Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 119
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Smile Plener modelkowy 4-7 września, Ciechocinek

    Między plenerem wiosennym a jesiennym jest mniejszy odstęp niż na odwrót. Czas najwyższy zwołać ekipę
    Wybrałem termin na początku września - większe prawdopodobieństwo, że będzie jeszcze ciepło no i jest dłuższy dzień.

    1. Termin - jak zwykle od czwartku (wieczorem, zjazd na kolację) do niedzieli (okolice obiadu wyjazd), od 4 do 7 września 2014.

    2. Miejsce położone dość centralnie i "przy autostradzie" (więc szybki dojazd) - Ciechocinek, pensjonat Pod Jemiołą http://www.pensjonatpodjemiola.pl Pensjonat dopiero co otwarty po remoncie, przejęła go znajoma i dała nam ceny niższe o kilkadziesiąt zł na dobie, w sumie mamy rabat ponad 100 zł na głowę. Jeszcze nigdy tak nie było.
    Pensjonat prowadzi Hania - ta u której się uczyłem mokrego kolodionu. Myślę, że RobertMiernik chętnie sobie z nią porozmawia (i zapewne można będzie robić kolodiony, choć ostatnio tego nie wykorzystaliśmy). Przy okazji - Hania kazała pozdrowić mi Mariolę (jaki ten świat jest mały )
    Cena noclegów i wyżywienia - po 65 zł nocleg, wyżywienie 15+20+20 zł, czyli dzień z kompletem posiłków kosztuje nas 120 zł. W niedzielę nie weźmiemy obiadu - połowa osób wyjedzie pewnie wcześniej, więc po co przepłacać. Ci co będą chcieli zjeść zamówią bez problemu. Czyli za cały plener (4 dni, 3 noclegi) jest do zapłacenia za siebie po 340 zł. To tylko pozornie drożej niż w Łebie - tam mieliśmy tylko nocleg ze śniadaniem, a za obiady w restauracjach płaciło się osobno - jak to policzyć to cene zakwaterowania i wyżywienia przez niemal wszystkie plenery mamy bardzo zbliżone - od 110 do 140 zł/doba.
    Są pokoje 1 - osobowe, nie ma problemu z takim zakwaterowaniem (za dopłatą), bo ta cena jaką podałem to jest za zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych (albo jak nas będzie dużo to także w 3 osobowych).
    Pensjonat ma na tyle atrakcyjne wnętrza, że spora część sesji zapewne będzie się odbywała w jego wnętrzach. A jednocześnie mamy blisko za miasto, nad Wisłę, są i inne atrakcje (stajnie, konie). Spokojnie, miejscówki będą, Hania nam opisze co i gdzie.

    3. Modelki - jak zwykle przed poznaniem frekwencji ciężko policzyć, więc jak zwykle muszę zrobić pewne założenia. Zakładam, że będzie nas 24 z plusem i wtedy zabieramy 4 modelki - grupa będzie w proporcjach 6 fotografów na modelkę. Takie były postulaty w Łebie, że 7-8 to za dużo. OK, będzie 6+ (czyli między 6 a 7). Jeśli będzie nas w okolicach 24 to będą 4 grupy. Jeśli będzie więcej chętnych (30) to powstaje piąta grupa, dobieram więc kolejną modelkę.
    EDIT - są chętni na mniejsze grupy, 4 osobowe, ale wiąże się to z wyższym kosztem )ale może być za to mniej uczestników). Daję taką mozliwość do wyboru, piszę o tym w późniejszych postach.
    Nie robię już ankiety, widzę, że najbardziej się sprawdza opcja, że mamy w tym jedną modelkę do aktu. To mocno to nie podnosi ceny, a jest jakąś tam zachętą. Nie mogę brać 4 do aktu - cena za bardzo rośnie.
    Cena ekipy - 305 zł na głowę każdego fotografa. We wrześniu będzie łatwiej z modelkami, ale i tak podniosłem wynagrodzenie dla modelek, mam nadzieję, że nie będę miał takiej karuzeli jak ostatnio.

    Mogę podać prawie pełen skład ekipy, może to kogoś zachęci
    Olga - http://www.olgakaminska.com - ta modelka ma u nas zakres do aktu (znajdźcie ją też na FB). Ma też piękną, drogą bieliznę - to też wykorzystamy. Robi warsztaty po całej Europie za więcej euro niż my dajemy jej zł, nie liczyłem na to, że się zgodzi. Robiłem z nią wcześniej warsztaty aktu (z fetishem) Ciekawostka - tydzień przed plenerem ... bierze ślub.
    Marta - http://www.maxmodels.pl/modelka-ducati.html - olbrzymie doświadczenie. Dziewczyna z klasą. 182 cm.
    Waleria - profesjonalistka. Też niemała - 181 cm. Wybiegi Mediolanu, Paryża, praca dla wszystkich licząccyh sie naszych projektantów. http://www.fashionmodeldirectory.com...abluka/photos/
    Sara - poczatkująca. Jedyna nowicjuszka. Tak dla równowagi http://www.maxmodels.pl/modelka-Sara_Fodrowska.html
    Angelika drobna ciałem, wielka duchem (tzn wesoła ) http://www.maxmodels.pl/modelka-angela1994.html
    Natalia - w niedzielę, "nadprogramowa"

    EDIT - miała być Kamila, ta z pleneru w Centrum Molo, super, ale naprawdę się połamała na tydzień przed plenerem. Poważnie.
    Miała być Kasia z Torunia, profesjonalna modelka, ale .. miała powody, by nie przyjechać (faktyczne, nie zmyślone, sprawy rodzinne)
    Te 2 modelki miałem na 100%, były podlinkowane .. i dlatego nie lubię linkować, bo zawsze się coś zmienia. Na szczęście znam na tyle dużo dziewczyn, że dam radę zareagować nawet na tydzień czy na dzień przed plenerem.

    Grażyna - makijaż - naprawdę super makijażystka, instruktorka - http://beautyroom.bydgoszcz.pl/galer...eria-makijaze/ http://beautyroom.bydgoszcz.pl/galeria/galeria-sesje/ (nie ma szczęście do fotografów, makijaże widzę jak robi, pracowałem z nią)
    Natalia - druga z makijazystek, jedna na 5 dziewczyn nie wystarczy.
    http://www.maxmodels.pl/wizazysta-Nati_Make_Up.html

    Chciałbym podlinkować recenzje z poprzednich plenerów. Niestety, wszystko przenosi się na FB i ginie w mroku. Nie ma jak linkować. No OK - tu są 3 opinie http://www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=32
    Chyba na następny plener będę zapisywał pod warunkiem napisania opinii o poprzednim. I to chyba nie jest wymuszenie, bo gdyby się nie podobało to by ludziska nie jechali ponownie. A tak jakoś się składa, że tak z 80% to uczestnicy poprzednich imprez.

    W każdym razie gdyby ktoś się nie orientował jak to jest na plenerach, to ma do poczytania w tym dziale wątki o wczesniejszych imprezach, albo lepiej niech zapyta, odpowiem co i jak. Nie opisałem jak dzielimy sobie pracę (podział i rotacja grup itd), ale o tym może późnej, by nie rozwlekać tego postu.

    Lista:

    Grupy 4 osobowe
    Marie - Mariola - Gdynia (4)
    nikonista02 - Marek - Bydgoszcz (4)
    Rozalinda - Agnieszka - Warszawa (4) (za noclegi też)
    Oper - Piotr - Warszawa (4) (za noclegi też)
    passer - Jacek - Bydgoszcz (4)
    mistrall - Darek - Łodź (4) (za noclegi też)
    arieloza - Ariel - Chojnice (4)
    fotopstryczek - Radek - Trójmiasto
    leon_gd - Leszek - Gdańsk (4)
    young - Adam - Gdańsk (4)
    fafniak - Marcin - Warszawa (4)
    pm16v - Paweł (za noclegi też)
    nickt - Tomek - Bydgoszcz
    eSPARROW - Ewa - Gdańsk
    Edytor - Bydgoszcz - Edyta

    Grupy 6 osobowe
    piotrkora - Piotr - Wrocław (6) (daje mi pole manewru, może dopłacić do 4)
    yanoo - Janusz - Wrocław (6) (chętnie kogoś zabierze - Poznań)
    562 - Janusz - Katowice (6)(daje mi pole manewru, może dopłacić do 4)
    elvis185 - Arek - Włocławek (6) (daje mi pole manewru, może dopłacić do 4)
    gugus - Rafał - Gdańsk (6)(daje mi pole manewru, może dopłacić do 4)
    Fitzroy - Arek - Krasnystaw (6) (z rodzinką)
    holek331 - Marek - Poznań (4 lub 6)
    karvajalka - Jurek - Gdańsk (6) (z rodzinką) - nie przyjechał

    TOP67 - Tomek - Wrocław (bezgrupowiec )
    Karolina +1 (bezgrupowiec )
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-09-2014 o 12:33
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Ew. Się pisze.
    Nie ma szans na grupy 4 osobowe?
    Muszę terminy zobaczyc

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    4 - osobowe nie, to kwestia ceny. 6/4 (taka zmiana proporcji fotografów)to 1,5x - no może to nie byłoby tak, że 1,5x 305 zł za ekipę, ale blisko tego. Wiem, że część osób by wolała mieć 4 modelki przy cenie 450 zł, ale mógłby byc problem z frekwencją. Tzn z uzbieraniem 16-20 osób przy takiej cenie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Pomysł jednak nad tym
    Myślę ze 4 osoby to i tak duzo

  5. #5

    Domyślnie

    Jacek, zawsze coś stało na przeszkodzie aby się wybrać na Twój plener (gadaliśmy o tym kiedyś w Bydgoszczy).
    Teraz uchyla się furtka. Jestem zdania (podobnie jak Marcin), że 4 fotografów na jedną modelkę to już tłok. Nie wspomnę o 6 - 7 jak piszesz wyżej...
    Jeżeli będzie opcja wyboru i zdecyduje jechać, to chętnie dołożę do mniejszej ilości fotografujących jedna modelkę.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Wiem, że jeszcze parę osób tak napisze. Ale innym będzie za drogo.
    Może powinienem organizować kilka mniejszych plenerów w różnych przedziałach cenowych. Do zastanowienia, ale to opcje na przyszły sezon.
    Ten plener - 6 fotografów na modelkę.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Hanię zaraz złapię na FB. Jadę Jacku. Też bym wolałam mniejsze grupy.

  8. #8

    Domyślnie

    Też bym wolałem. Ale ja nie wiem czy w ogóle żona mnie na ten plener puści. Zapisz mnie rezerwowo póki co.
    500px.com/kubasikorski

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Wiem. Marek też itd. Ja Was już znam Ale plener robię "pod większość" że tak powiem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Kuba, musisz mnie ładnie poprosić, to przyjadę i pogadam. Obiecam, że już nie będzie Twoich zdjęć)

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •