Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez woytec60 Zobacz posta
    [...] Mają straszny bałagan bo chyba zamykają sklep i mieli pomylone etykiety w gablotce.
    719 [...] kosztuje 50-ka ale stara - AF 1.4D, nowa 959,40.
    Prawie 960 zł za Nikkora 50/1.8G?
    Przy takich cenach to raczej nie sprzedadzą tego towaru.
    Nikon

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Prawie 960 zł za Nikkora 50/1.8G?
    Przy takich cenach to raczej nie sprzedadzą tego towaru.
    Stara, czyli wersja f/1.4D. Nowa, czyli wersja f/1.4G. Wojtek nic nie pisał o f/1.8G, który jest nowszy od obu wymienionych.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 23-08-2014 o 16:31
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #13

    Domyślnie

    Dokładnie tak.
    pozdrawiam, Wojtek

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez woytec60 Zobacz posta
    Dokładnie tak.
    Dobrze, że wszystko się wyjaśniło. Choć w takiej cenie, jak "macana używka" z Awansu, można wyrwać używaną 50-tkę na alle...
    Nikon

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Choć w takiej cenie, jak "macana używka" z Awansu, można wyrwać używaną 50-tkę na alle...
    Z taką różnicą, że takie macanko w sklepie jest pod jakąś kontrolą. No i dają gwarancję. W przypadku zakupu na aukcji nigdy nie wiemy co przeszedł taki obiektyw...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Z taką różnicą, że takie macanko w sklepie jest pod jakąś kontrolą. No i dają gwarancję. W przypadku zakupu na aukcji nigdy nie wiemy co przeszedł taki obiektyw...
    W takim razie, w świetle tego, co napisałeś, opłaca się brać N 50/1.4G za 959,40 zł. Oczywiście jeżeli ktoś potrzebuje takiego obiektywu.
    Nikon

  7. #17

    Domyślnie

    Przepraszam,że tutaj ale nie chcę zakładać nowego tematu. Mam problem z 50mm f/1.8G, kupiony jako używany w grudniu , do lipca działał bez zarzutów, ostatnio zauważyłam,że zdjęcia bez względu na ustawienia czy pogodę są prześwietlone. Dopiero przy f7 jako tako kolory nie mają białych prześwitów ale nie odzwierciedlają tego co z niego wychodziło, raczej są to zdjęcia na poziomie cyfrówki, nie mam pojęcia czego to jest wina, bo nie posiadam innego obiektywu do sprawdzenia body. Usterka do naprawienia czy raczej świadczy o tym, że obiektyw już zakończył swój żywot?

  8. #18

    Domyślnie

    Ja bym obstawiał "usterkę" użytkownika czyli wg mnie coś źle ustawiłeś w aparacie... może stałą korekcję naświetlania albo zmieniłeś tryb pomiaru światła i o tym nie wiesz...Jedyne co mogę podejrzewać w samym obiektywie to niedomykanie się przysłony na czas ale w to wątpię... ustaw manualnie ekspozycję wg światłomierza aparatu - zrób kilka zdjęć tego samego motywu - sprawdź czy są tak samo naświetlone... obiektywy nie psują się znowu tak często - myślę że wszystko jest ok tylko coś przeoczyłeś...

  9. #19

    Domyślnie

    Pierwsza myśl: uszkodzony popychacz przysłony, przez co ta się nie domyka do odpowiedniej wartości na większych dziurach. Tylko pytanie, czy popychacz w obiektywie, czy w aparacie. Chyba skłaniał bym się ku temu drugiemu. Czy w przypadku innych obiektywów też występuje taki efekt, czy tylko w tej pięćdziesiątce?
    D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •