Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 119

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Smile Plener modelkowy 4-7 września, Ciechocinek

    Między plenerem wiosennym a jesiennym jest mniejszy odstęp niż na odwrót. Czas najwyższy zwołać ekipę
    Wybrałem termin na początku września - większe prawdopodobieństwo, że będzie jeszcze ciepło no i jest dłuższy dzień.

    1. Termin - jak zwykle od czwartku (wieczorem, zjazd na kolację) do niedzieli (okolice obiadu wyjazd), od 4 do 7 września 2014.

    2. Miejsce położone dość centralnie i "przy autostradzie" (więc szybki dojazd) - Ciechocinek, pensjonat Pod Jemiołą http://www.pensjonatpodjemiola.pl Pensjonat dopiero co otwarty po remoncie, przejęła go znajoma i dała nam ceny niższe o kilkadziesiąt zł na dobie, w sumie mamy rabat ponad 100 zł na głowę. Jeszcze nigdy tak nie było.
    Pensjonat prowadzi Hania - ta u której się uczyłem mokrego kolodionu. Myślę, że RobertMiernik chętnie sobie z nią porozmawia (i zapewne można będzie robić kolodiony, choć ostatnio tego nie wykorzystaliśmy). Przy okazji - Hania kazała pozdrowić mi Mariolę (jaki ten świat jest mały )
    Cena noclegów i wyżywienia - po 65 zł nocleg, wyżywienie 15+20+20 zł, czyli dzień z kompletem posiłków kosztuje nas 120 zł. W niedzielę nie weźmiemy obiadu - połowa osób wyjedzie pewnie wcześniej, więc po co przepłacać. Ci co będą chcieli zjeść zamówią bez problemu. Czyli za cały plener (4 dni, 3 noclegi) jest do zapłacenia za siebie po 340 zł. To tylko pozornie drożej niż w Łebie - tam mieliśmy tylko nocleg ze śniadaniem, a za obiady w restauracjach płaciło się osobno - jak to policzyć to cene zakwaterowania i wyżywienia przez niemal wszystkie plenery mamy bardzo zbliżone - od 110 do 140 zł/doba.
    Są pokoje 1 - osobowe, nie ma problemu z takim zakwaterowaniem (za dopłatą), bo ta cena jaką podałem to jest za zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych (albo jak nas będzie dużo to także w 3 osobowych).
    Pensjonat ma na tyle atrakcyjne wnętrza, że spora część sesji zapewne będzie się odbywała w jego wnętrzach. A jednocześnie mamy blisko za miasto, nad Wisłę, są i inne atrakcje (stajnie, konie). Spokojnie, miejscówki będą, Hania nam opisze co i gdzie.

    3. Modelki - jak zwykle przed poznaniem frekwencji ciężko policzyć, więc jak zwykle muszę zrobić pewne założenia. Zakładam, że będzie nas 24 z plusem i wtedy zabieramy 4 modelki - grupa będzie w proporcjach 6 fotografów na modelkę. Takie były postulaty w Łebie, że 7-8 to za dużo. OK, będzie 6+ (czyli między 6 a 7). Jeśli będzie nas w okolicach 24 to będą 4 grupy. Jeśli będzie więcej chętnych (30) to powstaje piąta grupa, dobieram więc kolejną modelkę.
    EDIT - są chętni na mniejsze grupy, 4 osobowe, ale wiąże się to z wyższym kosztem )ale może być za to mniej uczestników). Daję taką mozliwość do wyboru, piszę o tym w późniejszych postach.
    Nie robię już ankiety, widzę, że najbardziej się sprawdza opcja, że mamy w tym jedną modelkę do aktu. To mocno to nie podnosi ceny, a jest jakąś tam zachętą. Nie mogę brać 4 do aktu - cena za bardzo rośnie.
    Cena ekipy - 305 zł na głowę każdego fotografa. We wrześniu będzie łatwiej z modelkami, ale i tak podniosłem wynagrodzenie dla modelek, mam nadzieję, że nie będę miał takiej karuzeli jak ostatnio.

    Mogę podać prawie pełen skład ekipy, może to kogoś zachęci
    Olga - http://www.olgakaminska.com - ta modelka ma u nas zakres do aktu (znajdźcie ją też na FB). Ma też piękną, drogą bieliznę - to też wykorzystamy. Robi warsztaty po całej Europie za więcej euro niż my dajemy jej zł, nie liczyłem na to, że się zgodzi. Robiłem z nią wcześniej warsztaty aktu (z fetishem) Ciekawostka - tydzień przed plenerem ... bierze ślub.
    Marta - http://www.maxmodels.pl/modelka-ducati.html - olbrzymie doświadczenie. Dziewczyna z klasą. 182 cm.
    Waleria - profesjonalistka. Też niemała - 181 cm. Wybiegi Mediolanu, Paryża, praca dla wszystkich licząccyh sie naszych projektantów. http://www.fashionmodeldirectory.com...abluka/photos/
    Sara - poczatkująca. Jedyna nowicjuszka. Tak dla równowagi http://www.maxmodels.pl/modelka-Sara_Fodrowska.html
    Angelika drobna ciałem, wielka duchem (tzn wesoła ) http://www.maxmodels.pl/modelka-angela1994.html
    Natalia - w niedzielę, "nadprogramowa"

    EDIT - miała być Kamila, ta z pleneru w Centrum Molo, super, ale naprawdę się połamała na tydzień przed plenerem. Poważnie.
    Miała być Kasia z Torunia, profesjonalna modelka, ale .. miała powody, by nie przyjechać (faktyczne, nie zmyślone, sprawy rodzinne)
    Te 2 modelki miałem na 100%, były podlinkowane .. i dlatego nie lubię linkować, bo zawsze się coś zmienia. Na szczęście znam na tyle dużo dziewczyn, że dam radę zareagować nawet na tydzień czy na dzień przed plenerem.

    Grażyna - makijaż - naprawdę super makijażystka, instruktorka - http://beautyroom.bydgoszcz.pl/galer...eria-makijaze/ http://beautyroom.bydgoszcz.pl/galeria/galeria-sesje/ (nie ma szczęście do fotografów, makijaże widzę jak robi, pracowałem z nią)
    Natalia - druga z makijazystek, jedna na 5 dziewczyn nie wystarczy.
    http://www.maxmodels.pl/wizazysta-Nati_Make_Up.html

    Chciałbym podlinkować recenzje z poprzednich plenerów. Niestety, wszystko przenosi się na FB i ginie w mroku. Nie ma jak linkować. No OK - tu są 3 opinie http://www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=32
    Chyba na następny plener będę zapisywał pod warunkiem napisania opinii o poprzednim. I to chyba nie jest wymuszenie, bo gdyby się nie podobało to by ludziska nie jechali ponownie. A tak jakoś się składa, że tak z 80% to uczestnicy poprzednich imprez.

    W każdym razie gdyby ktoś się nie orientował jak to jest na plenerach, to ma do poczytania w tym dziale wątki o wczesniejszych imprezach, albo lepiej niech zapyta, odpowiem co i jak. Nie opisałem jak dzielimy sobie pracę (podział i rotacja grup itd), ale o tym może późnej, by nie rozwlekać tego postu.

    Lista:

    Grupy 4 osobowe
    Marie - Mariola - Gdynia (4)
    nikonista02 - Marek - Bydgoszcz (4)
    Rozalinda - Agnieszka - Warszawa (4) (za noclegi też)
    Oper - Piotr - Warszawa (4) (za noclegi też)
    passer - Jacek - Bydgoszcz (4)
    mistrall - Darek - Łodź (4) (za noclegi też)
    arieloza - Ariel - Chojnice (4)
    fotopstryczek - Radek - Trójmiasto
    leon_gd - Leszek - Gdańsk (4)
    young - Adam - Gdańsk (4)
    fafniak - Marcin - Warszawa (4)
    pm16v - Paweł (za noclegi też)
    nickt - Tomek - Bydgoszcz
    eSPARROW - Ewa - Gdańsk
    Edytor - Bydgoszcz - Edyta

    Grupy 6 osobowe
    piotrkora - Piotr - Wrocław (6) (daje mi pole manewru, może dopłacić do 4)
    yanoo - Janusz - Wrocław (6) (chętnie kogoś zabierze - Poznań)
    562 - Janusz - Katowice (6)(daje mi pole manewru, może dopłacić do 4)
    elvis185 - Arek - Włocławek (6) (daje mi pole manewru, może dopłacić do 4)
    gugus - Rafał - Gdańsk (6)(daje mi pole manewru, może dopłacić do 4)
    Fitzroy - Arek - Krasnystaw (6) (z rodzinką)
    holek331 - Marek - Poznań (4 lub 6)
    karvajalka - Jurek - Gdańsk (6) (z rodzinką) - nie przyjechał

    TOP67 - Tomek - Wrocław (bezgrupowiec )
    Karolina +1 (bezgrupowiec )
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-09-2014 o 12:33
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Ew. Się pisze.
    Nie ma szans na grupy 4 osobowe?
    Muszę terminy zobaczyc

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    4 - osobowe nie, to kwestia ceny. 6/4 (taka zmiana proporcji fotografów)to 1,5x - no może to nie byłoby tak, że 1,5x 305 zł za ekipę, ale blisko tego. Wiem, że część osób by wolała mieć 4 modelki przy cenie 450 zł, ale mógłby byc problem z frekwencją. Tzn z uzbieraniem 16-20 osób przy takiej cenie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Pomysł jednak nad tym
    Myślę ze 4 osoby to i tak duzo

  5. #5

    Domyślnie

    Jacek, zawsze coś stało na przeszkodzie aby się wybrać na Twój plener (gadaliśmy o tym kiedyś w Bydgoszczy).
    Teraz uchyla się furtka. Jestem zdania (podobnie jak Marcin), że 4 fotografów na jedną modelkę to już tłok. Nie wspomnę o 6 - 7 jak piszesz wyżej...
    Jeżeli będzie opcja wyboru i zdecyduje jechać, to chętnie dołożę do mniejszej ilości fotografujących jedna modelkę.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Wiem, że jeszcze parę osób tak napisze. Ale innym będzie za drogo.
    Może powinienem organizować kilka mniejszych plenerów w różnych przedziałach cenowych. Do zastanowienia, ale to opcje na przyszły sezon.
    Ten plener - 6 fotografów na modelkę.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    Jestem zdania (podobnie jak Marcin), że 4 fotografów na jedną modelkę to już tłok. Nie wspomnę o 6 - 7 jak piszesz wyżej...
    Jeżeli będzie opcja wyboru i zdecyduje jechać, to chętnie dołożę do mniejszej ilości fotografujących jedna modelkę.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wiem, że jeszcze parę osób tak napisze. Ale innym będzie za drogo.
    Może powinienem organizować kilka mniejszych plenerów w różnych przedziałach cenowych. Do zastanowienia, ale to opcje na przyszły sezon.
    Ten plener - 6 fotografów na modelkę.
    Jest proste rozwiązanie. Ustalić cenę nie od fotografa, tylko od grupy. Jeśli liczyłeś 305 dla grupy sześcioosobowej, to w grupie czteroosobowej trzeba zapłacić po 458 zł. Komplikuje to liczenie chętnych, więc możesz przyjmować wpłaty tylko od kompletnych czwórek (a jak Tadziu zechce, to sobie zrobi grupę jednoosobową )
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Jest proste rozwiązanie. Ustalić cenę nie od fotografa, tylko od grupy. Jeśli liczyłeś 305 dla grupy sześcioosobowej, to w grupie czteroosobowej trzeba zapłacić po 458 zł. Komplikuje to liczenie chętnych, więc możesz przyjmować wpłaty tylko od kompletnych czwórek
    O tym nie pomyślałem. Hm, zawsze chciałem równo, ale z drugiej strony wiem, że nie będę organizował wiosną czy jesienią po 2 rodzaje plenerów. Przekalkuluje (a co ważniejsze przemyślę, czy tak wypada) i może tak zrobię jak piszesz już teraz.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wiem, że jeszcze parę osób tak napisze. Ale innym będzie za drogo.
    Może powinienem organizować kilka mniejszych plenerów w różnych przedziałach cenowych. Do zastanowienia, ale to opcje na przyszły sezon.
    Ten plener - 6 fotografów na modelkę.
    Jacku, Ja bym się pisał na podobny event przy 2-4 fotografach na modelkę.

  10. #10

    Domyślnie

    Hanię zaraz złapię na FB. Jadę Jacku. Też bym wolałam mniejsze grupy.

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •