Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Rawa Maz.
    Posty
    185

    Domyślnie Eye-Fi Pro X2 -- dlaczego nie ma w Polsce?

    Szukam po sklepach w sieci i nic -- zero. Są najwyżej mobi, ale też mało. WTF? Wie ktoś?

  2. #2

    Domyślnie

    tez jestem tym zainteresowany, firma ktora utrzymywala ze jest polskim dystrybutorem w niedziele (wczoraj) stracila swoje strony w sieci.
    pro x2 sa mniej popularne i jednoczesnie drozsze , i przy gownianym zapotrzebowaniu na takie karty sprzedawcy sciagaja je tylko na zamowienie i to po zaliczkowaniu.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Rawa Maz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Chyba jednak zainwestuję w moduł UT-1, sprzęt będzie pracował stacjonarnie, podepnę go do sieci i tyle. Dodatkowo zasilę wszystko z 220V.

  4. #4

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta.
    Czy w kwestii Eye Fi się coś zmieniło?
    Czy to co w tej chwili można kupić w miarę rozsadnie zadziała z D800/D600 w studio?
    Robię w RAWach ale jeśli tylko JPG mi wyśle w miare sprawnie na kompa to tez będe zadowolony.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli chcesz przesyłać zdjęcia w locie na komputer, to prędzej polecam inne rozwiązania - Camranger, qDSLRDashboard, digiCamControl (wymagają zewnętrznego routera TL-Link MR3040).
    Eye-Fi ma bardzo mały zasięg i jest potwornie powolne (zaledwie parę MB/s), ale jak koniecznie chcesz mieć kartę w WiFi, to są inne rozwiązania - ez Sh@re (działa na każdym systemie bo przez przeglądarkę i przesyła RAWy). Toshiba FlashAir (Android, iOS), Transcend (Android, iOS).
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    @Gonzo,
    dzieki ze sie odezwales
    twoje racje z TL do mnie bardzo trafiaja. jedyne co mnie przed tym powstrzymuje to "graciarnia" wiszaca przy body.
    karta jest po prostu poreczniejsza. no ale jeszcze ta poreczna karta musi dzialac.
    Rozumiem , ze Eye fi odradzasz (czego sie spodziewalem) a czy mozesz bardziej naprowadzic na to ezSh@re?

  7. #7

    Domyślnie

    ez Sh@re to chińskie "podróbki" Eye-Fi.
    Jest tylko jedna wersja (pojemności od 4-32GB) i przesyłają większość formatów zdjęć, ale całość odbywa się w oparciu o aplikację webową, czyli działa jedynie przez przeglądarkę internetową, więc jest niezależne od systemu operacyjnego, a to jest wolniejsze i mniej praktyczne niż aplikacja Eye-Fi.

    Co do dyndania graciarni przy body, z tym też nie problem. Można zamocować router na sankach lampy, czy na rzepie do lampy błyskowej.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    w tej chwili na stronie TP-Link doczytałem ze TL-M3040 jest wycofany z produkcji.
    czy mozna to gdzies jeszcze mimo to kupic?
    jaki model jest nastepca TL-3040?

  9. #9

    Domyślnie

    Następca tu nic nie da.
    Router musi mieć gniazdo USB i przygotowane OpenWRT, aby qDD i digiCamControl mogły działać.
    Poza tym MR3040 jest jeszcze dostępny w wielu sklepach.

    Są jeszcze inne routery - np. Colorovo PowerBox WiFi 5200.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •