Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 103
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sloma_p Zobacz posta
    A wiesz jak upierdliwe jest ustawianie parametrów ładowania w C9000?
    O jejku, straszne, bo trzeba trochę poklikać ... szczególnie, że parametry się ustawia raz na całe ładowanie, a klawisze działaja poprawnie, a nie tak jak w BC700 :] Ludzie ... litości. Jestem ciekaw, jak Ty byś rozwiązał sterowanie ładowaniem, przy tak precyzyjnym wyborze prądów ładowania (co 100mA, a nie trzy prądy na krzyż 200/500/700 jak w BC700).

    Nie twierdzę, że nie jest to nieco upierdliwe, ale nie wiele jest możliwości, by przy tak dokładnej konfiguracji mogło być prościej (może opcja konfigu 4-rech na raz ... a dopiero po wciśnięciu SLOT wybór dla każdego z osobna). Tak czy inaczej MH-C9000 jest o niebo lepsza od BC700 i lepsza od BC900 . Gdyby przebudować BC900 to też byłaby dobra (dodać czujniki temp. dla każdego ogniwa, odsunąć ogniwa o kilka mm od siebie, zrobić prądy ładowania 300mA,400mA,700mA,1000mA)
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 27-02-2015 o 00:46

  2. #22

    Domyślnie

    Z czym litości? Z beznadziejnie zaprogramowanym interfejsem? Z klikaniem po 60 razy, żeby ustawić parametry? Z wyświetlaczem, który nie pokazuje nam paramterów cały czas, tylko w jakiś cyklach?

    Wybacz, litości to wymaga osoba, która tak to zaprojektowała. Mogli w sumie zrobić też zworkami, powiedzmy 64, byłoby strasznie, ojejku. Może lubisz jak ktoś Ci utrudnia życie, ja nie i żałuję, że wziąłem C9000.

    Odp. po Twojej edycji:
    Cztery przyciski do wyboru parametru (po 1 na kanał) i 1 do ustawiania wartości parametru. Albo pokrętło, jak w lampach błyskowych.
    Ostatnio edytowane przez sloma_p ; 27-02-2015 o 00:54
    20/28/85/1.8 + 35/50/1.4. I puszki.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sloma_p Zobacz posta
    Może lubisz jak ktoś Ci utrudnia życie, ja nie i żałuję, że wziąłem C9000.
    No to jaką alternatywę proponujesz? ... bo chyba nie BC700/900?

  4. #24

    Domyślnie

    Alternatywę wybrałem taką, że kupiłem Ansmanna Energy 16 i głównie w nim ładuję (mam dużo ogniw 3 x lampy po 2 komplety plus 4 wyzwalacze po 2 komplety - 40 sztuk), a jak coś jest nie tak i raz na pół roku leca na odświeżanie do C9000. Na codzień by mnie chyba szlag z nią trafił...
    Ostatnio edytowane przez sloma_p ; 27-02-2015 o 00:53
    20/28/85/1.8 + 35/50/1.4. I puszki.

  5. #25

    Domyślnie

    ... chyba Cię teraz rozumiem z tą klikofobią ( ) przy częstym ładowaniu tak dużych ilości ogniw. Ja nie ładuję jakoś namiętnie często, więc trochę poklikać se mogę.

  6. #26

    Domyślnie

    No niestety to jest świetna ładowarka, tylko przez ten interfejs bardziej dla mnie użyteczna jako narzędzie do utrzymywania akku w dobrym stanie, niż ładowania Musze przyznać, ze ogniwa po tym Ansmannie są całkiem dobrze utrzymane A zanabyłem go za dość niską cenę, u znajomego w firmie likwidowali dział i dostałem prawie nówkę za 200 zł...
    20/28/85/1.8 + 35/50/1.4. I puszki.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    * - dla Eneloop 800mAh prąd 200mA jest za mały (problemy z wykryciem -dV), a 500mA mimo że w normie (nie zaleca się przekraczać 1C), to mógłby być niższy

    ** - nie zaleca się ładować prądami niższymi od 0,3-0,33C, bo są problemy z wykryciem -dV. więc jak mamy akku o pojemności 2550 mAh, to przy BC700 jest problem, bo rośnie ryzyko przeładowania= szybkiego zabicia akku
    Nie wiem co to za teorie... jest dokładnie odwrotnie - przy małym prądzie ładowania ryzyko przeładowania aku jest mniejsze niż przy dużym.

    Poza tym sam Panasonic podaje, że standardowy prąd ładowania to 0.1C.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie wiem co to za teorie... jest dokładnie odwrotnie - przy małym prądzie ładowania ryzyko przeładowania aku jest mniejsze niż przy dużym.

    Poza tym sam Panasonic podaje, że standardowy prąd ładowania to 0.1C.
    Prąd ładowania 0,1C jest zalecany przy trybie powolnego ładowania, jednak wypadałoby ładować od poziomu rozładowanego akumulatora, przez konkretny czas, chyba 14 godzin. Przy prądzie ładowania 0,1C praktycznie nie działa wykrywanie końca ładowania przez -dV (i stąd ten wymagany czasomierz). Podobno przy prądzie 0,1C akumulator jest w stanie oddać nadmiar energii w postaci ciepła, czyli bez katastrofalnych skutków dla jego kondycji przy przeładowywaniu ... nie mniej jednak lepiej nie przeładowywać. Przy prądzie rzędu 0,25C (prąd 200mA dla akku 800mAh) nie ma już takiej szansy, by bez uszkodzenia akku wypromieniowało nadmiar energii w postaci ciepła.
    Poczytaj najpierw i dopiero pogadamy. Na początek naucz się tego co jest na tej stronie:
    http://batteryuniversity.com/learn/

    Jak ma zadziałać -dV, to ja radzę ładować prądem większym od 1/3C (dla porównania Powerex zaleca nie mniej niż 0,3C, Technoline nie mniej niż 0,33C, a wielu świadomych użytkowników z np. candlepowerforums zaleca nawet 0,5C)

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie wiem co to za teorie...
    1) http://batteryuniversity.com/learn/a..._metal_hydride

    It is difficult, if not impossible, to slow-charge a NiMH battery. At a C‑rate of 0.1 to 0.3C, the voltage and temperature profiles fail to exhibit defined characteristics to measure the full-charge state accurately and the charger must depend on a timer. Harmful overcharge will occur if a fixed timer controls the charge. This is especially apparent when charging partially or fully charged batteries.
    2) Instrukcja do MH-C9000
    3) Instrukcja do Technoline BC2500
    4) CandlePowerForums
    ... i to nie wszystkie źródła

  10. #30

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    kupiłam niedawno aparat Coolpix L 29. I tu pojawia się moje pytanie: czym go ładować?

    Przyznam szczerze, słabo znam się na amperach i voltach. Początkowo sądziłam, ze istnieją uniwersalne akumulatorki i ładowarki, że w gruncie rzeczy nie ma znaczenia co się dokupi. Niewiele wiem o sprzęcie, z tego co wyczytałam, bardzo łatwo, stosując nieodpowiednie akumulatorki i ładowarki, można je zniszczyć.

    Stad moje pytanie: jakie akumulatorki kupić? Na jakie parametry muszę patrzeć? Jaką ładowarkę do nich wybrać?

    Mam w domu starą ładowarkę marki HAMA specyfikacje:
    pri.: 12v-500mA
    sec.: AA-2.8/5.6 v- 700mA 3.92V max
    AAA 2.8/5.6 V - 350mA 1.96 VA max

    Czy mogę ją nadal używać?

    Co radzicie? Co dokupić?

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podział akumulatorków
    By MasterM16 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 23:23
  2. Test naładowania akumulatorków.
    By josephebeloki in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 20:19
  3. ładowarka powerbase c-513 i czas ładowania akumulatorków
    By cienistogrzywy in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 18:30
  4. CZas ładowania akumulatorków.
    By piotereks in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 17:03
  5. Ładowarka BC700 nie widzi akumulatorków...
    By siwyyy77 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 23:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •