Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Agata

  1. #1

    Domyślnie Agata

    Zdjęcie z mojej 2 sesji portretowej. Szczególnie ciekawi mnie, czy taki sposób obróbki jest akceptowalny? Czy lewa strona zdjęcia (prawa strona twarzy modelki) nie jest za jasna? proszę o opinie

    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarecky
    Szczególnie ciekawi mnie, czy taki sposób obróbki jest akceptowalny?
    Akceptowalny przez kogo? Krytyków? Forumowiczów? Znawców, czy amatorów?

    Akceptować to może Twoja Żona, a nie ja na przykład. Mi się może podobać lub nie i nie powinno to w ogóle wpłynąć na Twoją pasję. Chyba że prosisz o radę typu "co poprawić, bo się uczę".

    I tyle.

    A odnośnie zdjęcia: dla mnie jednak nieco za jasno z lewej, ginie trochę twarz i ciało. Poza tym reszta mi się podoba, przyjemnie i łagodne zdjęcie
    Pozdrawiam/Best regards
    Sławomir Borysowski

  3. #3

    Domyślnie

    Kadrowo mi się podoba, jednak zdecydowanie za jasno.

  4. #4

    Domyślnie

    Biel wg pipety i biel wg ludzkiego oka to dwie różne sprawy. Wysoki klucz klasycznie wygląda chyba odrobinę inaczej, jeżeli o to Ci chodziło.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sławol Zobacz posta
    Akceptowalny przez kogo? Krytyków? Forumowiczów? Znawców, czy amatorów?

    Akceptować to może Twoja Żona, a nie ja na przykład. Mi się może podobać lub nie i nie powinno to w ogóle wpłynąć na Twoją pasję. Chyba że prosisz o radę typu "co poprawić, bo się uczę".

    I tyle.

    A odnośnie zdjęcia: dla mnie jednak nieco za jasno z lewej, ginie trochę twarz i ciało. Poza tym reszta mi się podoba, przyjemnie i łagodne zdjęcie
    No może źle zadałem pytanie, właśnie chodziło mi o to co poprawić bo się uczę?
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  6. #6

    Domyślnie

    A to nie wiem, nie jestem specem żadnym.

    Może więcej z góry i z prawej przy głowie, do tego ciemniej, bo wypalone nieco. Czyli książkowy standard i sztampa przy tego typu zdjęciach. A to i tak tylko same technikalia, a nie temat i odbiór zdjęcia, bo to już osobista sprawa każdego z nas
    Pozdrawiam/Best regards
    Sławomir Borysowski

  7. #7

    Domyślnie

    To zdjęcie wygląda, jak byś zrobił sobie próbę przed rozpoczęciem sesji. Teraz trzeba ustawić ekspozycję, wyjąć blendę, ustawić ostrość... Pokaż to następne do oceny.
    sprzęt: fotografuję sercem

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za opinie i sugestie. Poniżej fotka po ponownej obróbce, na tyle ile mi się udało zastosować Wasze sugestie. Jak myślicie, lepiej?

    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  9. #9

    Domyślnie

    I od razu kolejna fotka z tej sesji:

    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  10. #10

    Domyślnie

    Druga wersja fajniejsza. Ładniejsze kolory, wydaje się że i ostrość została poprawiona. No i przepalenie już tak nie przeszkadza. Mi się podoba. 3-ka mi się nie podoba. Dziwne ułożenie ciała. Twarzy wygląda na zdeformowaną.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •