Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Przepalenie

  1. #1

    Domyślnie Przepalenie

    Pomyślałem, że może sie komu przydać, wiec wkleiłem ten post również tutaj. Jak już wspomniałem w orginalnym poście jest troche roboty a efekt - taki sobie, ale to taka mała brzytwa dla tonącego. Mam nadzieje, Irvine, że nie masz nic przeciwko użyciu twojego zdjątka
    1. Plan przedni jest zaświecony prawidłowo, wiec musimy go wymaskować
    2. W pozostałej cześci zwiekszamy kontrast
    3. Jak widać góry doszły do siebie, ale niebo dalej tragiczne, wiec kolejna maseczka
    4. Najwiecej nieprzepalonej informacji nt. chmurek zachowało sie w kanale czerwonym.
    5. Przywalamy mu zatem w jasnościach (CTRL+M) i kopiujemy tak spreparowany kanał do schowka (CTRL+C)
    6. Wchodzimy na kanał zielony i wstawiamy (CTRL+V) tutaj kanał czerwony, stosownie go osłabiając (CTRL+L, Output levels=12
    7. I to tyle... A na deser możemy już sobie przywalić Unsharp Mask!

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    Fajny tutek, powinni co niektórzy skorzystać, pozdrawiam.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Mistrzuniu
    SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )

    "lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"

  5. #5
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    Podobny efekt można uzyskać bawiąc się Shadow/Highlights
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  6. #6

    Domyślnie

    a najlepszy efekt uzyska sie poprawnie naswietlajac. scena jest w oryginale zle sfocona, bo w cieniach jest mnostwo luzu, ktory mozna bylo wykorzystac, zeby swiatla nie byly wyjarana (PS. nadal sa wyjarane, tylko przyciemnione. co nie przywraca tonalnosci w swiatlach)

    cahe,
    shadow/highlights zmieniloby Ci tez dol zdjecia. takze to samo by nie bylo do uzyskania

    ale prosciej mozna to bylo zrobic nakladajac druga warstwe przez tryb przenikania Darken. przyciemnic, dodac maske, na masce gradient z czerni do bieli od dolu. czyli z grubsza symulujac polowke.

    plus tego rozwiazania jest taki, ze histogram nie wygladalby jak zepsuty grzebien, co na zdjeciu skutkuje lepsza tonalnoscia i wyraznie przyjemniejszym wygladem

  7. #7

    Domyślnie

    akustyk - z całym szacunkiem, obawiam sie że efekt bedzie nieco odbiegał od tutaj zaprezentowanego. Myśle że pouczające bedzie zaprezentowanie twojej wersji, tu masz orginał:
    ciągłość tonalna nie ma w przypadku drugiego planu aż takiego znaczenia, bo nie ma tam wiekszych partii o łagodnym modelunku - w takim gąszczu kontrastowych form nieciągłości trudno wychwycić.

  8. #8

    Domyślnie

    na szybko:
    naswietlenie nadal jest do dupy i nic tego nie uratuje. tyle, ze metoda jest szybsza, bo calosc zajela mi raptem minutke. efekt generalnie zblizony

  9. #9

  10. #10
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie


    shadow/highlights

    [ Dodano: Pon 08 Sie, 2005 ]
    bardziej nasyciło trawke, ale można użyć maski jeśli się tego nie chce.
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •