Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    To zależy czy robisz jpgi, czy rawy, a jak raw, to jak obrabiasz... Ja uważam, że 4000 to ostatnie dobre, do 6400 jako ratunek co najwyżej, albo pod BW

  2. #22

    Domyślnie

    Rzecz gustu, jednemu będzie się podobać 6400, inny będzie zgrzytać zębami już przy 2500 - zależy nie tylko jakie się ma priorytety, ale też co akurat fotografujesz. Przykład: starałem się nie wchodzić powyżej 1600 (stare przyzwyczajenia z poprzednich puszek, żeby nie przewalać ISO), ale jak byłem w Wieliczce na dole w kopalni, czasem musiałem wejść na 3200 i jak się okazało nic wielkiego się nie stało.

    Owszem, porównując na poziomie subatomowym pojedyncze pixele to oczywiście szum na 3200 jest większy niż na 1000 - cudów nie ma - ale ogólny wygląd nie tylko był 'znośny', ale całkiem mile mnie zaskoczył. Okazało się, ze moje gusta spokojnie wytrzymałyby więcej. Tym bardziej, że nie próbowałem z wycieczki po kopalni próbować udawać, że jestem na pełnym słońcu, więc nie było forsownego rozjaśniania i wyciągania z cieni...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #23
    no1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To zależy czy robisz jpgi, czy rawy, a jak raw, to jak obrabiasz... Ja uważam, że 4000 to ostatnie dobre, do 6400 jako ratunek co najwyżej, albo pod BW
    Robie i RAWy i JPG, RAWy obrabiam w ViewNX-i (Photoshopa jeszcze nie ogarnalem). Ale tak czy siak, to na 4000 moge spokojnie focic?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Rzecz gustu, jednemu będzie się podobać 6400, inny będzie zgrzytać zębami już przy 2500 - zależy nie tylko jakie się ma priorytety, ale też co akurat fotografujesz. Przykład: starałem się nie wchodzić powyżej 1600 (stare przyzwyczajenia z poprzednich puszek, żeby nie przewalać ISO), ale jak byłem w Wieliczce na dole w kopalni, czasem musiałem wejść na 3200 i jak się okazało nic wielkiego się nie stało.

    Owszem, porównując na poziomie subatomowym pojedyncze pixele to oczywiście szum na 3200 jest większy niż na 1000 - cudów nie ma - ale ogólny wygląd nie tylko był 'znośny', ale całkiem mile mnie zaskoczył. Okazało się, ze moje gusta spokojnie wytrzymałyby więcej. Tym bardziej, że nie próbowałem z wycieczki po kopalni próbować udawać, że jestem na pełnym słońcu, więc nie było forsownego rozjaśniania i wyciągania z cieni...
    Na poprzednim aparacie (D3200) tez zdarzalo mi sie robic na 3200 (choc zadko) i nawet zle to nie wygladalo.

  4. #24

    Domyślnie

    a problem zrobić sobie zdjecia na różnym iso, choćby wieczorem w domu przy słabym oświetleniu, potem zobaczyć na kompie po obróbce czy to jest dla ciebie akceptowalny poziom szumów?
    zresztą czasami iso 3200 będzie ok a czasami nie, zależy od sceny, od oświetlenia, detali, kolorów i wielu innych czynników, inaczej akceptujesz szumy na zdjęciu robionym w słabo oświetlonym klubie czy na koncercie a inaczej z domowej imprezy u cioci
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norad Zobacz posta
    Ale tak czy siak, to na 4000 moge spokojnie focic?
    Jak to mądrze napisał pompon, rzecz gustu. Najlepiej protestować i znaleźć swój "akceptowalny próg"

  6. #26
    no1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jak to mądrze napisał pompon, rzecz gustu. Najlepiej protestować i znaleźć swój "akceptowalny próg"
    Dzieki, dostosuje sie

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norad Zobacz posta
    RAWy obrabiam w ViewNX-i
    Wypróbuj Capture NX-D.

  8. #28
    no1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Wypróbuj Capture NX-D.
    Wyprobowalem i wyglada to ciekawie. Ale trzeba by sie nim pobawic, nie wiem czy czas znajde.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pteris3 Zobacz posta
    Mam pytanie związane z auto ISO w D7100.
    Próbowałem w skrócie opisać, jak działa ISO-AUTO w Nikonie D7100:

    https://ciekawe.tematy.net/2021/img/ISO-D7100.pdf

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •