Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Zdjecie w IR

  1. #11

    Domyślnie

    Ringo a jak ustawiasz ekspozycje? Bo z moich doswiadczen wynika ze zarowno pomiac CW jak i matrycowy potrafi mocno niedoswietlic ale tez czasem przewalic. Ja przynajmniej mam z tym problem bo na wyswiatlaczu g.... widac, zwlaszcza w sloncu, a histogram w przypadku IR jest do niczego przynajmniej w D70 bo jest oparty na zielonym kanale.
    Pozdrawiam Karol

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jaworzno, Dominikowice
    Posty
    213

    Domyślnie

    http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=699235
    Z moich doświadczeń wynika że ustawienie balansu bieli powinno odbywać się albo trawę, albo na czerwoną kartkę, można ustawiać również na słońce ale trzeba pamiętać żeby nie naświetlić sobie oczu. Histogram w 90% się sprawdza że ma być po lewje stronie, inaczej wychodzą przepalenia.
    polecam także moją prymitywną jeszcze galeryjkę:
    www.warp.host.sk
    pozdrawiam
    Ogólnie to dobre Nikony
    F6,F5,F100,F80,F50,FM3a
    Hasselblad 503,905
    D6,D800E,D700,D70IR,Z6II


  3. #13

    Domyślnie

    Widzialem juz Twoje zdjecia. Podobaja sie
    Pozdrawiam Karol

  4. #14
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    @gamling: możesz tego nef'a zamiescić gdzieś?
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  5. #15

    Domyślnie

    Zamiescic nie bardzo ale wyslac moge, podaj tylko adres. Chyba ze ktos moze go gdzies powiesic.
    Pozdrawiam Karol

  6. #16

    Domyślnie

    trochę o filtrach IR jest w moim tutku o filtrach do B&W...zdjęcia do IRa trzeba niedoświetlać...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #17

    Domyślnie

    Pozwole sie z Toba niezgodzic Alfie, popatrz na zdjecie wyzej. Musialem je podciagnac prawie o 1,5 ev a bylo zrobione bez korekcji.
    Pozdrawiam Karol

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jaworzno, Dominikowice
    Posty
    213

    Domyślnie

    musiiałeś je podciągnąć o 1,5 EV bo miałeś źle ustawiony WB. Jeśli nie dzasz rady ustawić WB wystarczy przełączyć ISO na 1600 i wtedy napewno się uda. A poza tym napewno nie mozna ustawiać na szarą kartę, a na to co w rzeczywistości w podczerwieni jest białe.
    Ogólnie to dobre Nikony
    F6,F5,F100,F80,F50,FM3a
    Hasselblad 503,905
    D6,D800E,D700,D70IR,Z6II


  9. #19

    Domyślnie

    O dzieki, musze sprawdzic.
    Pozdrawiam Karol

  10. #20

    Domyślnie

    Witaj Gamling i koledzy

    Powiedz mi proszę idąc dalej w kierunku IR. Podczas nastawiania ostrości jak AF ustawi mi punkt ostrości powinienem manualnie skorygować ostrość. I teraz dwa pytania.
    1. W kitowym 18-70 o jaką wartość mam skorygować ostrość? Bo w Sigmie 70-300 mam na podziałce przysłony czerwony punkt do którego powinienem dokonać korekty ostrości przy zdjęciach IR ( bo w wizjerze i tak nie zobacze szczegółów), w kicie takiego oznaczenia brak.
    2. Słyszalem, że najlepsze zdjęcia wychodzą przy zastososowaniu obiektywów stałoogniskowych. To prawda? Jak się mają tele zoomy do takich zdjęć ( istotnym jest dopasowanie filtra do właściwej średnicy objektywu, czy filtr IR o największej średnicy i potem redukować do innych obiektywów?)

    Pozdrawiam
    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •