Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie Muzyka do prezentacji

    Witam,

    chciałbym się dopytać głównie fotografów ślubnych o prezentacje na stronie internetowej z muzyką w tle.
    Konkretnie chodzi mi o ZAIKS, jak to wygląda finansowo? Ile kosztuje wykorzystanie jednej piosenki w prezentacji? I jak z tego rozliczają? Tzn. płaci się za wykorzystanie piosenki w filmiku czy za każde odtworzenie itp?
    Czy ktoś mógłby pomóc?

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to do ZAIKSu nie idziesz z niczym. Wpisujesz w google np. "muzyka do reklam" i wyskakują Ci strony tzw. audio stocki. I tak jak na istockphoto.com kupujesz obrazy np do użycia na stronce tak np na soundimage.pl kupujesz muzykę do używania w prezentacjach, na stronie, w filmikach, teledyskach, reklamach itp itd. Ceny są różne, od groszy po kilkaset zł, zależy jaka piosenka, jej popularność itp. ZAIKS to jest element kontrolujący w naszym kraju, więc jeśli zaczniesz umieszczać filmiki w sieci z muzyką mogą CIę kiedyś odwiedzić, dlatego musisz trzymać u siebie wszystkie dowody zakupu każdej piosenki razem z licencją jaką wykupiłeś, bo są ograniczone, nieograniczone itp. Jeśli tego miał nie będziesz to Cię ZAIKS skroi za pirackie używanie muzyki. Ot to tak w wielkim skrócie.

    Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
    ;]

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Z tego co się orientuję to do ZAIKSu nie idziesz z niczym. Wpisujesz w google np. "muzyka do reklam" i wyskakują Ci strony tzw. audio stocki. I tak jak na istockphoto.com kupujesz obrazy np do użycia na stronce tak np na soundimage.pl kupujesz muzykę do używania w prezentacjach, na stronie, w filmikach, teledyskach, reklamach itp itd. Ceny są różne, od groszy po kilkaset zł, zależy jaka piosenka, jej popularność itp. ZAIKS to jest element kontrolujący w naszym kraju, więc jeśli zaczniesz umieszczać filmiki w sieci z muzyką mogą CIę kiedyś odwiedzić, dlatego musisz trzymać u siebie wszystkie dowody zakupu każdej piosenki razem z licencją jaką wykupiłeś, bo są ograniczone, nieograniczone itp. Jeśli tego miał nie będziesz to Cię ZAIKS skroi za pirackie używanie muzyki. Ot to tak w wielkim skrócie.

    Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
    A jeśli nie chce piosenki ze stocków tylko np. z jakiegoś filmu?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    ... dlatego musisz trzymać u siebie wszystkie dowody zakupu każdej piosenki razem z licencją jaką wykupiłeś, bo są ograniczone, nieograniczone itp. Jeśli tego miał nie będziesz to Cię ZAIKS skroi za pirackie używanie muzyki. Ot to tak w wielkim skrócie.

    Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
    Kolega dobrze prawi...

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie mnie bardzo interesuje gdzie mogę kupić muzykę znanych artystów jak Guetta czy Calvin Harris? Bo wszędzie widzę klipy audio skomponowane przez kompozytorów poukładane w kategoriach jakichś tam, a ja chciałbym zakupić audio Guetty i wsadzić w filmik. Ktoś pomoże?
    ;]

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli co, kupuję muzykę na iTunes czy innym portalu do kupowania znanej muzyki aby w ogóle ją legalnie mieć na dysku, a tą muzykę którą wykorzystam w filmie zgłaszam do ZAIKSu (podając tytuły i autorów oraz pole eksploatacji) i oni mnie kroją dodatkowo za komercyjny użytek na polach które wymieniłem?
    ;]

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie tak jest jak opisałeś. Natomiast ceny prezentują się bardzo róznie w zależności od piosenki.

  9. #9

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam jak kupowałem muzykę na iTunes to kupowało się mp3 w jakości 320kbps, czy istnieje możliwość kupienia w iTunes lepszej jakości muzyki aby ją użyć w filmie? Mp3 to trochę okrojony jakościowo format, szczególnie jak bym to chciał na bluray nagrać..

    Wiem, są inne źródła z muzyką gdzie pewnie kupię wav czy co tam mi będzie potrzebne... ale mam iPada, iPhona, kupowałem już muzykę na itunes więc już mam jakiś zbiór, i nie bardzo chciałbym zmieniać źródło muzyki, bo na itunes jest mi wygodnie...
    ;]

  10. #10

    Domyślnie

    Gdzieś czytałem, że mało osób odczuje różnice między np bezstratnym flac, a MP3 320kbps.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •