Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Zanim sam nie kupiłem Epsą, skanowałem u @axer. Tyle, że to było kupę lat temu i nie wiem czy Mikołaj nadal się tym zajmuje.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Niestety, nie pomogę. Odpuściłem skanowanie usługowe.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  3. #13

    Domyślnie

    Nie dziwi mnie to.
    Skanowanie i obróbka to dla mnie ciemna strona fotografii.
    Zdjęcia lubię robić, uwielbiam oglądać, ale tego pomiędzy nienawidzę.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Między innymi dlatego odpuściłem. Czarę przelały teksty w stylu "Paaaanie, za tyle to ja se skaner kupię i sam zeskanuję".

    Ale bardzo dziękuję za pamięć, Tomku.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axer Zobacz posta
    Między innymi dlatego odpuściłem. Czarę przelały teksty w stylu "Paaaanie, za tyle to ja se skaner kupię i sam zeskanuję".
    I to jest najbardziej rozsądna propozycja dla autora wątku, pod warunkiem, że zainwestuje w dedykowany skaner (z automatycznym podajnikiem), który potem będzie mógł odsprzedać z niewielką stratą albo i bez.
    Oczywiście trochę czasu też trzeba przewidzieć, ale bez porównania ze skanowaniem płaszczakiem i związanym z tym zniechęceniem - wszak chodzi o tysiące klatek.
    Bo skany wglądowe typu 1.5 czy nawet 6 Mpix stanowczo odradzam - szkoda czasu i pieniędzy.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grissley Zobacz posta
    Temat trochę zaśniedział, ale znowu naszła mnie motywacja, żeby się nim zająć. Tyle, że firmy tym się zajmujące wymierają chyba śmiercią naturalną...
    Rozdzielczość 6MPx to z tego co patrzę minimum złotówka za kadr. Przy 2 tysiącach klatek (kilkadziesiąt filmów) robi się konkretny wydatek.
    Najtaniej chyba w CeWe za 15zł per film w rozdzielczości ok 1.5MPx, co daje jakieś 40gr za kadr. Ale różnie o CeWe piszą, 1.5MPx to też trochę poruta, a współczynnik cena/jakość leży i kwiczy (nieco ponad połowę taniej za 4x mniejsza rozdzielczość).
    Może spróbuj im dać coś na próbę, zobaczysz czy spełnia wymagania. Ja ze swojej strony polecam jednak się przemóc i samemu posiedzieć. Jakościowo i cenowo wyjdzie lepiej, tyle że to mozolna praca. Ja kupiłem sobie skaner do archiwizacji, a służy tak na prawdę do bieżących zdjęć. Stare leżą, bo jest w nich bałagan. A po drugie są nie pocięte i co gorsza zrolowane i przed skanowaniem trzeba by je najpierw pociąć i odprostować.

  7. #17

    Domyślnie

    Pociąć i wrzucić w koszulki, potrzymać miesiąc w segregatorze i klisza będzie płaska jak Keira Knightley.
    Na swoim Epsą V300 po dojściu do wprawy i posiadając dwie ramki na pasek kliszy, film 36-40 klatek skanowałem w godzinę. Obróbka każdej klatki w sofcie Epsą i zapis do JPEGa wielkości ok. 8 MPx.
    Skanowałem głównie negatywy w czerni i bieli. Kolor zajmował nieco więcej czasu, ale max 10% więcej. Niemniej jednak to jest mozolna praca. Najwięcej do zeskanowania na raz miałem 18 rolek filmu 36 klatkowego. Kilka dni mi to zajęło.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Czyli co, albo samemu, albo CeWe, albo dooo.... albo nic? :'(
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  9. #19

    Domyślnie

    Polecam powiększalnik.
    Milosnik negatywow.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grissley Zobacz posta
    Czyli co, albo samemu, albo CeWe, albo dooo.... albo nic? :'(
    Niekoniecznie. Jeśli chcesz skany naprawdę wysokiej jakości to mogę polecić Ci www.lablab.pl. Pracuję w tej firmie i zajmujemy się między innymi skanowaniem w najwyższej jakości na Hasselblad Flextight X5. Może rekomendacją będzie to, że archiwizujemy negatywy dla MOCAK czy Fundacji Zofii Rydet... Najwyższe dostępne rozdzielczości to 3200 dla formatu 120 i 8000 dla 135.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •