Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    Ja w d3100 nie mam takiego bolca, nie jest to coś związane z af?

  2. #12

    Domyślnie

    To jest dźwigienka i da się w pewnym zakresie przesuwać.

  3. #13

    Domyślnie

    Ale czemu ja jej nie mam? To musi być związane ze śrubokrętem, tak?

  4. #14

    Domyślnie

    Napęd "śrubokręta" widoczny jest na tym zdjęciu, oznaczony jest numerem 2. To co u mnie przeszkadza tym samym zdjęciu byłoby po prawej stronie na dole, koło napędu.

  5. #15

    Domyślnie

    Rano obadam moje mocowanie

  6. #16

    Domyślnie

    A czy pierścień przysłony w tym Heliosie od strony bagnetu jest równy na całym obwodzie, czy ma wycięcia?
    Jeśli jest równy, to jest mocowanie tzw. pre-AI, nad którym trzeba popracować pilnikiem, bo inaczej uszkodzisz body wyższe niż D3xxx, D5xxx, D40/D60.
    Natomiast jeśli są wycięcia, to powinien bez problemu pasować - jak to było np. w Mirze 24N po wymianie dupki M42 na F
    Z tego co widzę na tym zdjęciu, to chyba jest wersja pre-AI.
    D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kjakub Zobacz posta
    A czy pierścień przysłony w tym Heliosie od strony bagnetu jest równy na całym obwodzie, czy ma wycięcia?
    Jeśli jest równy, to jest mocowanie tzw. pre-AI, nad którym trzeba popracować pilnikiem, bo inaczej uszkodzisz body wyższe niż D3xxx, D5xxx, D40/D60.
    Natomiast jeśli są wycięcia, to powinien bez problemu pasować - jak to było np. w Mirze 24N po wymianie dupki M42 na F
    Z tego co widzę na tym zdjęciu, to chyba jest wersja pre-AI.
    Liczę na waszą pomoc w tej materii gdyż zielony jestem. Wieczorem wrzucę zdjęcia to będzie można coś konkretnego powiedzieć.

  8. #18

    Domyślnie

    Przepraszam za zwłokę, ale wczoraj przegrałem z tak zwanymi trudnościami obiektywnymi.

    Bagnet Heliosa wygląda tak:



    Napaliłem się tym Heliosem jak dziecko na czekoladę, a tu tymczasem nic z tego... Pomiędzy soczewkami jest sporo mikroskopijnych opiłków, ale myślę że to nie powinno mieć wpływu na obraz.

  9. #19

    Domyślnie

    Rzucając pobieżnie okiem to istotnie wygląda na bagnet Nikona AI (od Automatic Indexing) - różni się od nonAI fragmentem niższego kołnierza, na zdjęciu powyżej gdzieś pomiędzy godziną drugą a czwartą. Oczywiście to jest jakby shackowany bagnet, bo produkcji Kijewa, ale jednak...

    Jako bagnet AI powinien działać we wszystkich nowoczesnych body, bo zachowana zastała wsteczna kompatybilność. Jak nei działa, to znaczy, że gdzieś tu występuje wada i trzeba by ją było zlokalizować: może metal jest pokrzywiony albo ma zadziora, albo coś w tym guście...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Rzucając pobieżnie okiem to istotnie wygląda na bagnet Nikona AI (od Automatic Indexing) - różni się od nonAI fragmentem niższego kołnierza, na zdjęciu powyżej gdzieś pomiędzy godziną drugą a czwartą. Oczywiście to jest jakby shackowany bagnet, bo produkcji Kijewa, ale jednak...

    Jako bagnet AI powinien działać we wszystkich nowoczesnych body, bo zachowana zastała wsteczna kompatybilność. Jak nei działa, to znaczy, że gdzieś tu występuje wada i trzeba by ją było zlokalizować: może metal jest pokrzywiony albo ma zadziora, albo coś w tym guście...
    Przypatruję się właśnie N 35 / 1.8 G i temu Heliosowi. Średnice kołnierza różnią się zaledwie o 0,05 mm, więc nie powinno to być problemem. I tak się przyglądam tym wycięciom w N 35 i nijak mi nie wychodzi, żeby ten brak wycięcia w kołnierzu przeszkadzał w zapięciu do body. A jednak jest zbyt ciasno i nie da się przekręcić...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •