Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Statyw do D7100 + 70-200 2.8

    Witam was poszukuje dobrego stabilnego statywu do aparatu D7100 +grip+ sigma 70-200 2.8 + lampa dosc ciezki zestaw.

    Co do moich wymagan:
    1. Wysokosc nie mniejsza niz 160cm
    2.Cena okolo 300zl
    3.Mozliwosc rozkładania nóg pod kątem
    4. Moze byc uzywany statyw czy lepiej kupic nowy?
    5. Lepiej kupic osobno statyw a osobno głowice?


    Bardzo prosze o pomoc w wyborze.

  2. #2

    Domyślnie

    ale za 300 PLN upierasz sie, ze masz swobode przebierania w mozliwosciach?

    klasykiem wsrod budzetowych statywow jest Sherpa 600R. i o ile tylko ten 70-200/2.8 bedziesz zapinal na obreczy statywowej, to ten statyw bedzie w zupelnosci wystarczajacy.

    w tym wypadku jest to praktycznie zestaw nogi + glowica. glowice mozna wymienic, ale w okolicach 300 PLN raczej nie znajdziesz przyzwoitej alternatywy.

  3. #3

    Domyślnie

    A lepsza jest SLIK PRO 400DX od tego co podales?

  4. #4

    Domyślnie

    I pytanko czy lepsza głowica kulkowa czy zwykła i czym to w skrocie sie rozni w praktyce

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez delek Zobacz posta
    I pytanko czy lepsza głowica kulkowa czy zwykła i czym to w skrocie sie rozni w praktyce
    Zależy co komu pasuje i do czego.Podejdź do sklepu FOTO,pomacaj,zobacz jak się obsługuje i wybierz!
    [Nikon d7100]+[Sigma10-20/4-5,6]+[Sigma17-50/2,8]+[Sigma70-200/2,8 OS]+[sb700] +[różne klamoty]

  6. #6

    Domyślnie

    Kulkowa to jest zwykla

    A tak serio - kwestja przyzwyczajen i upodoban. Panoramiczna glowica do tej Sherpy jest fajna

    Ww Slika nie znam, nie wypowiadam sie

  7. #7

    Domyślnie

    Mam Sherpę 600R, mam D7100 i Sigmę 50-150/2.8 OS więc właściwie mamy zestawy o takiej samej masie. Jak dla mnie - mimo, że ten statyw w ogólności nie jest zły - to jest jednak za słaby na taki ciężar. Da się robić zdjęcia, ale komfort jest mały: brak owijek na nogach, czyli w chłodne dni problem z przenoszeniem statywu; brak poziomnicy, szybkozłączka przystosowana raczej do mniejszych aparatów, dość łatwo wpada w drgania. Z braku funduszy można oczywiście brać go pod uwagę, ale może lepiej dołożyć do czegoś innego?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    brak owijek na nogach, czyli w chłodne dni problem z przenoszeniem statywu;
    kup sobie w dobrym rowerowym gumke neoprenowa, taka jak do owijania ramy pod lancuchem. beda wiedzieli o co chodzi.

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    brak poziomnicy,
    no ale nie robmy sobie jaj z pogrzebu. poziomiczki wbudowane w statywy sa g* warte. a kostka z poziomiczka na szybki sanki (o ile oczywiscie masz niezajete) kosztuje moze 5 PLN.

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    szybkozłączka przystosowana raczej do mniejszych aparatów, dość łatwo wpada w drgania.
    uzywalem tego statywu (dawno, bo dawno) z krotszymi obiektywami, ale tego efektu nie zauwazylem. ale prawda, to nie jest zbyt wypasiony model szybkozlaczki, chociaz jednak duzo lepszy niz np. Manfrotto RC2 (tam zadne osiagniecie, to jak powiedziec, ze jakis kraj ma lepsza reprezentacje w szmaciance od Polski )

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    Z braku funduszy można oczywiście brać go pod uwagę, ale może lepiej dołożyć do czegoś innego?
    a jest cos naprawde fajnego w cenie zblizonej do 600R? bo ograniczen tegoz jestem swiadom, ale wydaje mi sie, ze istotnie lepiej to zaczyna sie dopiero kolo 1000 PLN...

  9. #9

    Domyślnie

    powiem tak chce kupic raz a porządnie na "lata" wiec moge dolozyc tylko co wtedy warto kupic?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no ale nie robmy sobie jaj z pogrzebu. poziomiczki wbudowane w statywy sa g* warte. a kostka z poziomiczka na szybki sanki (o ile oczywiscie masz niezajete) kosztuje moze 5 PLN.
    Bo te rzeczywiście są cos warte... Już bardzie nożna ufać tym w głowicach niż pseudo poziomicom na sanki.
    Taka, której można zaufać to nie 5zl, nawet nie 50, a ponad 100zl.
    Mam kilka tych tanich - żadna nawet nie zbliża się do poziomu. Najlepsza ma cos koło 5st odchylenia. Poziomica w statywie za 75zl miała tylko 2 st.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •