Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Sigma 18-35mm f1.8 + Nikon D7100 - ostrość na drugim planie

    Cześć, mam problem, dzisiaj odebrałem kupiony przez internet obiektyw Sigma 18-35mm f1.8 i po powrocie do domu i założeniu na d7100 zrobiłem pierwsze fotki i praktycznie każde zdjęcie robione na jakimś tle, szczególnie przy przesłonie 1.8 ma ostrość na tymże tle, zamiast na fotografowanym przedmiocie. Obiektyw zdaje się ostrzyć tam gdzie trzeba, dopiero gdy ustawiłem mikroregulację w aparacie na -18. Nie wiem, co zrobić. Pierwsza opcja to zostawić tak, jak jest (na -18 ), druga - oddać obiektyw i kupić inny egzemplarz, trzecia odesłać do serwisu Sigmy. Bardzo proszę kogoś z większym od mojego doświadczeniem o radę.

  2. #2

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie
    Jak masz możliwość to zwróć, niech ci wymienią na inny, a jak nie to do serwisu ale to z puszką i pewnie ci skalibrują że będzie cycuś malinka
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  3. #3

    Domyślnie

    @teseus, nie wiadomo jak Sigma składa te obiektywy, ale praktycznie kilkadziesiąt procent nadaje się do kalibracji w serwisie. Wyślij do serwisu z puszką i po kilku dniach masz z powrotem w domu. Wg zdania wielu kolegów z forum, po takim zabiegu obiektyw ostrzy i brak bf i ff.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki serdeczne za odpowiedzi. Teoretycznie obie opcje zaproponowane przez Zbyszka wchodzą w grę, ale to był zakup w sklepie internetowym, więc to nie byłaby zwykła wymiana, tylko odstąpienie od umowy zakupu i ponowny zakup, zatem chyba nie opłaca się w to bawic i faktycznie szybciej i pewniej będzie wysłać do serwisu.

  5. #5

    Domyślnie

    Wysylaj do serwisu. Serwis Sigmy dziala bardzo sprawnie. Skalibruja ci z pucha i bedzie wszystko w punkt. Nie boj sie wysylac. Pozdrowienia...
    Nikon D7100 , 18-105mm Vr , 35mm f/1.8G, 60mm f/2.8 D, 80-200 f/2.8 D (new) , Sb-910, Mb-d15

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teseus Zobacz posta
    Dzieki serdeczne za odpowiedzi. Teoretycznie obie opcje zaproponowane przez Zbyszka wchodzą w grę, ale to był zakup w sklepie internetowym, więc to nie byłaby zwykła wymiana, tylko odstąpienie od umowy zakupu i ponowny zakup, zatem chyba nie opłaca się w to bawic i faktycznie szybciej i pewniej będzie wysłać do serwisu.
    Istnieje prawdopodobieństwo, że po zwrocie i kupieniu następnego obiektywu miałbyś znowu to samo. I tak można bawić się parę razy. Tylko po co? Prędzej i pewniej jest przeprowadzić kalibrację. Sigma tak ma, jest tania i dobra, ale potrzebuje regulacji.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam jeszcze takie pytanie, czy skalibrowana pod mojego D7100 sigma z tematu będzie ostrzyła już z każdym body DX Nikona/Nikona D7100, czy poprawna wspólpraca i poprawność AF jest też uzależniona od konkretnego modelu/egzemplarza korpusu? Chodzi mi o to, że gdy niektórzy piszą, że mieli szczęście nabyć pozbawiony wad i od samego początku trafiający w punkt obiektyw, to odnosi się do ich jednego, konkretnego egzemplarza body, czy do wszystkich Nikonów DX?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teseus Zobacz posta
    Mam jeszcze takie pytanie, czy skalibrowana pod mojego D7100 sigma z tematu będzie ostrzyła już z każdym body DX Nikona/Nikona D7100, czy poprawna wspólpraca i poprawność AF jest też uzależniona od konkretnego modelu/egzemplarza korpusu? Chodzi mi o to, że gdy niektórzy piszą, że mieli szczęście nabyć pozbawiony wad i od samego początku trafiający w punkt obiektyw, to odnosi się do ich jednego, konkretnego egzemplarza body, czy do wszystkich Nikonów DX?
    to zależy od tego jak są skalibrowane inne puchy ....u mnie każda pucha jest inna pod tym względem.
    Szkła Sigmy kalibrowałem pod puchę która nie ma mikrokalibracji (d5100) .

    Jeszcze jedna uwaga ( myślę że bardzo ważna ) odnośnie szkła które posiadasz; sprawdź czy BF/FF jest LINIOWY ; jeśli tak - to ślij bez stresu szkło do serwisu Sigmy - nie będzie problemów z ustawieniem go pod Twoją puchę.
    Ale jeżeli różne ogniskowe wymagają obecnie innej mikrokorekcji w puszcze - odpuść sobie szkło. Weź inny egzemplarz.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Jeszcze jedna uwaga ( myślę że bardzo ważna ) odnośnie szkła które posiadasz; sprawdź czy BF/FF jest LINIOWY ; jeśli tak - to ślij bez stresu szkło do serwisu Sigmy - nie będzie problemów z ustawieniem go pod Twoją puchę.
    Ale jeżeli różne ogniskowe wymagają obecnie innej mikrokorekcji w puszcze - odpuść sobie szkło. Weź inny egzemplarz.
    Dzieki za uwagę. Nie wiem za bardzo, jak sprawdzić, czy BF/FF jest liniowy. Gdy ustawiłem korektę autofokusa na -18, to łapał ostrość na obiekcie na każdej ogniskowej. Bez korekty, na przesłonie 1.8, przesuwał ostrość coraz bardziej na tło wraz ze zmniejszaniem ogniskowej - na 35 mm było z bliska ok, najgorzej było na 18mm i gdy stałem nieco dalej. Jutro jeszcze sprawdzę w dzień.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Mam jeszcze jednen problem. Mianowicie, wczoraj testowałem obiektyw tylko na centralnym polu AF i po ustawieniu precyzyjnej mikroregulacji AF na -18 ostrzył tam gdzie chciałem. Natomiast dziś sprawdziłem pozostałe pola AF i okazuje się, że im dalej od centralnego i otaczających go pól, tym ostrość przesuwa się do przodu i dalsze oraz skrajne pola ustawiają dopiero wtedy prawidłowo ostrość, gdy wyłączam mikroregulację.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •