Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sigma 30mm f1.4 EX DC vs Sigma 18-35mm f1.8

    Cześć, ostatnio zmieniłem puszkę i kupiłem sobie D7100 i zastanawiam się nad zmianą obiektywu Sigma 30mm f1.4 EX DC (pierwsza wersja) na Sigmę 18-35mm f1.8. Z obecnego obiektywu jestem bardzo zadowolony (dobry egzemplarz, żadnych kłopotów z FF/BF, rewelacyjny bookeh na 1.4) i nie wiem, czy w mojej sytuacji warto wydawać te 3k. Chodzi mi o to, czy ten drugi obiektyw jest zdecydowanie lepszy, poza niezaprzeczalnym atutem zmiany ogniskowej, co jest bardzo przydatne szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Dodam jeszcze, że 30-tka była przez wiele lat praktycznie jedynym używanym przeze mnie szkłem - założyłem i już nie chciałem zdejmować i podobnie byłoby z 18-35-tką - więc inwestycja na parę lat.

    Krótko - zmieniać, czy nie zmieniać?

  2. #2

    Domyślnie

    18-35 to chyba najbardziej ostry zoom na apsc, ale też drogi, duży i ciężki. Jeśli potrzebujesz zooma to go kup, ale jeśli 30 mm to twoja ulubiona ogniskowa, masz celną oraz bardziej poręczną stałkę a ostrość jaką daje Ci odpowiada to nie widzę powodu do zmiany.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzisiaj dotarła do mnie sigma 18-35mm i powiem szczerze, że jest to najlepszy obiektyw jaki miałem w rękach. To prawda jest duży i ciężki, ale przez to sprawia wrażenie bardzo solidnego. Przesiadłem się na niego z nikkora 35 1.8 i po pierwszy zdjęciach widzę bardzo dużą poprawę jeżeli chodzi o same zdjęcia. Szczerze polecam.

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie, ulubiona ogniskowa na zewnątrz, ale jednak w pomieszczeniach często brakuje szerokości. I to właśnie dlatego pomyślałem o zmianie. Ostre 18mm f/1.8 - zabawa musi być przednia. Co do wielkości i ciężaru - mi nie przeszkadza, moja 30-tka też do najmniejszych nie należy i waży pół kilo.
    Ostatnio edytowane przez teseus ; 06-08-2014 o 16:36

  5. #5

    Domyślnie

    według mnie jeżeli chodzi o jakość obrazka to na pewno nie będzie zmiana na gorsze. Sam zmieniłem nikkora na sigmę z powodów podobnych do Twoich. Na zewnątrz 35 była najczęściej używanym przez mnie obiektywem, jednak we wnętrzach i czasami nawet na zewnątrz brakowało mi szerokości. Dodatkowym atutem 18-35 jest minimalna odległość ostrzenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •