Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Klatka filmu 135 od 27 do 70 zł, zależnie od rozdzielczości. No nieźle, nieźle...

  2. #22

    Domyślnie

    2000 klatek razy 70 zł = Flextight X5 i jeszcze na flaszkę zostanie.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Pociąć i wrzucić w koszulki, potrzymać miesiąc w segregatorze i klisza będzie płaska jak Keira Knightley.
    Na swoim Epsą V300 po dojściu do wprawy i posiadając dwie ramki na pasek kliszy, film 36-40 klatek skanowałem w godzinę. Obróbka każdej klatki w sofcie Epsą i zapis do JPEGa wielkości ok. 8 MPx.
    Skanowałem głównie negatywy w czerni i bieli. Kolor zajmował nieco więcej czasu, ale max 10% więcej. Niemniej jednak to jest mozolna praca. Najwięcej do zeskanowania na raz miałem 18 rolek filmu 36 klatkowego. Kilka dni mi to zajęło.
    nie masz problemów z ostrością ?
    zobacz mój post
    http://forum.nikoniarze.pl/threads/1...=1#post4002387
    i powiedz, czy używasz wbudowanych filtrów do usuwania ziarna i rys ?
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 16-11-2018 o 23:58
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    nie masz problemów z ostrością ?
    i powiedz, czy używasz wbudowanych filtrów do usuwania ziarna i rys ?
    Nie mam. Choć nie wiem co masz na myśli pisząc o problemach. W każdym razie nawet jak pasek nie był idealnie płaski, to GO skanera jakoś to ogarniała. Co do ogólnych odczuć ostrości zdjęcia jako takiego, nie jest to cyfra, ale drukowałem do formatu 45x30 cm, zmniejszałem do Internetu i wszędzie skany dawały radę.

    Filtrów nie używam, soft Epsą ma je bardzo słabe. Negatywy które sam wołałem były praktycznie idealne. Te z labu, różnie, starałem się zatem sam wołać.
    Jedyny prawdziwy skan w podczerwieni do usuwania rys mają skanery Nikona.
    Usuwanie ziarna jest dla mnie bezcelowe, jeden z powodów dla których lubię Tri-Xa jest właśnie to ziarno.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Z tematami skanowania negatywów, slajdów 35mm oraz średniego formatu a także odbitek zapraszam do siebie. Jestem przedstawicielem tego "wymierającego gatunku", który cały czas zajmuje się tym na poważnie i kompleksowo! Zainteresowanych zapraszam na PW w sprawie szczegółów.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •