Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pracujesz na AF-C zapewne?
    Oczywiście, że nie. Jedyna sytuacja z powyższych, gdy miałem AF-C, to ta, w której para młoda biegnie w moją stronę. Musze oddać puszkę na serwis, ale od kwietnia mam tyle roboty, że niestety nie ma kiedy tego zrobić.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    To ja nie wiem jak wy te zdjęcia robicie. A może to nie chodzi o FF/BF tylko o poruszenie? Piszesz enigmatycznie o nieostrości. Ale jaka nieostrość?
    Dzisiaj miałam nagłą sesję - przeglądam i 95% zdjeć w punkt. Raczej norma przy malutkich GO. Natomiast czasy skracam okrutnie. Robię w słońcu na ISO 800 i schodzę do 1/4000 z włączonym VR ! (szkło 70-200, rózne ogniskowe) - to oczywiście przesada, ale jak słońce wyszło to nie zmieniłem ISO. Ale jak na 1/1000 zdjęcie nie było idealnie ostre to nie byłem pewien czy to nie trafienie, czy poruszenie, więc gdy wyszło słońce to wcale nie zmniejszyłem ISO, tylko cieszyłem się z krótkich czasów. O istnieniu takich czasów jak 1/125 czy 1/250 to ja już zapomniałem
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-08-2014 o 21:49
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Tak jakoś czytam i czytam. Jeśli autor wątku piszę że jest BF i FF a nie znajduje miejsca gdzie jest w punkt, to możliwe, że to ani BF ani FF (i tak bym obstawiał). Też stawiałbym na zbyt długie czasy otwarcia migawki. A możesz wrzucić jakiegoś sampelka jak było źle?
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  4. #14

    Domyślnie

    Na 1/1000 i statywie raczej ciężko poruszyć, za to wyraźnie widać, jak głębia ostrości jest jakieś 5 metrów za sportowcami na boisku.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta


    Chciałbym zobaczyć to cudowne uzdrowienie, ale jakoś mi bokiem wychodzi. Miałem 5 lat D3 i na palcach jednej ręki policzę przykłady, w których błąd AF położył mi fajne zdjęcie, a nie przypominam sobie żadnego, gdzie przy statycznym motywie nie trafił. Jak robiłem plener pary młodej i kazałem im biec w swoją stronę, to waliłem 9kl/s i mogłem wybierać, bo może jedno było nieostre. Teraz w analogicznej sytuacji D800 kłapie ociężałe 4kl/s , a motyw zwykle powtarzam po 3 razy, żeby przynajmniej jedno zdjęcie mieć ostre. W moim przypadku chętnie bym wrócił do AF z tego, jak to nazwałeś, starego i sprawdzonego aparatu.
    Dokladnie, D800 ma uwalony AF i jest bardzo dziwnie wrazliwy na maly kontrast i uwazam, ze wcale nie chodzi o dlugie czasy, bo dlaczego nie mam problemow z D4 w podobnych sytuacjach i parametrach co z D800 kiedys?
    I przeciez pracuje na szklach f2/8 i f4.
    D800 jest puszka, ktorej nigdy nie bylem pewny, jak wyszlo.
    Wrocil spokoj po jej sprzedaniu i kropka.

    Edit:
    Ja robie zdjecia na statywie 1/30s z 500/4VR i z D4 nie mam pudel jak z D800 kiedys.
    Ostatnio edytowane przez Irma ; 26-08-2014 o 22:23
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Irma Zobacz posta
    Wrocil spokoj po jej sprzedaniu i kropka.
    Fakt, mi też
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  7. #17

    Domyślnie

    A spróbujcie koledzy poużywać aparatów z wybranym trybem wyzwalania migawki na 'Q' lub 'Qc'. Ja mam od paru dni D610 i zauważyłem, że w tych trybach fotki są ostre inaczej mydło.
    D610, D300s, N35mm f/2D, N85mm f/1.8, N55-200mm f/4-5,6, SB-700 i inne klamoty

  8. #18

    Domyślnie

    Pamiętam jak piętnowano śmiałków, którzy obnażali wady tego sprzętu. Wyszło szydło z worka i to masowo. Ciekawe na ile poprawili wersję "nie beta" czyli tą z dziesiątką w nazwie. Najbliższy rok pokaże, bo darmowych testerów przybywa...

  9. #19

    Domyślnie

    D7100 ma ten sam "ficzer" z AF.

  10. #20

    Domyślnie

    Każdy D7100? Czy zdecydowana większość?

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •