Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie amatorski druk i oprawa fotografii

    Jako, że już mam drukarkę i czekam na nie OEM-owe tusze do niej (co pozwoli mi - mam nadzieję na niczym nieskrępowane drukowanie moich kiepskich zdjęć), przyszła kolej na zastanowienie sie nad ich oprawą.
    Wiem, że są profesjonalne ramiarnie (jedną nawet znalazłem w Szczecinie) ale szukając gilotyny ( ewentualnie trymera) do zdjęć natknąłem się na urządzenie LOGAN do wycinania passe-partout. Trochę pogłówkowałem i wyszło mi, że:

    1.to urządzenie może służyć za trymer (?)
    2. i jednocześnie mogę też "zająć się" oprawą fotek dla mnie i dla sąsiadów.

    Jako, ze powiedzmy, że cena logana to około 50 % ceny porządnego trymera pytanie do kolegów, którzy nieco liznęli temat:
    czy pkt 1 jest prawdą (tzn. czy moje założenie jest słuszne),
    jeżeli nie to zapominam o sprawie, jeżeli tak to czy można polecić sklepy z dobrymi cenami na kartony do wycinania passe-partout?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Który konkretnie Logan i co rozumiesz przez trymer? Wąsy ciężko będzie tym przyciąć.

  3. #3

    Domyślnie

    Logan 450-1 elite.
    a przez trymer rozumiem trymer do papieru np Ideal 1031.

    Pytanie dotyczy tego czy nożem do cięcia pod kątem 90 stopni mogę przycinać papier foto, czy też może krawędzie będą poszarpane i jeżeli chcę mieć 2 w 1 to muszę kupić logana 750-1 elite,

  4. #4

    Domyślnie

    Do obcinania papieru służy obcinarka.
    Pokazujesz zestawy, nie chce misie w to wczytywać. Pomijając linijki i inne urządzenia, do cięcia kątowego potrzebujesz nóż kątowy, który chyba jest w wymienionym przez Ciebie zestawie (sprawdź), którym również można obcinać zdjęcia, ale ja, mając Logan 424:
    http://fotosklepik.pl/index.php?prod...ct&prod_id=144
    wolę używać noża pionowego, przeznaczonego właśnie do tego celu, np. 701-1 Straight Cutter Elite:


  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czemu to się*ma nazywać trymerem. Co rozumiesz przez trymer? Nóż do wycinania passe partout. Chodzi ci o gilotynę, czyli nóż na podstawie do cięcia?
    Ja nie korzystam z gilotyny. Każda po jakimś czasie, krótszym lub dłuższym, łapie luz między nożem i krawędzią tnącą i zaczyna nierówno ciąć, szapkać brzegi. Dobraj jakości ostrze i długa metalowa linijka załatwia sprawę. Nożem do passe partout tniesz od tyłu formatu. Myślę, że da radę ciąć papier fotograficzny. Nie wiem po co 2 w 1. Linijka i tak jest potrzebna do wymierzenia okna p-p. Co do kartonów wszystkie sklepy z artykułami dla plastyków.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź,

    w tym zestawie 450-1 jest nóż do cięcia pod kątem oraz dokładnie taki jak przedstawiasz na zdjęciu. Jak rozumiem, papier foto też nim przytnę bez szarpania krawędzi?

    @doktor
    nie wiem czemu to nazywa się trymer

    w sklepach interetowych używa sie zamiennie określenia obcinarka krążkowa i trymer właśnie.

    Jako przykład podałem trymer Ideal 1031.

    Ten zestaw Logana zawiera oprócz oprzyrządowania do wycinania okienek także nóż do ciecia pod kątem 90 stopni. Jeżeli tym nożem można ciąć papier foto, to trymer (obcinarka krążkowa) jest mi niepotrzebna. I dlatego według mnie może to być takie rozwiązanie 2 w 1

    takie jak na filmie:

    http://youtu.be/pUVQepxSRpU
    Ostatnio edytowane przez Marcin Jakubowski ; 28-08-2014 o 17:03

  7. #7

    Domyślnie

    Daruj sobie te gilotyny krążkowe, tak jak pisałem, wcześniej czy później będą szarpały papier. A w takim rozumieniu to jest rozwiązanie 2w1.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  8. #8

    Domyślnie

    Mam tego Logana - nie jest to ideał, do cięcia większych ilości jest dość*upierdliwy ale działa. Nóż pionowy bardziej nadaje się*do formatowania kartonów passe partot, do cięcia papieru to rozwiązanie jest nieporęczne (wolę linijkę z metalową sztabą i nożyk Olfy).

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Mam tego Logana - nie jest to ideał, do cięcia większych ilości jest dość*upierdliwy ale działa. Nóż pionowy bardziej nadaje się*do formatowania kartonów passe partot, do cięcia papieru to rozwiązanie jest nieporęczne (wolę linijkę z metalową sztabą i nożyk Olfy).
    nieporęczne = dyskwalifikujące? (do użytku domowego)

    Ten logan to tylko dla siebie i ewentualnie znajomych, więc o żadnym hurtowym przerabianiu kartonów nie może być mowy

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    ...nożyk Olfy).
    Powiedz, że żartujesz...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •