Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie Czy D610 zamiast D700 + N24-70?

    Akurat wróciłem z wakacji z rodziną z D700 + grip + 24-70 + szeroki pasek. Jestem już zmęczony tak ciężkim zestawem ok 2400g. Zacząłem zastanawiać się, czy nie zmniejszyć wagi zestawu rezygnując z D700. N24-70 jest dla mnie ideałem, akurat robię zdjęcie w jego pełnym zakresie i jestem ultra zadowolony z jakości i oczywiście szybkości.

    Zrobiłem porównanie syntetyczne wymiarów i wagi obu aparatów. Gdybym zmienił na d610 zyskuję 250g wagi. W sumie niewiele ale jednak ćwierć kilo mniej. Zdaje sobie sprawę z ciut słabiej działającego układu AF.

    Czytając wątek o takim samym zestawie
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=250879

    zaświtało mi w głowie, że to może obiektyw jest jest problemem większym (24-70 - wiadomo, oprócz jakości znany też z wagi).

    Nie wyobrażam sobie rezygnacji z N24-70, bo jest świetny, ale...
    Celem jest utrzymanie mniej więcej jakości i szybkości AF (na pewno FX), ale jednak redukcja wagi i rozmiaru okazuje się bardzo ważna. Tego zestawu moja żona nie chce brać do ręki Mi powoli pasek wżyna się w szyję a jestem amatorem.

    Jakieś propozycje w którym kierunku iść, żeby dalej czerpać satysfakcję ze zrobionych i obrobionych zdjęć?
    Ostatnio edytowane przez dark__jedi ; 25-08-2014 o 20:00
    Z6 + N20 S + V85 1.8

  2. #2

    Domyślnie

    jakbym swoje rozterki czytał sprzed.. (kiedyś tam??)
    dźwigać grip, 24-70 i do tego D700 na wakacyjne fotki? ..nie dla mnie
    z początku rozwiązałem problem zooma 24-70, dokupując 24-50 i uzupełniając to 85/1,8 (jednak dwa małe obiektywy, to zupełnie co innego, jak jeden kloc)
    gripa w ogóle nie zabierałem bo po co?, sam D700 jest wystarczająco duży, by od czasu do czasu komfortowo nim fotkę trzasnąć
    później dokupiłem D5100, by wyeliminować D700 z targania na wczasy, a obecnie mam D3300 do tych celów + 18-105 i uzupełniam 35/1,8

  3. #3

    Domyślnie

    Albo uniwersalność i jakość kosztem wagi/gabarytów (N24-70), albo stałki (dobra jakość i gabaryty kosztem uniwersalności "zoom").
    Możesz pomyśleć o N24-120 f4 VR ale to będzie oszczędność jakiś 190g.
    Nie widzę sensu zamiany D700 na D610 tylko ze względu na wagę. To tylko 250g. Więcej wagi i gabarytów zaoszczędzisz kupując Sony A7s - tu różnica wyniesie już prawie 0,5kg.
    Masz świetnego zeissa 24-70 f2,8 - cięższy od N o jakieś 90g. Wagowo jest Zeiss 24-70 f4 (ponad 400g lżejszy niż N24-70) ale optycznie nie jest już chyba tak świetny a swoje kosztuje...
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  4. #4

    Domyślnie

    Grip na wakacje ? Dodatkowy akumulator chyba wystarczy - oryginalny MB-M10 waży chyba pół kilo. Co do zamiany D700 na D610 - faktycznie w plenerze wagowo może się sprawdzić - mniejszy, poręczniejszy, matryca lepsza, AF wydoła. Zooma bym faktycznie zostawił - lepszej perspektywy nie widzę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jerzyk Zobacz posta
    Grip na wakacje ? Dodatkowy akumulator chyba wystarczy - oryginalny MB-M10 waży chyba pół kilo.
    Dokładnie 290g (bez accu).
    Ja nie zabieram gripa tylko na dłuższe wyprawy rowerowe, albo w góry. Dla mnie D700 + 24-70 bez gripa jest mało poręczny - szczególnie, że mam spore łapy

    Różnice rzędu 200-300g są dla mnie raczej "aptekarskie" i chyba w tym przypadku nie rozwiążą problemu.
    Może warto pomyśleć o jakimś małym i sympatycznym bezlusterkowcu? (Jako dodatek do posiadanego obecnie zestawu).
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  6. #6

    Domyślnie

    Na co dzień sprzętu używam do robienia zdjęć ludziom (pseudo street, pseudo repo), czyli dosyć szybki AF jest zalecany.
    Systemu nie zmienię, zostanę z N.
    Nie zrezygnuję z gripa, wiadomo - przyzwyczajenie chwytu.
    Z6 + N20 S + V85 1.8

  7. #7

    Domyślnie

    Chyba tu nie leży problem przy body, tylko przy obiektywie

  8. #8

    Domyślnie

    Ja na wakacje zabieram D7100 z 17-55. Waga również dość pokaźna w związku z pow. - nabyłem kilka dni temu OMD E-M10 z dwoma obiektywami / zoom+ 45 1.8/.
    Jestem na etapie testów czy w/w zestaw sprawdzi się w fotografii "wypoczynkowej".

  9. #9

    Domyślnie

    Po pierwsze - mówimy o pasku na szyję pokroju MATIN?
    Na wakacjach głównie używam D700 bez gripa - niestety waży sporo, warto z niego zrezygnować bo to w końcu wakacje Natomiast nie ujmując nic a nic genialnemu 24-70... do tego z założoną osłoną, która chroni delikatny wysuwający się tubus może niepotrzebnie przyciągać cudzy wzrok co mi osobiście nie dawałoby spokoju Duże i ciężkie. Ale skoro tak się z nim zżyłeś to nawet nie proponuję przyjemnej, skromnej, taniej, małej, lekkiej, szybkiej z dobrym wirującym bokehem 50tki 1.8G
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Po pierwsze - mówimy o pasku na szyję pokroju MATIN?,

    szybkiej z dobrym wirującym bokehem 50tki 1.8G
    pasek neoprenowy, sporo szerszy niż fabryczny - zdaje się, że noname.. chwalę go sobie za brak napisu d700
    bardziej skłaniałbym się ku 35/1.8 jednak szerzej.. kiedyś na DX używałem 35/1.8, nawet byłem przyzwyczajony..
    Z6 + N20 S + V85 1.8

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •