Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Agata

  1. #21

    Domyślnie

    Modelkę masz super. Fotografuj.

  2. #22

    Domyślnie

    Rozumiem, że chcecie kolegę pocieszyć i podoba wam się modelka, ale to forum fotograficzne jest . Czy podobają się tobie i modelce te zdjęcia? Czy odczuwasz przyjemność z oglądania tego co uczyniłeś? Moim zdaniem jest straszne i gdybym swojej żonie zrobił takie zbliżenie twarzy z widocznymi wszystkimi "niedoskonałościami" skóry to obiadu przez kilka dni bym pewnie nie dostał. Podobnie za przerysowany nos... Jedynie 6 jako tako wygląda, ale i tak ją poPSułeś obróbkowo. Źle kadrujesz, źle ustawiasz modelkę, a potem próbujesz ratować obróbką i nie obrabiasz tego co warto by retuszować np. skóra tylko jeździsz suwakami albo innymi kolorystycznymi presetami.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Rozumiem, że chcecie kolegę pocieszyć i podoba wam się modelka, ale to forum fotograficzne jest . Czy podobają się tobie i modelce te zdjęcia? Czy odczuwasz przyjemność z oglądania tego co uczyniłeś? Moim zdaniem jest straszne i gdybym swojej żonie zrobił takie zbliżenie twarzy z widocznymi wszystkimi "niedoskonałościami" skóry to obiadu przez kilka dni bym pewnie nie dostał. Podobnie za przerysowany nos... Jedynie 6 jako tako wygląda, ale i tak ją poPSułeś obróbkowo. Źle kadrujesz, źle ustawiasz modelkę, a potem próbujesz ratować obróbką i nie obrabiasz tego co warto by retuszować np. skóra tylko jeździsz suwakami albo innymi kolorystycznymi presetami.
    Modelka mówiła, że jej się podobają, ale może to z uprzejmości Ja nie jestem zadowolony z efektów, a zdjęcia tutaj zamieściłem, aby ktoś mi podpowiedział co jest nie tak, co należy poprawić. Jestem dopiero na początku, uczę się wszystkiego, zarówno fotografowania jak i obróbki, poznaję dopiero PS (którego mam od 2 miesięcy, wcześniej próbowałem w GIMP). Ale wiadomo obróbka to tylko część, najważniejsze by mieć dobry punkt wyjścia, czyli podstawa to dobre kadry.
    Tak więc po opiniach tutaj zdaję sobie sprawę, że jeszcze długa droga przede mną i dziękuję Forumowiczom za uświadomienie

    Pytanie odnośnie zamieszczonych zdjęć: czy któreś z nich nadaje się do czegokolwiek, w sensie czy cofnąć się do stanu surowego i spróbować jeszcze coś wyciągnąć, czy wszystkie kadry do kosza?
    Ostatnio edytowane przez Jarecky83 ; 27-10-2014 o 13:08
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  4. #24

    Domyślnie

    Modelka ciekawa, energiczna i charakterna. W tych zdjęciach brakuje mi subtelności, momentów i dobrej obróbki. Można tą pannę pokazać z o wiele lepszej strony, czego zajawkę widać na zdjęciach 4 i 6.

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon160883 Zobacz posta
    Zamień smyanaga na 85mm 1.8g ,nie będziesz żałować. Resztę już wiesz.

    http://www.fotosm.pl/news/fotografia...rowac_zdjecia/

    http://m.youtube.com/watch?v=DxPkxS_ezVg

    dzięki za linki
    co do obiektywu, chciałbym, ale na razie ograniczony budżet na te przyjemności a mam w planie jeszcze zakup lampy...
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Fotki mimo wszystko mi się podobają.
    No i pytanie- zdjęcia mają być robione pod podręcznik, czy się podobać ? A jak się podoba coś, co jest sprzeczne z "napisanym kanonem i techniką" ?

    Osobiści podobają mi się, przeszkadzają mi trochę ucięte spodenki na 4 i przydałoby się trochę więcej dołu na 5. A to ostanie ? Jeśli taki był Twój efekt zamierzony, to jest ok.
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •