Close

Strona 9 z 49 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 486
  1. #81

    Domyślnie

    Tomaszu chodziło mi o obróbkę graficzną zdjęć
    Gratuluję pasji i poświęcenia!
    Nikon D7100 + Nikon D3200 (Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 ED + Sigma APO 70-300mm f/4-5.6 DG MACRO + Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G ED II)

  2. #82

    Domyślnie

    Wiem o co Ci chodziło Porównując sytuację do gotowania. Przygotuję dla Ciebie danie, które będzie Ci smakowało. Powiesz mi, nagraj tutorial jak gotujesz. Ale co ja mam nagrać? Ile solę, ile dodaję kminku czy bazylii? To indywidualna sprawa każdego. Mogę co najwyżej dać Ci przepis, wg którego sam spróbujesz ugotować coś podobnego. Dlatego dałem też "przepis" na zdjęcia.

    Ale żeby nie było. Fotografie oczywiście w formacie RAW. Obróbka w lightroomie. Nic wymyślnego, podstawy - kadrowanie/prostowanie, suwaki od temperatury, tint, exposure, highlights, shadows, whites, blacks, clarity, vibrance, saturation i amount od vignetting. Czasem też założenie w programie szarej połówki oraz luminance i saturation od konkretnego koloru. Zapis do JPG, dalsza edycja w PS - resize, unsharp mask i save for web. Wszystko

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FHR Zobacz posta
    Powiesz mi, nagraj tutorial jak gotujesz. Ale co ja mam nagrać? Ile solę, ile dodaję kminku czy bazylii? To indywidualna sprawa każdego. Mogę co najwyżej dać Ci przepis, wg którego sam spróbujesz ugotować coś podobnego.
    Oczywiście nie chodziło mi o to ile (porównując do przepisu kulinarnego) ile kminku czy bazylii bo to zależy od typu dania (zdjęcia/efektu) ale o to że dodajesz ten kminek i bazylię. Zresztą poniżej wyjaśniłeś.

    Cytat Zamieszczone przez FHR Zobacz posta
    Ale żeby nie było. Fotografie oczywiście w formacie RAW. Obróbka w lightroomie. Nic wymyślnego, podstawy - kadrowanie/prostowanie, suwaki od temperatury, tint, exposure, highlights, shadows, whites, blacks, clarity, vibrance, saturation i amount od vignetting. Czasem też założenie w programie szarej połówki oraz luminance i saturation od konkretnego koloru. Zapis do JPG, dalsza edycja w PS - resize, unsharp mask i save for web. Wszystko

    Mi po prostu marzy się np. ktoś daje fotę, ludzie chwalą a potem ta osoba udostępnia film jak obrabiała zdjęcie, a jeszcze jak było by jak wykonała to już zupełnie cud/malina !
    Nikon D7100 + Nikon D3200 (Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 ED + Sigma APO 70-300mm f/4-5.6 DG MACRO + Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G ED II)

  4. #84

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że ja klimatu tu nie czuje. Natomiast przytłoczenie, brak powietrza, światła i przestrzeni... klaustrofobiczny świat i dlatego nie lubię

  5. #85

    Domyślnie

    @Limax7, @JaroPienza - dzięki!

    Ostatnio edytowane przez FHR ; 08-02-2017 o 15:40 Powód: poprawienie linka

  6. #86

    Domyślnie

    O tutaj lepiej...jest w tym jakas tajemnica


    Pozdrawiam
    Jarek

  7. #87

  8. #88

    Domyślnie

    Pozostaje tylko pogratulować,przepiękne pełne cudownego klimatu zdjęcia!
    -"Żyj na huśtawce życia,Żyj ! Bo tylko raz dany nam czas !!!"-

  9. #89

    Domyślnie

    @piotrekjeczen, @gadzeciarz - dzięki.

    Ostatnio edytowane przez FHR ; 08-02-2017 o 15:40 Powód: poprawienie linka

  10. #90

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez FHR ; 08-02-2017 o 15:37 Powód: poprawienie linka

Strona 9 z 49 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •