Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    @adrianek32
    Kalisz to Wielkopolska? Od kiedy? Kalisz to Kongresówka. To tak, jak Sosnowiec określiłbyś mianem Śląska....
    Ja jestem "bażant", czyli "z drugiej strony granicy" Ostrowianie wiedzą, o czym mówię....
    A mówiąc poważnie - Poznań i jego przyległości to moje włości.
    hehe ok bo jak cos to moglbys potestowac D7100 z Sigma
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    A ja dalej będę twierdził, że 17-55 2.8 będący w posiadaniu DXo jest kopnięty i to bardzo poważnie.
    Całkiem możliwe, ale przydałby się jakiś dowód bo tak to jest tylko gdybanie. Swoją drogą, naprawdę nikt nie używa tego Nikkora z D7100? Jamnik, zanim rzucą Ci się z pomocą właściciele tego combo i zasypią Cię przykładami rzuć okiem na jednego fullsize <<klik>> i pogrzeb na grupie flickrowej dotyczącej tego szkła. Może coś tam znajdziesz.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    rzuć okiem na jednego fullsize <<klik>>
    Jaka pewność czym to zdjęcie było robione?

  4. #14

    Domyślnie

    Exif też pewności nie da bo można go zmodyfikować. Nie byłem też naocznym świadkiem więc wybacz, ale 100% pewności nie mam Zdjęcie pochodzi z forum dpreview gdzie ktoś miał podobne wątpliwości co do tego czy nikkor podoła matrycy d7100. Na stronie autora jest mnóstwo miniaturek z tego zlotu fanów komiksów z wklejonymi exifami gdzie jest napisane że wykonano je d7100 z 17-55. Może jestem wybitnie naiwny ale wierzę że tak jest w istocie.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 03-08-2014 o 21:54

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    96

    Domyślnie

    Nie ma najmniejszego problemu, zdjęcia wychodza genialnie. Akurat ten obiektyw miał jak dla mnie "coś".
    Nie wiem o co chodzi w testach DXO, że tak nisko ocenili ten obiektyw i szczerze mówiąc mam to w ...poważaniu.
    Ja swojego sprzedałem dwa miesiące temu jak przesiadłem się na FF i powiem szczerze żal mi sie było z nim rozstawać. No ale jak sie powiedziało A to trzeba powiedzieć B
    Oczywiście zaraz miłośnicy Sigmy się odezwą że S to lepszy zakup ale jak dla mnie Nikkor rządził a porównywałem go też z Sigmą 2,8.
    Swój kupiłem na allegro jako używkę i służył mi wiernie 3 lata na D90, D7000 i na końcu na D7100
    D810, D600, D7100, D300s, N[80-400VR AF-s, 80-200 AF-D, N50 1,4G AF-s,105 2 DC, 60 2,8 AF-D mikro, 105 2,8 AF-D mikro, 10-24 AF-s DX, 17-35 AF-s, 24-70 AF-s], 2xSB-700

  6. #16

    Domyślnie

    No!
    Ta odpowiedź coś już znaczy, tym bardziej, że poparta obserwacją "wędrówki" obiektywu po różnych korpusach. Ja także jestem fanem N17-55, tyle że dotychczas na 12 milionach pikseli (D300). Myślę o zmianach i stąd moje pytanie, żeby nie popełnić błędu nazywanego niekiedy "zaprzęgnięciem wołu do karety"...
    Dzięki!

  7. #17

    Domyślnie

    A jak się spisywał ten nikon z d300?
    d300s sigma 10-20 17-50 50 1.8 sb900 helios domiplan

  8. #18

    Domyślnie

    Spisuje się znakomicie - bajeczne szkło! Ale to druga sztuka. Perypetie z pierwszym egzemplarzem (nowym, ze sklepowej półki) i jego koszmarną ostrością opisywałem przed ponad trzema laty na forum. Dopiero drugi (nowy, po wymianie) spisuje się tak jak trzeba, czyli zgodnie z przeznaczeniem szkła za 5000 zł. Oczywiście cały czas trzeba mieć świadomość istnienia tzw. zakrzywienia płaszczyzny ostrości, co szkłu reporterskiemu raczej pomaga. Natomiast fotografując ceglany mur, można się trochę zdziwić. Namawiam jednak do fotografowania nie testowego, a prawdziwego. Wtedy widać, co ten obiektyw naprawdę potrafi.
    Powtórzę, że mój spokój burzy jedynie świadomość, że jest to konstrukcja leciwa (z czasów, gdy profesjonalne reporterskie Nkony miały matryce o małej ilości pikseli) i być może inżynierowie nie przewidzieli możliwości dzisiejszych matryc, które mogą być nie w pełni wykorzystane, jeśli chodzi o ich rozdzielczość. Może się mylę, a może nie. Dlatego pytam.
    Uspokajają mnie natomiast głosy, że wcale nie jakoś wybitne obiektywy typu 24-120 świetnie sie sprawują z D610 czy D800. Czyli dają radę, a przecież nie są szkłami tak "rasowymi" jak N24-70 czy właśnie jego starszy brat z DX (rzeczony N17-55).
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 06-08-2014 o 23:08

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •