Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Tematy na fotoreportaż

    No właśnie.

    Chciałbym zająć się fotoreportażem z tym, że tematami długoterminowymi. Przyznam jednak, że brakuje mi pomysłów. Większość w moim małym miescie jest oklepan (bezdomni, żydzi, cyganie).

    Jak znajdować tematy blisko siebie? Jakie są wasze sposoby?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avedon Zobacz posta

    Jak znajdować tematy blisko siebie? Jakie są wasze sposoby?
    Kreatyność? Wg mnie dobry sposób.

  3. #3

    Domyślnie

    Gdzie jak gdzie, ale w Mordorze to tematów nie powinno brakować.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avedon Zobacz posta
    Przyznam jednak, że brakuje mi pomysłów
    w hodowli pieczarek nie wymagaja kreatywnosci a calkiem dochodowa jest. przynajmniej nickiem bys nie obrazal pamieci po jednym z najlepszych fotografow
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  5. #5

    Domyślnie

    sailor, zazdroszcze, ze Ty masz tysiąc pomysłów na minutę. Niestety nie każdy jest tak nieprzeciętnie kreatywny. Liczyłem na rady typu: Przegladam lokalne gazety w poszukiwaniu mniejszy newsów, wypytuje znajomych etc jednak widzę, że nic z tego. Mam coraz większe wrażenie, że tutaj jedyne o czym się lubi gadać to o sprzęcie. Coraz mniej wątków o fotografii samej w sobie (nie żebym miał na myśli ten). Ale to już taka myśl na marginesie...

  6. #6

    Domyślnie

    Brzmi to trochę jak: "sfociłbym coś, ale nie wiem co - doradźcie"...

  7. #7

    Domyślnie

    jak nie masz pomysłu to zacznij łapać motyle. Wymyśl sobie ze łapiesz tylko te żółto niebieskie i popylaj po łące całe dnie z siatką na motyle. Proste, prawda ? Fotografia a reportażowa w szczególności to działka dla ludzi o otwartych głowach, pomysłowości, kreatywności, ciekawości świata, chęcia poznania, doświadczania. A z tego co piszesz to Tobie bliżej w tej materii do rycerza... (nie mam tu na myśli użytkownika forum o takim nicku rzecz jasna)

  8. #8

    Domyślnie

    Brak pomysłu?
    Poczekaj do 1 stycznia i zacznij focić WSZYSTKIE imprezy w Mordorze począwszy od fajerwerków poprzez msze, bale, matury, 100-dniówki, dożynki, komunie św itp itd aż po 31. grudnia.
    Powinieneś mieć ok 10k zdj (myślę, że nikt nie będzie miał większego reportażu :P). Później to sklej w jakąś fajną filmiko-prezentację, wrzuć na YT i licz wyświetlenia.
    Oczywiście I-szego stycznia następnego roku nie olewasz roboty i robisz kolejny reportaż i tak w koło Macieju
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avedon Zobacz posta
    sailor, zazdroszcze, ze Ty masz tysiąc pomysłów na minutę. Niestety nie każdy jest tak nieprzeciętnie kreatywny. Liczyłem na rady typu: Przegladam lokalne gazety w poszukiwaniu mniejszy newsów, wypytuje znajomych etc jednak widzę, że nic z tego.
    sorry facet ale jesli nie jestes w stanei znalezc tematu do zdjec wokol siebei to oznacza to jedynie ze nie umiesz patrzec. i nikt cie tego nie nauczy. mozna nauczyc sie techniki, dopiescic warsztat, kupic lepszy sprzet ale kreatywnosci nie kupisz. a skoro nie umiesz zauwazyc wokol siebie niczego ciekawego do sfotografowania to najnormalniej w swiecie nie jest to zabawa dla ciebie wiec pomysl na zajecie sie fotografia reporterska jest z zalozenia chybiony.
    ciekawy reporaz mozna zrobic nawet z pekniecia rury kanalizacyjnej lub tego ze sie konferencja nie odbyla.
    Ostatnio edytowane przez sailor ; 02-07-2014 o 22:41
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #10

    Domyślnie

    Avedon, myślę, że bardzo pomocne będzie rzetelne odpowiedzenie sobie na 2 główne pytania:

    1/ czym jest dla mnie reportaż ? Jakie uniwersalne przesłania chciałbym w nim przekazać ?
    2/ właściwie w jakim celu i dlaczego chcę robić reportaże ?
    I'm not always right, but I'm never wrong...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •