Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pudlox Zobacz posta
    Gdzieś czytałem, że mało osób odczuje różnice między np bezstratnym flac, a MP3 320kbps.
    To trzeba być głuchym aby nie słyszeć różnicy
    Niewielka ilość osób słyszy różnicę przepływu dźwięków puszczoną przez złote wtyki a nie srebrne
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  2. #12

    Domyślnie

    Może i masz rację. Mówię tylko co zdawało mi się przeczytać.

  3. #13

    Domyślnie

    Hmm.. wszystko zależy moim zdaniem od tego na czym tego będą słuchać. Jak na głośniczkach easy touch to pewnie i 128kbps mp3 by było za dobre... W każdym razie jak klient do mnie przyjdzie to materiał obejrzy na dużej plaźmie i kinie domowym, chciałbym aby jakość była możliwie jak najlepsza. Będę się chyba musiał pożegnać z itunes bo jak zacznę kupować muzę w innym miejscu to przecież nie będę dublował zakupów i kupował też w applu...
    ;]

  4. #14

    Domyślnie

    Ściągnij sobie tą muzykę co masz ściągać w mp3 i zobaczjak to będzie wyglądać u Ciebie. Później dla porównania zapodaj flac-a i zobacz co wg Cb jest lepsze. Będziesz wiedział co kupić
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  5. #15

    Domyślnie

    Kutwa zgłupiałem :/

    Jest tyle opinii i porad że ciężko stwierdzić które są zgodne z prawem i właściwe a które to kombinatorstwo... Doczytałem w papierach zaiksu że muszę płacić nie od piosenki tylko 8% od wartości umowy, min 40zł za zmontowany film weselny, + 6% za każdą kopię. W necie są różne "porady", m.in.:

    1. Płacić normalnie jak zaiks każe.
    2. Płacić normalnie jak zaiks każe, ale w umowie z młodymi mieć wyodrębnione wynagrodzenie osobno za rejestrację imprezy a osobno za montaż i udźwiękowienie. Np jeśli całość kosztuje 4000zł, to wpisać w umowie 3000zł wynagrodzenie za rejestrowanie i 1000zł wynagrodzenie za montaż i udźwiekowienie, więc 8% zapłacę od 1000zł a nie od 4000. Czy to jest legalne podejście? Czy ktoś tak to robi, miał kontrolę i jest wszystko ok?
    3. Nie płacić zaiks tylko wpisywać w umowie że muzykę którą użyję do montażu otrzymam od młodych z ich prywatnych zbiorów (to chyba sensu nie ma ale są też takie opinie) - czy to jest w ogóle wykonalne? Ktokolwiek przenosi odpowiedzialność na młodych?
    4. Nie płacić zaiks za filmy ślubne (tylko za reklamowe), bo to jest, jak to nazwali w sieci, specyficzny rodzaj imprezy prywatnej, rodzinnej, zamkniętej, i video zmontowane na tej imprezie będzie oglądane tylko przez tą rodzinę, zamknięte grono itp itd. To już chyba totalny absurd, hmm?

    Jeszcze jedna rzecz - który serwis z muzyką do kupienia dla komercyjnych celów jest najlepszy, w sensie w którym znajdę utwory normalne śpiewane mało znanych artystów a nie tylko zapętlone "bity"? Chodzi mi o to który serwis sprzedaje muzykę wyselekcjonowaną, tak jak największe stocki sprzedają tylko najlepsze fotografie?
    ;]

  6. #16

    Domyślnie

    (...)3. Nie płacić zaiks tylko wpisywać w umowie że muzykę którą użyję do montażu otrzymam od młodych z ich prywatnych zbiorów (to chyba sensu nie ma ale są też takie opinie) - czy to jest w ogóle wykonalne? Ktokolwiek przenosi odpowiedzialność na młodych?(...)
    Akurat kilku znajomych robiących video ślubne tak właśnie załatwia sprawę- młodzi przynoszą muzykę, jaką chcą mieć "podłożoną". Przy okazji odpada dylemat, czy się w gusta wstrzelisz
    Oczywiście ew. zamieszczanie takich klipów na Twojej stronie w roli reklamówki, to już pewnie inna sprawa...
    Marek

    Zakon Fuji

  7. #17

    Domyślnie

    Jeszcze jedna kwestia - zauważyłem że na YT jest w podpisie klipów ślubnych ZAKUP: tytuł piosenki. Poczytałem w necie że teraz wrzucając na YT teledysk z podkładem muzycznym YT sprawdzi czy muzyka nie jest chroniona prawami autorskimi. Jeśli jest, jedną z odstępnych opcji będzie wykupienie licencji na wieczyste użycie tej piosenki w tym filmie wraz z prawem publikacji tego w YT oraz możliwością edycji tej piosenki i montażu w dowolnym programie do edycji video.

    Moje pytanie brzmi, czy załatwia to sprawę z komercyjnym użyciem filmu czy taka licencja kupiona na YT pokrywa tylko sprawę wykorzystania tego klipu niekomercyjnie? Czyli np jeśli nagram sobie żonkę na wakacjach, wrzucę to na YT z podłożonym dźwiękiem, to kupuję licencję od YT na tą muzę i może sobie ten filmik tam leżeć i jest ok. Natomiast jeśli to jest teledysk ślubny wykonany dla jakiejś pary i wrzucony na YT celem reklamy mojej firmy to czy kupno takiej licencji wyczerpuje moje zobowiązania czy jednak musze dodatkowo iść do ZAIKSu i zapłacić też zaiksowi za to że tą muzykę upubliczniam na YT komercyjnie, bo dla reklamy mojej firmy?
    ;]

  8. #18
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Noszę się z zamiarem wykupienia utworu instrumentalnego pod prezentację zdjęć krajobrazowych. No i tak szukam od rana i lipa albo drogo 299 euro albo nic nie mogę znaleźć co mi sie podoba. Możecie polecić skąd można wykupić utwór do prezentacjo komercyjnej na yt?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Noszę się z zamiarem wykupienia utworu instrumentalnego pod prezentację zdjęć krajobrazowych. No i tak szukam od rana i lipa albo drogo 299 euro albo nic nie mogę znaleźć co mi sie podoba. Możecie polecić skąd można wykupić utwór do prezentacjo komercyjnej na yt?
    Jak do YT to polecam Audio Library https://www.youtube.com/channel/UCht...BvXKsR1Byln-wA masz muzę za darmo. Są warunki jak dodanie autora do opisu itp. ale spora baza.
    Druga baza to Envato https://elements.envato.com/ wykupić możesz subskrypcje na miesiąc i naściągać sobie muzy i czego tam sobie chcesz na własny użytek wraz z licencjami.
    Ewentualnie pojedyncze kawałki. Ale jak ma być to typowo pod Twoje cele to myślę że znajdziesz co potrzeba na Audio Library.

  10. #20

    Domyślnie

    Jest taka strona, warto się zapoznać, muzyka do filmów, prezentacji, itp. https://artlist.io/

    Polecał to jakiś foto ślubny z USA na swoim kanale.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 19-04-2020 o 14:27
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •