Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Helios -81 N z aparatu Kijew-19

    Dziś łezka w oku zakręciła się. Wpadła w moje ręce pierwsza lustrzanka, jaką miałem okazję używać. Nie wiedziała że ma się popsuć, więc wszystko w niej działa jak dawniej. Jest w niej standardowy Helios-81 N 50 mm F:2,0. Czy mogę go bezkarnie podpiąć pod mojego D90 bez ryzyka że go już nie zdejmę? Widziałem w specyfikacji, że ma bagnet F, ale wolę się upewnić, bo z rana wyjeżdżam na focenie i nie chciałbym się rozczarować.

  2. #2

    Domyślnie

    Ma standardowy bagnet nikon f więc problemu nie powinno być żadnego.

  3. #3

    Domyślnie

    W zasadzie nie powinno być problemu ale jest. Podpinałem do D40 i do D300s i było w porządku. Zdarzyło mi się pochwalić właścicielowi D90, że mam Heliosa z mocowaniem nikona i okazało się do D90 nie da się tego obiektywu założyć! Każdy inny obiektyw bez problemu do tejże D90-tki można było założyć a tego konkretnego Heliosa nie.
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Dziwne, ja mam heliosa od kieva tj wersję 81 i bez problemu gra z D90
    Puszka i jakieś klamoty montowane przed matrycą.

    Zdjęcie rodzi się w twojej głowie przed naciśnięciem spustu migawki, a sprzęt jest narzędziem by to zarejestrować

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puszosław Zobacz posta
    Dziwne, ja mam heliosa od kieva tj wersję 81 i bez problemu gra z D90
    No właśnie dziwne.
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  6. #6

    Domyślnie

    Może któreś z mocowań, w puszce albo w słoiku było lekko uszkodzone? Mam soligora 135/2.8 z bagnetem nikona, mi do d3100 wpina się przy użyciu sporej siły a kuzynowi do d5100 lekko i przyjemnie...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puszosław Zobacz posta
    Dziwne, ja mam heliosa od kieva tj wersję 81 i bez problemu gra z D90
    Sprawa ma się tak. Wróciłem właśnie z całodniowej imprezy i stwierdziłem że teraz już można spróbować. I oto zonk. Obiektyw wsuwam w bagnet, ale nie da się obrócić. Czuć bardzo duży opór a boję się czegoś popsuć. Czyli jest tak jak pisze Rafix84. Odpuścić czy kręcić?

  8. #8

    Domyślnie

    Musisz to zrobić z wyczuciem, nie mozesz za mocno ale trochę siły bez szkody dla mocowań możesz użyć, oba są metalowe w końcu. Jak nie drgnie to odpuść ale jak pójdzie to się nie martw.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta
    (...) Odpuścić czy kręcić?
    O tym właśnie pisałem. Możesz delikatnie zeszlifować papierem ściernym krawędzie bagnetu w heliosie.
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  10. #10

    Domyślnie

    Dziś na spokojnie przyjrzałem się problemowi. Wygląda na to, że obiektyw nie wchodzi do końca w bagnet. Wydaje się że z body wystaje blaszka, która uniemożliwia głębsze osadzenie obiektywu i jego przekręcenie. Teraz wygląda to tak:



    Przepraszam za jakość zdjęcia.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •