Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    ja mialem i nie polecam. marumi to taki sredniak z aspiracjami. cos jak skoda octavia. zazwyczaj w torbie fotografa sa ze 2, 3 filtry, to niech to beda chociaz dobre filtry.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    ja mialem i nie polecam. marumi to taki sredniak z aspiracjami.
    mujboze... jak to sie ludzie naczytaja pierdół w internecie i potem je powtarzaja, zeby sobie poprawic samopoczucie...

    Marumi Super DHG w niczym nie ustepuje jakosciowo B+W MRC. moze na bardzo jasnym i dlugim szkle (typu 300mm / 400mm) zauwazy sie lekka zmiane bokehu ze wzgledu na jednorodnosc szkla (albo dokladnosc sprasowania folii polaryzacyjnej), ale to trzeba miec bardzo duze parcie. poniekad, na takie szkla czesto filtrow sie w ogole nie zaklada, bo polar przy 300mm juz pogarsza rozdzielczosc.

    mowie o porownaniu w realu, bo najwyrazniej w odroznieniu od ciebie takowe robilem.

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    cos jak skoda octavia. zazwyczaj w torbie fotografa sa ze 2, 3 filtry, to niech to beda chociaz dobre filtry.
    w twojej torbie pewnie wiecej ich nie ma, w to wierze. w mojej jest. kazdy sprawdzony pod katem tego na ile wplywa na zdjecie. nawet takie wynalazki jak ocieplajacy polaroid za 30 EUR w zestawie 4 filtrow na 77mm, ktory dla ciebie bedzie budzetowka pokroju Kia Picanto. a dla mnie jest w pelni uzytecznym filtrem...

  3. #3

    Domyślnie

    kupiłem raz marumi nd8 filtr fajny chociaż chyba trochę zafarbu daje ale oprawka fatalna błyskawicznie się niecentryczna zrobiła musiałem przełożyć do oprawki po hoyi, jakość oprawki mz taka sobie
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  4. #4

    Domyślnie

    @akustyk - niestety cytowanie nie dziala

    tos sie popisal. masz to torbie jakis zlom za 30 eurakow, ktory sam nazywasz wynalazkiem i mi prawisz moraly.
    widzisz ja w przeciwienstwie do Ciebie stawiam na takie filtry, ktorych nie musze sprawdzac "pod katem tego na ile wplywa na zdjecie". Wiem za to, ze bez sprawdzania mam taki filtr, ktory daje najlepsze rezultaty.

    Mialem Marumi i szary dawal okropne zafarby. to samo bylo z polarem (w nieco mniejszym stopniu) i nie wmowisz mi, ze ta budzetowka w jakikolwiek sposob zbliza sie jakoscia (i optyki i mechaniki) do topowych filtrow. jesli nie chcesz przyjac tego do wiadomosci - Twoja sprawa. zyj sobie z torba wypchana wynalazkami, ale nie mac w glowie innym.

    Jak widzisz inni uzytkownicy tez pisza o problemach z Marumi, wiec to nie tylko moje zdanie.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    tos sie popisal. masz to torbie jakis zlom za 30 eurakow, ktory sam nazywasz wynalazkiem i mi prawisz moraly.
    widzisz ja w przeciwienstwie do Ciebie stawiam na takie filtry, ktorych nie musze sprawdzac "pod katem tego na ile wplywa na zdjecie".
    czyli ze nie wiesz jak wplywaja na zdjecie, wystarczy ci markowy napis na oprawce. fair enough, co ja tu mam wiecej pisac

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Wiem za to, ze bez sprawdzania mam taki filtr, ktory daje najlepsze rezultaty.
    wszystkie trzy?

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Mialem Marumi i szary dawal okropne zafarby.
    ale szary B+W tez daje zafarby. albo polowkowy B+W. mowie o filtrach, ktore mam, po sprawdzeniu, nie wierzac w napis na obudowie. poniekad, na stronie B+W nawet sa krzywe spektralne na ktorych widac jakie sa zafarby.

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    i nie wmowisz mi, ze ta budzetowka w jakikolwiek sposob zbliza sie jakoscia (i optyki i mechaniki) do topowych filtrow.
    pewnie ze ci nie wmowie, bo masz do tego podejscie religijne, ktore zaklada slepa wiare w tezy bez ich weryfikacji.
    a wiara ma to do siebie, ze nie ima sie zadnej logice...

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    jesli nie chcesz przyjac tego do wiadomosci - Twoja sprawa. zyj sobie z torba wypchana wynalazkami, ale nie mac w glowie innym.
    Jak widzisz inni uzytkownicy tez pisza o problemach z Marumi, wiec to nie tylko moje zdanie.
    aha...

    bo o problemach z B+W nie bylo? ciezko chodzacej oprawce, zafarbach, spadku ostrosci na dlugich obiektywach (polowkowy)... pisze z wlasnej praktyki, bo kilka(nascie) filtrow tej firmy mam lub mialem. nadal nie uwazam, ze to jest zla marka.

  6. #6

    Domyślnie

    Na optycznych, w przyzwoicie zrealizowanym teście filtrów UV Marumi zdeklasowało resztę (w tym wielekroć droższe filtry), zwyciężając o parę długości, więc to ględzenie o złej jakości i niespełnionych aspiracjach nawet w internetach nei ma oparcia.

    Wiem, że UV to inny filtr niż polaryzacyjne, pewnie, że zawsze się może znaleźć jakaś felerna sztuka - ale wyprowadzać z tego ogólne prawo, ze to '€žśredniak z aspiracjami'€ to jakieś pierdołowate nieporozumienie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Na optycznych, w przyzwoicie zrealizowanym teście filtrów UV Marumi zdeklasowało resztę (w tym wielekroć droższe filtry), zwyciężając o parę długości, więc to ględzenie o złej jakości i niespełnionych aspiracjach nawet w internetach nei ma oparcia.

    Wiem, że UV to inny filtr niż polaryzacyjne, pewnie, że zawsze się może znaleźć jakaś felerna sztuka - ale wyprowadzać z tego ogólne prawo, ze to '€žśredniak z aspiracjami'€ to jakieś pierdołowate nieporozumienie.
    z tego co pamiętam zdeklasowało bo obcinało widmo w zakresie UV co akurat w dzisiejszych czasach jest nawet dla filtra UV jest cechą drugorzędną o ile nie trzeciorzędną - nie znam nikogo kto kupuje UV dla tłumienia UV.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  8. #8

    Domyślnie

    akustyk, Ty czasem kiedyś nie testowałeś UVek pod kątem zmiany bokehu... ? Tak mi się coś kojarzy z komentarzy na optycznych, że ktoś wrzucał...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    akustyk, Ty czasem kiedyś nie testowałeś UVek pod kątem zmiany bokehu... ? Tak mi się coś kojarzy z komentarzy na optycznych, że ktoś wrzucał...
    owszem, testowalem, skoro mialem po temu mozliwosci. pewnie nawet moje plucie sie czytales

    to byl tylko 300/4 wiec jeszcze nie tak mordercze dla dokrecanych "szybek", ale bylo widac roznice miedzy golym szklem a filtrami. mialem Marumi WPC i Hoye HMC - ten pierwszy filtr byl lepszy, z tym ze pogorszenie IMHO nie na tyle, zeby z jego powodu wymieniac filtry czy je zdejmowac zupelnie, jesli byly potrzebne...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    owszem, testowalem, skoro mialem po temu mozliwosci. pewnie nawet moje plucie sie czytales
    A mógłbyś podrzucić obrazek z porównania, bo nie mogę tego już nigdzie się doszukać - choćby na PW żeby nie robić tu zbyt dużego OT Ciekawe to było i warte zapisania na dysku, tłumaczyłem już paru osobom co UVka potrafi zrobić (kupują zeissy z super duper bokehem a pozniej jakies gowniane filterki na to...), ale bez przykładów ciężko czasem przekonać

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •