Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Zdjecie w IR

  1. #21

    Domyślnie

    W podczerwieni musisz ostrzyc troche blizej. O ile dokladnie zalezy od obiektywu jakiego uzywasz i jego ogniskowej. Natomiast co do filtra to ja mam jeden wiekszy i zakladam go przez redukcje do obiektywow z mniejszym mocowaniem.
    Pozdrawiam Karol

  2. #22

    Domyślnie

    A ma znaczenie z jakim obiektywem pracujesz? Stałka czy zoom?
    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

  3. #23

    Domyślnie

    Nie robilem jeszcze w IR zoomem
    Pozdrawiam Karol

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jaworzno, Dominikowice
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez step.tom
    Witaj Gamling i koledzy

    Powiedz mi proszę idąc dalej w kierunku IR. Podczas nastawiania ostrości jak AF ustawi mi punkt ostrości powinienem manualnie skorygować ostrość. I teraz dwa pytania.
    1. W kitowym 18-70 o jaką wartość mam skorygować ostrość? Bo w Sigmie 70-300 mam na podziałce przysłony czerwony punkt do którego powinienem dokonać korekty ostrości przy zdjęciach IR ( bo w wizjerze i tak nie zobacze szczegółów), w kicie takiego oznaczenia brak.
    2. Słyszalem, że najlepsze zdjęcia wychodzą przy zastososowaniu obiektywów stałoogniskowych. To prawda? Jak się mają tele zoomy do takich zdjęć ( istotnym jest dopasowanie filtra do właściwej średnicy objektywu, czy filtr IR o największej średnicy i potem redukować do innych obiektywów?)

    Pozdrawiam
    Nie ma znaczenia jakiego obiektywu używasz, w Nikkorach ze stałym światłem po lewej stronie od kreski odległości na obiektywie umiejscowiona jest biała kropka ona służy do orientacyjnego ustawiania odległości w IR, niestety w Kicie trzeba eksperymentować, najlepiej ustawić przysłonę pomiędzy 5,6 a 11 (powyżej tej wartości może bowiem dochodzić do dyfrakcji i zdjęcia wyglądają na nieostre). Kiedyś w (porządnych) obiektywach z Pentacona czy Zenita była naniesiona czerwona kreska lub skala (na zoomach) służyła do tego samego celu. I nie ma co słuchać tylko trzeba się zabrać za robienie zdjęć. Najprościej pozyskać filtr ir ze zwykłej (wywołanej) kliszy fotograficznej, Składając je ze sobą.np 3,4 warstwy. Proponuję spróbować.
    Ogólnie to dobre Nikony
    F6,F5,F100,F80,F50,FM3a
    Hasselblad 503,905
    D6,D800E,D700,D70IR,Z6II


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •