Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Miejsca warte obejrzenia w Bieszczadach

    Witam was drodzy forumowicze,


    jako że moja dziewczyna ma rodzinę w bieszczadach, dostałem zaproszenie na tegoroczny urlop w tym rejonie Polski. Uwielbiam aktywnie spędzać czas, chodzić po górach, lasach, ogólnie podziwiać piękno przyrody i architektury. Stąd też wzięło się zamiłowanie do fotografii.

    Nigdy nie byłem w Bieszczadach, a zawsze przed jakimkolwiek wyjazdem staram się ustalić "plan działania". Chciałbym prosić was o pomoc. Czy moglibyście polecić mi ciekawe szlaki turystyczne po bieszczadzkich górach.

    Będę tam autem więc dotarcie w dane miejsce nie sprawi mi problemu.


    Najbardziej chodzi mi o szlak turystyczny na podstawie okręgu. Gdzieś gdzie będę mógł zostawić auto, ruszyć na wyprawę i wrócić w miejsce w którym rozpocząłem wycieczkę.

  2. #2

    Domyślnie

    Niedawno byłem w tych stronach, ale na wycieczki czasu zabrakło. Nie wiem gdzie Twoja lepsza połówka ma dokładnie rodzinę, ale bardzo fajne szlaki turystyczne - piesze i rowerowe - są w Wetlinie. Zatrzymać możesz się gdziekolwiek (cena za nocleg 35-50 zł od osoby w kwaterach). Jeśli chcesz dojechać autem to też nie ma problemu. Przy głównej trasie są parkingi. W Wetlinie jest fajne schronisko - tam też można zostawić auto. Wystarczy zapytać, ale nie sądzę aby był jakiś problem.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli nie to jest coś takiego jak Wielka i Mała Pętla Bieszczadzka. Jadąc tak jedną jak i drugą można sporo zwiedzić i nastrzelać zdjęć jak z KBKsu nie oddalając się zbytnio od auta Napisz jeszcze gdzie mniej więcej będziesz.

  4. #4

    Domyślnie

    Cisna, Ustrzyki Górne,Solina...Wymieniać można bez końca .Proponuję wybrać się w kilkugodzinną przejażdżkę Ciuchcią Bieszczadzką http://kolejka.bieszczady.pl/.Jeżeli oprócz zdjęć ,chciałbyś poczuć muzyczny klimat Bieszczadów to będziesz miał ku temu dobrą okazję http://www.mojebieszczady.org/.Kiedy już zachwycisz się (a tak zapewne będzie) letnim pięknem naszego regionu to wracając tam pod koniec września, doznasz prawdziwego szoku...Wtedy zobaczysz prawdziwe Bieszczady!
    D 700 - N 24-70 / N 80-200 / N 85 1.8 / N 50 1.8 ...

  5. #5

    Domyślnie

    Będę w Hoczwii nieopodal jeziora solińskiego i polańczyka.

    Najbardziej zależy mi na pieszych szlakach turystycznych, lubię poczuć urlop w nogach. Podróżować autem zamierzam jedynie do miejsca w którym mogę je zostawić i ruszyć dalej pieszo.

    Zainteresowala mnie połonina caryńska oraz wetlińska.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rapala Zobacz posta
    Kiedy już zachwycisz się (a tak zapewne będzie) letnim pięknem naszego regionu to wracając tam pod koniec września, doznasz prawdziwego szoku...Wtedy zobaczysz prawdziwe Bieszczady!
    I do tego właśnie czasu muszę kupić obiektyw

    Jeszcze możesz poszukać miejsc w których wypalany jest węgiel, ciekawe na reportaż. Solina ciekawa choć oklepana a w dodatku teraz będzie natłok turystów - dla mnie już śmierdzi niesamowicie komercją i syfem (dlatego lepiej się tam wybierać na jesień), Smerek, polski biegun zimna - Stuposiany, zagroda żubrów - Muczne, Ustrzyki Górne, Lutowiska - panorama Lutowisk i Bieszczad Ukraińskich, przepiękny widok! Co do samej Soliny jeszcze, warto dookoła pośmigać, szczególnie warto odwiedzić Chrewt gdzie kończy się zalew. Dookoła Soliny w mniej znanych miejscach są piękne widoki.

    A jak o szlaki chodzi to Tarnica obowiązkowo i:
    http://www.twojebieszczady.net/szlaki2.php

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sqizzy Zobacz posta


    Najbardziej chodzi mi o szlak turystyczny na podstawie okręgu. Gdzieś gdzie będę mógł zostawić auto, ruszyć na wyprawę i wrócić w miejsce w którym rozpocząłem wycieczkę.

    1. Wołosate - Tarnica (1346 m n.p.m.) - Szeroki Wierch - Ustrzyki Górne(to będzie prawie kółko)

    Chociaż ja wolałbym wyjść z Ustrzyk Górnych, zejść do Wołosatego i albo wrócić pieszo drogą(kiedyś tak chodziłem) albo jakimś busem, pewnie w sezonie sporo tego jeździ...

    2. Wołosate - Tarnica (1346 m n.p.m.) - Halicz (1333 m n.p.m.) - Rozsypaniec - Wołosate

    3.Ustrzyki Górne - Rawki - Przeł. Wyżniańska - Połonina Caryńska - Ustrzyki Górne


    Te pierwsze dwa z tej strony:
    http://www.bdpn.pl/index.php?option=...d=61&Itemid=55

    Trzeci znam ze swoich spacerów po Bieszczadach
    Ostatnio edytowane przez mario_b ; 03-08-2014 o 18:26

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar krispike
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    180

    Domyślnie

    Na rozgrzewkę zanim ruszysz na Tarnicę i Bieszczadzkie Połoniny, wyjdź sobie na kamieniołomy w Bóbrce.
    Pięknie widać zaporę nad Solną.
    Prócz w/w szlaków, polecam też szybowisko górskie w Bezmiechowej niedaleko Leska. Piękne widoki.
    A jak już będziesz w Lesku to polecam wstąpić na Kamień Leski do pobliskiej knajpki na rybkę koło miejscowości Glinne.
    |D50|D300s|N18-70|N50/1.8|T17-50/2.8VC|SB-800|MF055XPro|
    "Wszystko, na co patrzysz w Twoim otoczeniu, powinno Cię cieszyć. A wszystko, co widzisz... to światło"

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krispike Zobacz posta
    Prócz w/w szlaków, polecam też szybowisko górskie w Bezmiechowej niedaleko Leska. Piękne widoki.

    Ja latałem szybowcem w Weremieniu

    Muczne, Zatwarnica, Krywe-tu może uda Ci się spotkać Węża Eskuplapa...
    W necie jest o tych miejscowościach dużo informacji.

    Cerkwie w Bieszczadach są ładne, np. ta w Równi.

    Miniatury możesz zobaczyć sobie tu:
    http://www.twojebieszczady.net/warto/cke.php

  10. #10

    Domyślnie

    Wiec, jestem trzeci dzień w bieszczadach. Wczoraj byłem w zagrodzie żubrów i chciałem wejść do jeziorek duszatyńskich. Niestety mamy złą pogodę. Nie ma mowy żeby zwiedzać połoninę caryńską. Bardzo chciałem wejść na tarnicę, ale jeśli jutro pogoda się zmieni to z mojego wyjazdu będą nici.

    Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •