Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie 3100 Nikon zmienne F

    Witam

    Dopiero zaczynam się uczyć mojego aparatu i zastanawiam się czemu jest tak że powiedzmy mam obiektyw
    10-20 mm 1:4-5.6 i kiedy jestem w trybie automatycznym ma moim wyświetlaczu F jest właśnie w takim zakresie 4 do 5.6 w zależności jak obracam obiektywem jednak jak przeję na manual to ta wartość jest od 22 do 32 czemu tak jest co to oznacza dziekuję za ewentualne odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Jest tak, bo tak masz ustawiony, a te wartości, to wartości graniczne dla tego obiektywu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Jaki aparat i jaki obiektyw ?
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Jaki aparat i jaki obiektyw ?
    Aparat masz w tytule wątku, a obiektyw w treści.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Co ślepemu po oczach....
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #6

    Domyślnie

    wartość graficzna ? nie bardzo rozumiem

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dyrdek Zobacz posta
    kiedy jestem w trybie automatycznym ma moim wyświetlaczu F jest właśnie w takim zakresie 4 do 5.6 w zależności jak obracam obiektywem jednak jak przeję na manual to ta wartość jest od 22 do 32 czemu tak jest co to oznacza dziekuję za ewentualne odpowiedzi
    f oznacza otwór względny obiektywu: http://en.wikipedia.org/wiki/F-number

    Tak jak Gonzog napisał, wartość maksymalna otworu (odpowiadająca mu minimalna f) zależy od budowy obiektywu. Obiektyw który masz ma zmienny otwór względny w zależności od ogniskowej. W trybie automatycznym aparat dopiera ustawienia (przesłona, migawka, ISO) tak aby poprawnie oświetlić zdjęcie - jeżeli cały czas wybiera ci maksymalny otwór, to oznacza to, że albo jest mało światła albo źle ustawiłeś aparat w innym miejscu

    Możesz wybrać tryb "A" - wtedy ty decydujesz o przesłonie (odpowiadającej jej f) a aprat dobierze migawkę (+ ew. ISO ale to zależy czy ustawiłeś auto ISO czy nie).

    Generalnie pora poczytać o podstawach fotografii
    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dyrdek Zobacz posta
    wartość graficzna ? nie bardzo rozumiem
    Przeczytaj a nie zgaduj. O grafice nic nie było pisane.\

    Wartość graniczna - maksymalna lub minimalna. Masz obiektyw ze zmiennym światłem, to przy kręceniu zoomem będą one ulegać. Zmień na inną wartość, to nie będą ulegać zmianie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •