Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 85
  1. #11

    Domyślnie

    A ja nie do końca.
    Bo o ile 3,4,5 - jakoś mnie zupełnie nie przekonują
    To jedynka według mnie jest idealnie zamkniętą kompozycją w trójkącie gdzie każdy z wierzchołków opowiada własną historię
    Zdjęcie numer 2 od pierwszej chwili skupia uwagę na rowerzyście - nie widze tu "problemu"
    Chętnie posłucham co tam jest źle ?

  2. #12

    Domyślnie

    Czuje, ze pytanie jest posrednio do mnie, to moge pogadac

    Jak dla mnie nie ma tam po prostu kontekstu. Pompkarz zajmuje tak malo miejsca w kadrze, ze moje oczy od razu szukaja jakiegos dopelnienia. Proporcje to po prostu wymuszaja, a niczego tam niestety nie ma wiec kadr jest mocno niedomkniety. Wnioskuje, ze taki kadr byl przypadkiem bardziej niz rezultatem jakiegokolwiek komponowania z konkretnym zamyslem w glowie. Jak mozna mu zatem przypisywac jakies znaczenie, skoro od poczatku znaczenia nie mial. ('picture taken, not made' - ze tak przytocze Sama Abella)

    Trojkatna jedynka, jest trojkatna i w zasadzie chyba tyle. Kompozycja jest zamknieta, ale co tak naprawde jest tam zamkniete? To, ze kazdy cos tam robi mozemy interpretowac jako trzy rozne historie, ale jak sie temu przyjrzec, to te historie raczej mnie nie porywaja. Trojkat jest z ksiazki, a znowu mamy cale polacie przestrzeni, ktora moglaby byc czymkolwiek innym bo tak naprawde nie ma znaczenia. Problemu nie ma, ale to ciagle malo.

  3. #13

    Domyślnie

    Na jedynce nie moge sobie dorobić żadnej ideologii, coś tam się poprostu dzieje w każdym rogu i tyle.

    Co do 2 to oczywiście pierwsze co rzuca się w oko to kolarz-pompkarz (w dodatku mało kto chyba domyślił się odrazu, że on robi pompki a nie łapie zająca), ale odrazu po tym moje oko ucieka do góry i znowu nie wiem o co chodzi.

  4. #14

    Domyślnie

    dla mnie 1 jest bardzo dobra, nie zgodzę się, że te historie się nie łączą i nie uzupełniają

  5. #15

    Domyślnie

    No to ją mam problem.
    Bo dla mnie liczy się i to bardzo element pamięciowy.
    Foty 1i2 zapamiętać. Coś co zmusza mnie do przejrzenia się zdjęcie, zaciekawia, scena to już jest dużo...

  6. #16

    Domyślnie

    Ze słowem autorskiego komentarza jednak robią się z tego jakieś opowieści, dla mnie nawet ciekawe. Pierwsze zdjęcie - bomba: półprzytomne dzieci, parka rodziców robiąca sobie zdjęcia, pan młody depce pannie suknię, zamiast ślubnego fotografa jest jakaś suchotniczka, do pełni dekadencji brak tylko wszechobecnych u nas kiepów i wysychających kałuż moczu, ale może tam, gdzie było zrobione to zdjęcie, jest radośniej.

    W kwestii kadru, cóż, wróżę, że powszechne wśród forumowiczów będzie wymaganie ultrapoprawnego reporterskiego warsztatu - moim zdaniem niesłusznie. Chociaż parę spraw mnie wkurza, to chyba jednak przemilczę, popatrzę

  7. #17
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Dla odmiany coś w kolorze

    6.

    Cytat Zamieszczone przez Q_x Zobacz posta
    ...
    W kwestii kadru, cóż, wróżę, że powszechne wśród forumowiczów będzie wymaganie ultrapoprawnego reporterskiego warsztatu - moim zdaniem niesłusznie. Chociaż parę spraw mnie wkurza, to chyba jednak przemilczę, popatrzę
    Jednak bardzo chętnie wysłucham Twoich uwag odnośnie tego co Cię wkurza.

    Liczyłem właśnie na jakąś dyskusję nad tymi zdjęciami. Chciałbym poznać inne punkty widzenia, być może dzięki temu sam spojrzę na te kadry z pewnym dystansem i zauważę to co dotychczas mi umykało.

  8. #18
    J1
    Gość
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-09-2019 o 00:17

  9. #19

    Domyślnie

    Jak się mam czepiać, zdjęciu z kolarzem i karibu (?) brak kompozycyjnej równowagi. Na ostatnim zdjęciu (7) niebo jest za ciężkie i całość wygląda nieprzyjemnie ostro. Przypomina trochę tego gościa: https://www.flickr.com/photos/wijnandschouten/ - chociaż tematy różne, to obróbka odrobinę w tę stronę. Ciekawe, że takie pikniki w kraju praktycznie nie występują, a wszędzie indziej ludzie to lubią. Tak czy inaczej - temat ciekawy i pomimo szorstkości, kanciatości i ilości szczegółów przyjemnie mi się to ogląda ze względu na to ile ciekawego się dzieje w kadrze. I się chce wracać raz za razem, co Wijnandowi udaje się statystycznie rzadziej

  10. #20
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Q_x Zobacz posta
    Jak się mam czepiać, zdjęciu z kolarzem i karibu (?) brak kompozycyjnej równowagi. Na ostatnim zdjęciu (7) niebo jest za ciężkie i całość wygląda nieprzyjemnie ostro. ...
    Faktycznie, teraz i mnie już coś nie pasuje w tym zdjęciu z kolarzem. Fajny moment ale coś jest nie tak.

    Z kolei ostatnie zdjęcie (7) chyba raz jeszcze do niego usiądę.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •