Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie D5200 hot pixele ??

    Zamowilem Nikona d5200, jednak dopiero po zamowieniu znalazlem info o pojawiajacych sie hot pixelach na matrycy aparatu ?? Jak się ustosunkują do tego użytkownicy aparatu...czy tą wadę można likwidować bez kontaktu z serwisem ?? czym dokladnie są hot pixele(oprocz tego ze swięcą na filmach i zdjęciach)...czy są to uszkodzone piksele matrycy ?

  2. #2

    Domyślnie

    hoty, to coś w rodzaju uszkodzenia, ale nie podlega to gwarancji, póki nie stanowią one poważnej ilości.
    Ja po męczeniu D5200 nie znalazłem jeszcze ani jednego.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Wcale, że nie. Info w gwarancji jest tylko o wyświetlaczu LCD. Mój d5100 miał 1 hota widocznego na filmach. Serwis wymienił matrycę na nową i teraz czysta jak łza, ale oddając do serwisu licz się z czasem oczekiwania około 3 tygodni. Chyba, że mapowanie matrycy załatwi sprawę, co serwis robi od reki.
    D5100 + 18-105 VR + 40 f/2.8G Micro + SB-700

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seba84_2005 Zobacz posta
    Wcale, że nie. Info w gwarancji jest tylko o wyświetlaczu LCD. Mój d5100 miał 1 hota widocznego na filmach. Serwis wymienił matrycę na nową i teraz czysta jak łza, ale oddając do serwisu licz się z czasem oczekiwania około 3 tygodni. Chyba, że mapowanie matrycy załatwi sprawę, co serwis robi od reki.
    To wymienił ją z zupełni innego powodu.
    Hoty są na początek mapowane.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Im bardziej upakowana matryca trzeba się liczyć że mogą ale nie muszą pojawić się hod pixele, dotyczy to wszystkich matryc nawet tych w TV.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    To wymienił ją z zupełni innego powodu.
    Hoty są na początek mapowane.
    No właśnie nie.
    u mnie było tak:
    Oddałem do serwisu na czyszczenie matrycy + mapowanie ze względu na 1 i tylko 1 hot piksel w centrum kadru widoczny tylko na filmach (na fotkach puszka sama go usuwala).
    Po odebraniu aparatu w domu zobaczyłem, że nadal jest ten hot i nic nie zrobiono.
    Pojechałem następnego dnia prosząc o mapowanie. Czekałem 15 min. Osoba z obsługi przyniosła puszkę twierdząc, że już jest zmapowana matryca i jest okej. Włączam aparat przy obsłudze i pokazuję, że jak był tak jest, więc Pan poprosił abym przyniósł papierki, bo puszka zostaje w serwisie. Po 3 tygodniach wymienili matrycę .
    Więc jeśli macie piksele widoczne na filmach i mapowanie nic nie daje, to tylko oddawać na wymianę.
    Ja dodam, że u mnie hot pojawił się po locie samolotem i nawet na stronie nikona jest info o tym, że ze względu na promieniowanie kosmiczne mogą pojawić się piksele i u mnie tak właśnie się stało.
    Ostatnio edytowane przez seba84_2005 ; 25-08-2014 o 12:38
    D5100 + 18-105 VR + 40 f/2.8G Micro + SB-700

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seba84_2005 Zobacz posta
    No właśnie nie.
    u mnie było tak:
    Oddałem do serwisu na czyszczenie matrycy + mapowanie ze względu na 1 i tylko 1 hot piksel w centrum kadru widoczny tylko na filmach (na fotkach puszka sama go usuwala).
    Po odebraniu aparatu w domu zobaczyłem, że nadal jest ten hot i nic nie zrobiono.
    Pojechałem następnego dnia prosząc o mapowanie. Czekałem 15 min. Osoba z obsługi przyniosła puszkę twierdząc, że już jest zmapowana matryca i jest okej. Włączam aparat przy obsłudze i pokazuję, że jak był tak jest, więc Pan poprosił abym przyniósł papierki, bo puszka zostaje w serwisie. Po 3 tygodniach wymienili matrycę .
    Więc jeśli macie piksele widoczne na filmach i mapowanie nic nie daje, to tylko oddawać na wymianę.
    Ja dodam, że u mnie hot pojawił się po locie samolotem i nawet na stronie nikona jest info o tym, że ze względu na promieniowanie kosmiczne mogą pojawić się piksele i u mnie tak właśnie się stało.
    Skoro 2x mapowali i nie pomogło, to nie był problem z hotem, a elektroniką matrycy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •