Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pinout do Genesis GPS-N

    Jestem nowy na forum, więc witam wszystkich serdecznie

    Kupiłem sobie moduł GPS-N do swojego D90. Całkiem fajnie działa, ale niestety po kilku dniach używania zaczął mi przerywać kabelek. Oczywiście sprzedający reklamacji nie uznaje, no bo wina użytkownika - trudno mi z tym polemizować. Samego kabelka nigdzie nie uświadczę :/

    Zdobyłem nową wtyczkę do gniazda GPS na aparacie, ale do samodzielnej naprawy brakuje mi pinoutu - ustaliłem gdzie są podłączone 3 przewody i przylutowałem je do nowego wtyku mini-USB, ale niestety moduł nie startuje. Jako że (stary) kabelek przerywa, nie jestem w stanie ustalić do końca wszystkich połączeń - wczoraj próbowałem je lutować na chybił-trafił, ale bez efektu. Szukałem pinoutu na Google, ale do Genesis takiego brak, a GP-1 jest niekompatybilny.

    Czy ktoś miałby może taki kabelek do GPS, multimetr i mógłby wspomóc kolegę-nikoniarza sprawdzeniem, co się łączy z czym?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stasheck Zobacz posta
    Jestem nowy na forum, więc witam wszystkich serdecznie
    To my Ciebie witamy.

    Cytat Zamieszczone przez stasheck Zobacz posta
    Samego kabelka nigdzie nie uświadczę :/
    Jak poszukasz na forum, to znajdziesz, gdzie w Krakowie można kupić kabelek. Niedrogo i od ręki (jeśli są na stanie).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    To my Ciebie witamy.
    Poniekąd słusznie, jak uczył Rusinek


    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    Jak poszukasz na forum, to znajdziesz, gdzie w Krakowie można kupić kabelek. Niedrogo i od ręki (jeśli są na stanie).
    Biorąc pod uwagę, że mam dwie wtyczki do GPS nikonowego, tylko ani jednego sprawnego kabelka, to jednak wolałbym pinout i sam sobie zlutować ten kabelek.

    Ponawiam pytanie/prośbę, czy ktoś może sprawdzić pinout kabelka do GPS-N?

  4. #4

    Domyślnie

    USB - GENESIS
    Patrząc na styki mając je od góry
    1 na 3
    2 wolna
    3 wolna
    4 na 2
    5 na 1

    Tak jest do D7000, może ci to coś pomoże.
    Sprawdzę do D90 bo też mam.
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 13-09-2014 o 11:42
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  5. #5

    Domyślnie

    nie wiedzieć czemu nie da się znowu wstawiać obrazka
    więc tu masz link do rozpisanych styków :https://www.dropbox.com/s/qjfytod4lq..._4608.jpg?dl=0
    jak nie będzie działał to napisz to ci wyślę
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  6. #6

    Domyślnie

    Dopiero teraz znalazłem czas, żeby sprawdzić wątek (nie wnikajmy ).

    zbyszekD7000, bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy, ale niestety wtyczka w D90 jest prostokątna, a nie okrągła

  7. #7

    Domyślnie

    no to nic Ci więcej nie pomogę, w moim niby jest dodatkowo kabelek między innymi do D90 ale z wtyczką okrągłą

    edit:
    teraz widzę że na opakowaniu pisze że wersja N3 kabelka jest między innymi do D90 tak jak D7000. ale już w instrukcji ten model aparatu ( D90)nie jest wymieniany w zestawieniu, więc coś pokiełbasili w opisie
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 11-01-2015 o 14:06
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  8. #8

    Domyślnie

    Ale i tak pomogłeś - zainspirowany twoim rysunkiem zacząłem sprawdzać jeszcze raz, i wychodzi że ta wtyczka od Nikona ma sygnały z obu stron. Zaraz będę to mapować.

  9. #9

    Domyślnie

    Dobra, jestem trochę bliżej.
    Patrząc na wtyczkę mini-USB tak, żeby wyglądała: /ABCDE\, wtedy: E to ziemia (GND), C to GPS, B to spust (shutter). Niestety nie wiem gdzie ląduje A i D, ale to już kwestia tylko dwóch kombinacji (bo do podłączenia zostało +5 i fokus).
    Pinout wtyczki Nikona D90 jest tutaj: https://www.flickr.com/photos/34549990@N02/3394099377/
    Teraz tylko muszę znaleźć mniej zmasakrowaną wtyczkę mini-USB i odszyfrować który kabelek mam przylutowany gdzie to wtyczki Nikona.

  10. #10

    Domyślnie

    Dla potomności: A to fokus, D to +5V.

    Mój GPS znowu działa, i ma dwie wtyczki kątowe w odpowiednie strony

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •