Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie D7100 & pentacon 29/2.8

    Witam, pewnie wyjdę na debila, ale męczy mnie to od pewnego czasu... Mam nikona d7100 i obiektyw pentacon 29/2.8, jeśli pucha jest z silnikiem to chyba powinien działać w takim przypadku autofokus tak? Jeśli tak, to co mam zmienić w ustawieniach?

  2. #2

    Domyślnie

    Wystarczy zmienić obiektyw... na taki z AF.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Ten obiektyw nie ma jak być napędzany przez silnik AF z body. To obiektyw manualny i na dodatek pewnie z gwintem M42
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Ten obiektyw nie ma jak być napędzany przez silnik AF z body. To obiektyw manualny i na dodatek pewnie z gwintem M42
    Więc dodatkowo nie będziesz mieć ostrzenia w nieskończoność (chyba, że przez psujący jakość adapter z soczewką) i brak możliwości sterowania przysłoną z poziomu aparatu, a więc konieczność pracy na domkniętym szkle... no chyba, że ze statywu
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez izafrym Zobacz posta
    Witam, pewnie wyjdę na debila, ale męczy mnie to od pewnego czasu... Mam nikona d7100 i obiektyw pentacon 29/2.8, jeśli pucha jest z silnikiem to chyba powinien działać w takim przypadku autofokus tak? Jeśli tak, to co mam zmienić w ustawieniach?
    Pod warunkiem że jest z mocowaniem Nikona i ma AF. Ale raczej jak napisali przedmówcy wątpię aby tak było.
    D7100 | Sigma 17-50 F2.8 | Sigma 50 F1.4 | Tamron 70-300 F4-5.6 VC | SB-700

  6. #6

    Domyślnie

    Pentacon nie był chyba produkowany dla nikona więc nie będzie posiadać AF na śrubokręt.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  7. #7

    Domyślnie

    dziękuję wszystkim za pomoc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •