Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 69
  1. #41

    Domyślnie

    Wychodzi na to,że tak jak napisał producent nowy tc lepiej współpracuje poprzednika tylko z najnowszymi szkłami z przesłona elektromagnetyczna. https://photographylife.com/nikon-tc...nce-comparison

  2. #42

    Domyślnie

    Niestety nie doczekałem się na Wasze odpowiedzi, czy warto pokusić się o nową wersję TC 1.4? Na angielskich stronach wyczytałem podobne opinie jak tutaj, że nowy TC III jest jednak ciut lepszy od starego, szczególnie na nowszych szkłach. Muszę powiedzieć, że miałem bardzo duży zgryz, który wybrać gdyż różnica w cenie to 900pln! Co prawda używka vs nówka ale to chyba aż takiego znaczenia nie ma. Szarpnąłem się na nową wersję, zobaczę czy było warto. TC 2.0 III mnie zadowala ale tylko z 300-ką. Jednak czasem jest za ciemno aby spokojnie używać f/5.6 - 7.1.

  3. #43

    Domyślnie

    No to jest. Pełen wypieków na twarzy bo dawno nic nowego foto sobie nie kupiłem przystąpiłem do testów. Jestem zachwycony ostrością i kontrastem tego TC. Nie mam i nie miałem poprzedniej wersji więc porównać nie mogę. Jednak połączenie D800 + 300 VR II f/2.8 + TC 1.4 III w domowych warunkach i z podparciem obu łokci daje wyśmienite efekty.Wszystko max.otwarte na f/4. Oto przykłady:

    1. ISO 1000, s. 1/80


    2. ISO 5000, s. 1/200


    3. ISO 100, s. 1/250


    4. ISO 100, s. 1/800



    Jedynie do czego mogę porównać to do TC 2.0 III, który tez jest niezły ale ostrością nie dorasta do TC 1.4 III. Testy w bojowych warunkach oraz na zoomie 70-200 VR II f/2.8 zrobię już w ten weekend w górach. Postaram się tu podzielić wrażeniami.

  4. #44

    Domyślnie

    moim zdaniem obecnie zakup wersji III tc14 jest z całą pewnością bardzo dobrym wyborem. Co do wymiany wersji II na III to już taki pewny nie jestem
    TC14II na szkłach 2.8 (70-200, 300, 400) tak nieznacznie pogarsza jakość że w zasadzie trzeba się tego doszukiwać. Być może w gorszych warunkach łatwiej doszukać się CA ? nie wiem... Poza tym, jeśli już chciałbym się doszukać pogorszenia, to na pewno nie w centrum kadru a na brzegach. Więc być może wersja III jest jeszcze lepsza, ale myślę że trudno byłby to zauważyć. Bardziej istotne byłby dla mnie powłoki fluorowe, pozwalające łatwiej zachować czystość soczewek w terenowych warunkach.

    Ja czekam na TC17e4 z jakością jak obecny tc14e2 albo tc20e4 z jakością i szybkością AF jak tc17e3
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    moim zdaniem obecnie zakup wersji III tc14 jest z całą pewnością bardzo dobrym wyborem. Co do wymiany wersji II na III to już taki pewny nie jestem
    TC14II na szkłach 2.8 (70-200, 300, 400) tak nieznacznie pogarsza jakość że w zasadzie trzeba się tego doszukiwać. Być może w gorszych warunkach łatwiej doszukać się CA ? nie wiem... Poza tym, jeśli już chciałbym się doszukać pogorszenia, to na pewno nie w centrum kadru a na brzegach. Więc być może wersja III jest jeszcze lepsza, ale myślę że trudno byłby to zauważyć. Bardziej istotne byłby dla mnie powłoki fluorowe, pozwalające łatwiej zachować czystość soczewek w terenowych warunkach.

    Ja czekam na TC17e4 z jakością jak obecny tc14e2 albo tc20e4 z jakością i szybkością AF jak tc17e3
    Mnie właśnie zeszło kilka miesięcy zanim się zdecydowałem jednak na najnowszą wersję. Nigdy nie miałem poprzednika w rękach ale słyszałem same superlatywy stąd różnica w cenie do najnowszej TC 1.4 III wydawała mi się za duża. Już prawie kupowałem TC 1.4 II bo nie widziałem wielkiego sensu przepłacać. Minęło jednak trochę czasu i przemyśleń. Zdecydowałem skoro mam najnowsze jak do tej pory obiektywy 2.8 to i takowe ma być TC. Czas pokaże czy to był dobry wybór? Jednak te 2 godziny strzelania dupereli na chacie mówi mi, że jest dobrze nawet z zoomem 70-200 czego o TC 2.0 III już tak nie mogłem powiedzieć. Może idąc w daleką trasę w wysokie góry będę mógł kloca 300/2.8 zostawić w domu? Tam każdy kilogram mniej jest jednak na wagę złota.

  6. #46

    Domyślnie

    jestem przekonany że tak. Ja na takie wypady biorę 70-200+tc17 i jakość jest zdecydowanie bardzo dobra, więc najnowszy tc14 musi być super
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #47

    Domyślnie

    Ja ostatnio w górach (Lemingi) miałem 70-200 2.8 VR2 i TC-14 II. Nie lubię tego zestawu ze względu na rozmycie. Na drugi dzień pożyczyłem 300 f4.
    D....,TC-14II

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olomir Zobacz posta
    Ja ostatnio w górach (Lemingi) miałem 70-200 2.8 VR2 i TC-14 II. Nie lubię tego zestawu ze względu na rozmycie. Na drugi dzień pożyczyłem 300 f4.
    to coś nie halo z Twoim kompletem. Mój 70-200 VR z TC1.4II prawie nie widzi różnicy, z TC1.7II trochę się degraduje, nawet z TC2.0III jest akceptowalnie.

  9. #49

    Domyślnie

    Mając trochę czasu postanowiłem sprawdzić zoom'a 70-200 VRII wraz z TC1.4III oraz TC2.0III. Wszystkie zdjęcia wykonałem ze statywu na minimalnej odległości ostrzenia, migawka wyzwalana wężykiem, ISO 100. Minimalne różnice w kadrowaniu biorą się z grubości telekonwertera. Wszystkie wykonane na 200mm, czyli gołe szkło to wiadomo 200, z TC1.4 to minimalnie poza 135mm oraz TC2.0 to 100mm ustawione na szkle. Ot, taka zabawa która doprowadziła mnie do ciekawych wniosków.

    1. goły 70-200, f/2.8


    2. goły 70-200, f/4


    3. 70-200 + TC 1.4 III


    4. 70-200 + TC 2.0 III


    Ogólnie jestem bardzo zadowolony z nowego konwertera. Działa świetnie i to od pełnej dziury. Zaskoczyło mnie tylko, że w pełni otwarte gołe szkło jest bardziej mydlane niż z założonym TC 1.4 III. Wiadomo, że jest różnica w f/2.8 vs f/4 jednak nadal jest to maksymalny dostępny otwór przysłony. Dla mnie to lekkie zaskoczenie. Widać, że nawet TC 2.0 jednak nie jest na straconej pozycji. Jest dobrze.

  10. #50

    Domyślnie

    jak Ci wyszło, że szklo z TC jest ostrzejsze niż bez TC, to proponuję powtórzyć test i dobrze wyostrzyć

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •