pzdr
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  9. #9

    Domyślnie

    dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    witam, podepnę się pod wątek
    obiektyw Nikkor 70-200 VRII, Puszka D800,jaki będzie najlepszy TC ? pytam Tych co używają i mogą mi podpowiedzieć z doświadczenia ,nie z testów z optycznego.. Cel- lotnisko,samoloty.Mialem przez chwile Tc 1.7 podpiętego do mojego 70-300 VR i była to jakaś porażka,za ciemny obiektyw, błądzący AF
    D800 , D810 N 50/1.8|N 14-24 |N 24-70 | N 70-200VRII | Zenitar 16 fish | SB910,SB600

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •