Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Irma Zobacz posta
    jest bardzo dziwnie wrazliwy na maly kontrast
    To prawda, ale to zależy od kilku cech, tzn też czy jest mocne światło w tle itd. I od optyki (np 85/1.4 jest na to wrażliwy, 70-200 jest pewniejszy). Tylko, że takie problemy AF są do wyłapania w każdym body - także w D700 (obserwowałem to), docxxx widzi to w D7000 itd itd.
    Trzeba byc bystrym obserwatorem i wiedzieć co i jak jest niedoskonałe. Nie ma doskonałości. Mało czuły przy małym kontraście jest np obiektyw 85/1.4D. Body obojetne - widziałem takie zachowanie na każdym body. Pewne sprawy przypinam do body, a pewne do szkieł.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To prawda, ale to zależy od kilku cech, tzn też czy jest mocne światło w tle itd. I od optyki (np 85/1.4 jest na to wrażliwy, 70-200 jest pewniejszy). Tylko, że takie problemy AF są do wyłapania w każdym body - także w D700 (obserwowałem to), docxxx widzi to w D7000 itd itd.
    Trzeba byc bystrym obserwatorem i wiedzieć co i jak jest niedoskonałe. Nie ma doskonałości. Mało czuły przy małym kontraście jest np obiektyw 85/1.4D. Body obojetne - widziałem takie zachowanie na każdym body. Pewne sprawy przypinam do body, a pewne do szkieł.
    Jacku, dla mnie glownym poligonem doswiadczlnym jest 500 i teren. Wierz mi, ze AF w D4 nie ma tych przypadlosci, ba nawet D700 nie mial tych problemow absolutnie. Z wymienionymi przez Ciebie szklami nie mam do czynienia oprocz 70-200VR2 i nie zabieram glosu.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  3. #23

    Domyślnie

    @igsux3: coś w tym jest - im jaśniej, tym D800 ma większe problemy z trafieniem

    @pgaik i Jacek_Z: większość nietrafionych zdjęć, to klasyczny BF / FF. Jednak rzeczywiście zdarzają się i takie, które być może są poruszone. Jednak nigdy nie schodzę z czasem powyżej 1/(ogniskowa w mm). Ta teoria tłumaczyłaby również, dlaczego nagle D800 "cudownie" zadziałał w ciemnym pomieszczeniu. Tam po prostu wszystkie zdjęcia były z lampą, która zamraża ruch. Czyli trzeba dalej testować, ale to wkurzające w sprzęcie tej klasy.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez J@sió Zobacz posta
    Gdyby ktoś miał problem podobny do mojego, oto skuteczne rozwiązanie:
    1. podejmij mocne i szczere postanowienie sprzedania aparatu (musisz być pewny, że go nie chcesz )
    2. przed wystawieniem sprzętu na sprzedaż, postanów wspaniałomyślnie dać mu ostatnią szansę na wykazanie się
    3. żeby mieć pewność, że nie da rady i utwierdzi Cię w Twoim postanowieniu, za miejsce testów obierz ciemne pomieszczenie z szybko przemieszczającymi się obiektami (np. dyskoteka, wesele lub melina dealerów fantów wszelakich w czasie nalotu policji )
    4. jako punkt odniesienia zabierz na testy aparat tej samej klasy, sprawdzony od lat w bojach
    5. po powrocie do domu obejrzyj rezultaty testu na dużym monitorze, najlepiej przy powiększeniu 100%
    6. podnieś szczękę z podłogi i sprzedaj stary, sprawdzony aparat

    Jestem w szoku, ale D800 sam się naprawił, bez drugiej wizyty w serwisie. Mam nadzieję, że sam się również znowu nie zepsuje
    Powtórz test w doskonały warunkach oświetleniowych.............. wynik będzie odmienny. To jest właśnie cała zagadka Nikona D800. Tam gdzie sam ledwo widzisz to w co celujesz D800 trafi bezbłędnie. Tam gdzie najpodlejsze lustro najpodlejszej konkurencji trafia bez problemu, D800 wykłada się totalnie (nie każdy oczywiście i nie zawsze -mój przez pierwsze miesiące użytkowania działał perfekcyjnie).
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez J@sió Zobacz posta
    Jednak rzeczywiście zdarzają się i takie, które być może są poruszone. Jednak nigdy nie schodzę z czasem powyżej 1/(ogniskowa w mm).
    Zapomnij o takiej zasadzie. Ja stosuje co najmniej 2x krótsze niż ogniskowa, a i to jeszcze często nie wystarcza. jak mogę to mam 3-4x krótsze, o ile nie musze za wysoko podnosić ISO (800?)
    Ja jako studyjniak mam jednak prawie zawsze duzo światła.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie wiem o co chodzi ale ostatnio pożyczyłem D800 z 70-200 VR 2.8 i nie miałem żadnego problemu z AF może dlatego ze D800 niedawno kupiony,( choć ma już ponad 40 tys na liczniku)
    może w nowych seriach coś poprawili? może tylko firmware? Nie wiem, ale jak pierwszy raz jak testowalem to faktycznie problemy były.
    Najbardziej podobają mi się możliwości matrycy D800 w post-procesie to aż czasami niemożliwe ile można z niej "wyciągnąć".

  7. #27

    Domyślnie

    Ja używam D800 z 24-70 i nie mam żadnych problemów. W trudnych warunkach oświetleniowych, gdzie stałki potrafią się pogubić, podpinam 24-70 i mam spokojną głowę.

  8. #28

    Domyślnie

    Ostatnio na teście D810 na OPTYCZNE PL, też wychodzi że 24-70 nie najlepiej sobie radzi
    "D810 wraz z zoomem AF-S 24–70 mm f/2.8G ED radził sobie zauważalnie gorzej, gdyż w obu typach oświetlenia, większość trafień przypadła na trzeci przedział odchyłek (wartości od 6 do 9%). "
    Sam też mam ten obiektyw (z D600) i nie mam problemów, zastanawiam się nad 800 setką i włączyło mi się czerwone światło
    NIKON - D4S + D800 i kilka słoiczków

  9. #29

    Domyślnie

    Używam D800 z 24-70 f 2.8 oraz 70-200 f.4 - ZERO PROBLEMÓW.
    Panerai vel Eliot Capone

  10. #30

    Domyślnie

    Może jestem "pechowy" , ale D800 z N24-70; N70-200VRII; N300/2.8VR (także z TC14); N105/VR; S35.1.4 działają bez zarzutu. Nie potrzebują nawet żadnej mikrokalibracji. Zrobiłem ok. 50k fotek. Mam nadzieję, że tak pozostanie.
    Jedynie S35/1.4 w gorszych warunkach oświetleniowych czasami się "gubi", N24-70 jest zdecydowanie pewniejszy w tych sytuacjach.
    pzdr
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •