Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia, na jakiej podstawie produkujecie swoje teorie. W trybie manualnym ISO zjeżdża na maksa w dół (do wartości kalibrowanej, tzn bez Low 1,2 ...) lub go górnej zadeklarowanej w menu wartości w ten sposób, aby zdjęcie naświetlić w prawidłowy sposób, uwzględniając ustawienia czasu, przesłony i oczywiście korekcję ekspozycji. Ustawiania ISO przy wyłączonej automatyce nie mają tu nic do rzeczy.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cezary-k Zobacz posta
    Nie mam pojęcia, na jakiej podstawie produkujecie swoje teorie. W trybie manualnym ISO zjeżdża na maksa w dół (do wartości kalibrowanej, tzn bez Low 1,2 ...) lub go górnej zadeklarowanej w menu wartości w ten sposób, aby zdjęcie naświetlić w prawidłowy sposób, uwzględniając ustawienia czasu, przesłony i oczywiście korekcję ekspozycji. Ustawiania ISO przy wyłączonej automatyce nie mają tu nic do rzeczy.
    Najwyraźniej nie korzystasz z autoISO.
    Zawsze ręcznie ustawione ISO ma wpływ na to jaki jej minimalna wartość przy autoISO.

    W starszych puszkach działało to jak korekta - czyli ustawiając co innego niż ISO 100, to auto ISO zawsze dawało o tyle samo EV więcej.
    W nowszych ręczne ustawienie autoISO to wartość której się trzyma, póki mieści się w ustalonych granicach parametrów ekspozycji.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    A może przy auto iso wypadałoby korzystać z trybu M? Czyli jedyną automatyka będzie Auto iso.
    Wtedy będzie to działać bardziej sensownie. Bo jeśli zastosujemy podwójną automatykę: Autoiso i jakąś preselekcję, to aparat nie jest wróżką.
    Ostatnio edytowane przez 251kris ; 22-07-2014 o 21:01
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacol Zobacz posta
    Co oznacza dołożyć ? W jakim sensie ?

    Może ustawiłeś w opcjach auto iso za krótki minimalny czas i gdy aparat nie może go za często osiągnąć to podnosi iso i stąd to wrażenie.
    W trybie preselekcji przysłony (A) zauważyłem że mój D7100 w zależności od sytuacji lubi w trybie AUTO-ISO podnieść za bardzo czułość.

    Cytat Zamieszczone przez 251kris
    A może przy auto iso wypadałoby korzystać z trybu M? Czyli jedyną automatyka będzie Auto iso.
    Wtedy będzie to działać bardziej sensownie. Bo jeśli zastosujemy podwójną automatykę: Autoiso i jakąś preselekcję, to aparat nie jest wróżką.
    M to jedyny tryb gdzie ta funkcja według mnie ma sens.
    D7100 | Sigma 17-50 F2.8 | Sigma 50 F1.4 | Tamron 70-300 F4-5.6 VC | SB-700

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Najwyraźniej nie korzystasz z autoISO.
    Zawsze ręcznie ustawione ISO ma wpływ na to jaki jej minimalna wartość przy autoISO.
    Korzystam często, w trybach M i A, i ręczne ustawienie nie "podnosi" dolnej granicy czułości, jak tu wiele osób zasugerowało. Pucha D3s, tak dla jasności.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 251kris Zobacz posta
    Bo jeśli zastosujemy podwójną automatykę: Autoiso i jakąś preselekcję, to aparat nie jest wróżką.
    Ale mógłby działać tak, na przykładzie preselekcji przysłon:
    1. ustawia czas z iso bazowym
    2. jeśli iso bazowe jest większe niż maksymalne autoiso, to koniec, brak możliwości manewru
    3. jeśli ustawiony czas jest większy niż maksymalny czas autoiso, to zwiększa użyte iso i zmniejsza użyty czas

    Czy tak działa to nie wiem, ale jak widać nie trzeba być wróżką
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #17

    Domyślnie

    Jak dla mnie to Auto Iso powinno być inaczej rozwiązane w Nikonach, powinno być w ustawieniach oddzielne pole na minimalne iso, tak jak jest na maksymalne, tak żeby ogólne ustawienie iso nie było jednocześnie minimalnym - to powinno być rozdzielone, tak żeby w rezultacie jednorazowe przejście na tryb manualny i zmiana iso w tymże, nie wpływało na ogólną zmianę ustawień w auto iso.
    Czyli ustawiam min iso np na 200 max na 6400 i ładnie to działa w trybie A, po przejściu w manuala ustawiam sobie określone iso, ale po powrocie do A, wskakują ustawienia 200-6400. Przy repo ślubnym często bujam się między A a M (np gdy focę z lampą), a później zapominam zmienić ustawienie Iso wracając na A. Poza tym, co do zasady każdemu i tak zależy na tym, żeby ustawiać jak najniższe ISO...

  8. #18

    Domyślnie

    Nie wiem jakiego body używasz, ale skoro wątek jest o D7100 - mogę założyć, że masz takie. W takim razie zamiast A użyj U - będziesz miał dokładnie to co chcesz poza tym, że zakres będzie nie od 200-6400 tylko zawsze dolną granicą będzie 100. Też tak ajk piszesz, że każdemu zależy na najniższym możliwym.

    Jeszcze raz: ustawiasz U (działa jak tryb A z AutoISO 100-6400 jeśli tak sobie zapamiętasz), a potem przestawiasz w tryb M bez AutoISO, z ISO jakie sobie wybierzesz, np. 800. I można to robić tam i z powrotem: U jest AutoISO (przedział 100-6400), M nie ma AutoISO, ISO 800...
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 07-08-2016 o 15:08
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #19

    Domyślnie

    O matko, aż wstyd o tym nie pomyślałem! Dzięki wielkie, Nikon D610 i D750, więc nie będzie najmniejszego problemu

  10. #20
    no1
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Tez mam od niedawna D7100, powyzsze rady moga okazac sie pomocne. Ale mam pytanie: jakie jest najwyzsze, uzyteczne ISO w D7100?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •