Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Problem z połączeniem D50 z Sb-800 :(

    Witam, chciałbym połączyć D50 z Sb-800 przez kostkę i kabel synchro, ale nie bardzo wiem jak to zrobić. Przeczytałem instrukcję pogrzebałem w necie i nic.

    Wiem, że muszę kupić kostkę, założyć ją na sanki, podłączyć do niej kabel synchro, a drugą końcówkę kabla podłączyć do Sabinki, ale jak oglądam zdjęcia tych kabli synchro to z jednej strony maja one wtyk mini jack, a przecież ani kostka ani sabina nie mają takiego wejścia i dlatego nie wiem jak to mam połączyć. Mógłby ktoś pomóc? Może dać linki do tego co mam kupić aby na pewno działało.

    Jeszcze jedno czy sama sabinka (oczywiście z parasolką) wystarczy do takich domowych portrecików?

  2. #2

    Domyślnie

    spójrz:
    http://www.allegro.pl/item186697201_...t_paragon.html
    lub
    to: http://www.allegro.pl/item186696575_...t_paragon.html
    plus dodatkowo kabel

    Jeszcze jedno czy sama sabinka (oczywiście z parasolką) wystarczy do takich domowych portrecików?
    niektórzy sobie dobrze radzą z jednym źródłem światła plus np. blenda, więc na początek powinno starczyć

  3. #3

    Domyślnie

    ja to przecwiczylem z D70s + kostka + kable synchro + lampy SB:

    Mam dokladnie ta kostke HAMA a'la allegro - zwroc uwage ze wyjscie w tej koste i w SB-800 jest takie samo - gniazdko 'zenskie'. Kabel laczacy musi miec z dwoch stron wtyczke 'meska'. Kable mozna laczyc ze soba, np. przedluzacz (wtyczka <> gniazdo) + krotki kabel przejsciowka (wtyczka <> wtyczka).

    Albo od razu kupic kostke z kablem z koncowka 'meska' (z tego co widze to ta kostka to ma) + kabel przedluzajacy (spokojnie mozna kupic 2-5 m) typu gniazdko<>wtyczka.

    Kostka na sanki, zalaczasz kabel i lampa dziala w swojej automatyce lub manual od 1 do 1/128. Polecam ta druga opcje chocby dlatego, ze lampe mozesz miec w innej odleglosci od obiektu niz aparat, a w manualu masz pelna powtarzalnosc blysku.
    D370s | F70 | N 35 | N 50 | N 70-200 VRII | N 18-200 VR | N 18-70 | T 55-200 | SB-x00 | SB-28 | akcesorium różnej maści

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •