Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Zdjecia od razu były nieostre. Próbowałem teraz obiektyw przez pół godz fotografowałem gazetę i coż szkiełko nie ma ani BF ani FF czyli winnny jest BWF (brak wiedzy fotografa)

  2. #12

    Domyślnie

    Jakiego aparatu używasz?

    Edit: już wiem, w danych EXIF było, poza tym również napisałeś wcześniej. Przypadkiem drugiej fotki nie ostrzyłeś jakimś bocznym punktem AF?
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 08-08-2014 o 11:15

  3. #13

    Domyślnie

    Częstym błędem początkujących w fotografowaniu z jasnym szkłem są zbyt długie oczekiwanie po potwierdzeniu ostrości (fotografowana osoba może w tym czasie minimalnie się przemieścić) oraz odruchowe "bujanie się" w trakcie przyciskania spustu. Na obie przypadłości czasowo pomaga przestawienie AF w tryb AF-C nawet przy statycznych ujęciach. Może spróbuj?
    ['O]

  4. #14

    Domyślnie

    Ecml dzięki serdeczne chyba pomogło AF C testuje na dzieciach i jest chyba ok

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pucy Zobacz posta
    Ecml dzięki serdeczne chyba pomogło AF C testuje na dzieciach i jest chyba ok
    na dzieciach to tylko AF-C , chyba ze dzieci spią
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  6. #16

    Domyślnie

    Ten obiekt nie uciekał
    AF C rozwiazał sprawe -cudowny obiektyw. Teraz ćwiczyć ćwiczyć....
    Ostatnio edytowane przez pucy ; 08-08-2014 o 21:58

  7. #17

    Domyślnie

    Ostrość jest na czubku nosa?

  8. #18

    Domyślnie

    Celowałem roznie i na oczy i na nos to na nos najbardziej mi podeszło. Generalnie ucze sie pstrykac natychmiast po tym jak obiektyw złapie ostrość. Mam tendencje do bujania aparatem a przy tym szkle niestety to skutkuje rozmazaniem
    Ostatnio edytowane przez pucy ; 08-08-2014 o 22:07

  9. #19

    Domyślnie

    Jaki czas migawki był dla powyższego zdjęcia?

  10. #20

    Domyślnie

    1/60 f 1,8 zdjecie zrobione z przypadku zupełnie.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •