Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Post Lampa YN 560 Problem

    Witam mam problem z moją drugą lampą Yougnuo YN 560.
    Otóż gdy założę ją na sanki, jak i wyzwalam ją przez fotocelę
    reaguje na wyzwolenie migawki nieregularnie tj. kilka razy błyśnie,
    a co jakiś błysk słychać lekki pyknięcie żarnika, lecz błysk nie następuje.
    Czy ktoś ma jakąś radę co do tej usterki? Jeżeli ktoś powie mi co trzeba wymienić
    i ową część da radę kupić, to mogę tego bez problemu dokonać, gdyż yn są prostymi
    lampami, a poza tym jest kilka poradników w internecie. Pozdrawiam serdecznie
    Nikon D7100 + D200 + 10mm-300mm w 5 obiektywach + kilka lamp + sterta kabli, czasz, wyzwalaczy.

  2. #2

    Domyślnie

    wygląda na uszkodzony palnik, albo problemy z ładowaniem. Choć prędzej to pierwsze.

    Wymiana palnika jest prosta i jest on dostępny: http://www.ebay.co.uk/itm/Yongnuo-YN...item1c313fa34d

    Ale najpierw sprawdź jak wygląda - rozebranie głowicy, to 2 śrubki i zaczepy pod gumami w osi obrotu. Tylko najpierw rozładuj lampę, aby nie wyzwoliła ci się po rozebraniu - nie jest to ani miłe, ani bezpieczne - przede wszystkim dla Ciebie - 400V i dość duży ładunek może poważnie narozrabiać.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 12-05-2014 o 00:38
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Przechodziłem już zacięcie zooma w tej lampie i 2 razy mnie ustrzeliła, beznadziejne uczucie, dziękuję za link i zwracam się jeszcze z zapytaniem czy może owego palnika nie dostałbym w Polsce ?
    Nikon D7100 + D200 + 10mm-300mm w 5 obiektywach + kilka lamp + sterta kabli, czasz, wyzwalaczy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Orient Zobacz posta
    Przechodziłem już zacięcie zooma w tej lampie i 2 razy mnie ustrzeliła, beznadziejne uczucie, dziękuję za link i zwracam się jeszcze z zapytaniem czy może owego palnika nie dostałbym w Polsce ?
    Raczej będzie ciężko.

    Ja od tego sprzedawcy z ebay kupowałem już palniki do Metz 58, 50 i SB-600 - działają bez zarzutów, przesyłka szybka i znacznie taniej.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Chociaż teraz pozostaje pytanie czy to na 100% żarnik, nie spalił się raczej jeżeli błyska, może jest to kwestia ładowania, lecz niestety nie mam pojęcia co może być przyczyną
    Nikon D7100 + D200 + 10mm-300mm w 5 obiektywach + kilka lamp + sterta kabli, czasz, wyzwalaczy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •