Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46
  1. #31

    Domyślnie

    Ja właśnie zamówiłem NEC MultiSync EA245WMi-CT ColorTuned u kolegi forumowego Tom01 , już nie mogę się doczekać
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  2. #32
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    44
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarekf34 Zobacz posta
    Ja właśnie zamówiłem NEC MultiSync EA245WMi-CT ColorTuned u kolegi forumowego Tom01 , już nie mogę się doczekać
    W takim razie podziel się wrażeniami po otrzymaniu tego monitora.
    Ja chyba pójdę raczej w stronę eizo CS230 lub kupię coś z niższej półki cenowej.
    Ostatnio edytowane przez MARC24 ; 27-01-2018 o 10:19

  3. #33
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @MARC24 Przeczytaj wiadomość prywatną to ci się troszkę rozjaśni temat.

    Tu nie ma co dokonywać wyborów na "chyba".

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARC24 Zobacz posta
    W takim razie podziel się wrażeniami po otrzymaniu tego monitora.
    Ja chyba pójdę raczej w stronę eizo CS230 lub kupię coś z niższej półki cenowej.
    Przecież CS230 kosztuje tyle samo a jest gorszy. Co za sens? Niższa półka cenowa, którą jest jeszcze sens się interesować to: NEC EA244WMi-CT, EA234WMi-CT. Proszę jednak pamiętać, że to i tak nie są monitory foto ani graficzne i wiarygodność obrazu spada wraz z ceną.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #35
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    44
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Przecież CS230 kosztuje tyle samo a jest gorszy. Co za sens? Niższa półka cenowa, którą jest jeszcze sens się interesować to: NEC EA244WMi-CT, EA234WMi-CT. Proszę jednak pamiętać, że to i tak nie są monitory foto ani graficzne i wiarygodność obrazu spada wraz z ceną.
    No dobra a jeśli kupię monitor EA245WM w wersji bez ct i potem dokupię oprogramowanie do kalibracji i go skalibruję to będzie to to samo co wersja color tuned.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARC24 Zobacz posta
    No dobra a jeśli kupię monitor EA245WM w wersji bez ct i potem dokupię oprogramowanie do kalibracji i go skalibruję to będzie to to samo co wersja color tuned.

    Oczywiście, że nie. Wbrew powszechnym plotkom, monitory serii ColorTuned wcale nie są skalibrowane.
    https://mva.pl/viewtopic.php?f=34&t=3406
    https://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=2761&p=45011#p44987
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #37
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    44
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Oczywiście, że nie. Wbrew powszechnym plotkom, monitory serii ColorTuned wcale nie są skalibrowane.
    https://mva.pl/viewtopic.php?f=34&t=3406
    https://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=2761&p=45011#p44987
    Ten eizo CS230 naprawdę jest gorszy? Przecież to solidna konstrukcja i matryca równo świecąca oraz czujnik w komplecie.

  8. #38

    Domyślnie

    Oczywiście, że CS230 to klasa niżej. Decydującą jest 6 bitowa matryca w kontekście 8 bitowej u konkurenta i niekorzystna proporcja boków. Czujnik RGB nie stanowi istotnego elementu przewagi. Pomimo jego obecności, rekalibrować oba trzeba po takim samym czasie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #39
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    44
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Oczywiście, że CS230 to klasa niżej. Decydującą jest 6 bitowa matryca w kontekście 8 bitowej u konkurenta i niekorzystna proporcja boków. Czujnik RGB nie stanowi istotnego elementu przewagi. Pomimo jego obecności, rekalibrować oba trzeba po takim samym czasie.
    A tutaj o czym piszą bo coś tu nie rozumiem.
    Wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej
    Monitor EIZO ColorEdge CS230 korzysta z 16-bitowej tablicy LUT i przetwarza informację o kolorze z 16-bitową precyzją, a przez złącze sygnałowe DisplayPort możliwe jest dostarczanie do monitora 10-bitowej informacji o kolorze*. Wszystkie te czynniki sprawiają, że jednocześnie może być przetwarzana informacja aż o 1 miliardzie odcieni! To 64 razy więcej niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.

  10. #40

    Domyślnie

    Przyjmowanie 10-bitowego koloru, nie oznacza, że monitor to wyświetla.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •