Close

Strona 2 z 131 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1301
  1. #11

    Domyślnie

    cena 4990 jest troche wyższa, ale to dobry skaner - jego odpowiednikiem jest Canon (tfu, tfu) CS9950F, troszke (4 stówy) tańszy, a chyba nawet odrobine lepszy: pixmania.com - cena 1589.00 PLN
    tutaj jeszcze linka do testu porównawczego obydwu skanerków:
    http://www.photo-i.co.uk/Reviews/int.../Page%2011.htm

  2. #12

    Domyślnie

    Odkurzam temat.
    cena 4990 jest troche wyższa, ale to dobry skaner.........
    Przeszukalem forum, 4990 choc wspominany, byl potraktowany dosc ogolnikowo.
    Cenowo jestem w stanie 4990 przelknac. Skanowac chce wylacznie ku uciesze wlasnej i najblizszych. Nie sadze, bym drukowal uzyskane pliki w formacie wiekszym niz A4. Jakiejkolwiek produkcji na sprzedaz, na zewnatrz nie planuje.
    Nikon LS8000, 9000 czy Minolta Multiscan (zdaje sie) - tych nie biore pod uwage.
    Moje zapotrzebowania/oczekiwania:
    Chce skanowac negatywy czarno-biale, slajdy w formatach 6x4.5, 6x6, 6x9, 9x12 i 4x5.
    Produkt koncowy - jak wspomnialem wyzej - wydruk pewnie nie wiekszy jak A4.
    Zdecydowanie preferuje sprzet nowy, kompletny, kompatybilny z dzisiejszymi komputerami. Elektroniki uzywanej nie kupuje.
    Przed zakupem tego modelu powstrzymuje mnie rozrzut opinii na jego temat.
    Ken Rockwell na przyklad - zachwycony, choc gdy sie wczytac, to okazuje sie, ze tak naprawde nie mial on okazji by zglebic temat, a swoja opinie wydal na podstawie pobieznych - moim zdaniem - testow. Do dzis zreszta jego strona o 4990 ma naglowek "under construction". No ale Ken to Ken - one of a kind.
    Z drugiej strony na na przyklad photo.net mozna do woli czytac posty kwitujace 4990 jako zlom. Pisuja je czesto ci, ktorzy posiadaja lub mieli do czynienia z LS9000 czy skanerami bebnowymi. Czyzby to z zadrosci o to, ze ich sztuka tajemna czerni udostepniona zostaje?
    A wiec pytanie: czy 4990 to skaner mogacy spelnic moje wymienione wyzej oczekiwania?

  3. #13

    Domyślnie

    Jeżeli tylko chodzi o skanowanie poprawnie naświetlonych materiałów - to wg mnie jak najbardziej

  4. #14

    Domyślnie

    jeśli tylko archiwizacja o jakiej wspominasz ,to szkoda kasy na taki drogi skaner !! choć jesli masz nadmiar kasy ,to sprzet spełni Twoje oczekiwania ,a nawet bedzie zbyt dobry )
    1Gb ; 055PRO + 141RC

  5. #15

    Domyślnie

    Jesli mowisz, ze cenowo Epson 4990 ci moglby podpasowac, to polecam poczytac ta strone:
    http://www.photo-i.co.uk/Reviews/int...0/Page%201.htm
    Jest tam porownanie z Nikon Coolscan 4000 i z tego co autor pisze i pokazuje, wcale Epson nie wydaje sie gorszy.

    Pozdrawiam,
    pawl_s

    PS:
    Nie jestem profesjonalista i nie znam sie, ale jak dla mnie to bomba
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  6. #16

    Domyślnie

    No, może bez przesady - na skanach, które są w tym teście CS4000 oczywiście zjada tego Epsona na śniadnako - "szum", który się pojawia Coolscanowi to po prostu ziarno, widać też wyraźnie brak CA wynikający z zastosowania w Nikonie szkieł ED, ale jak na płaskaczyka to jakość Epsona jest super, w zupełności wystarcza do wszelkich zastosowań, ma ogólnie dobrą opinię i pewnie warto sobie taki zanabyć

  7. #17

    Domyślnie

    czy zastanawiałes sie nad epsonem 4490 ?? może taki model
    1Gb ; 055PRO + 141RC

  8. #18

    Domyślnie

    Bez sensu pchac sie w paszczaka typu EPSON 4490 ... jak paszczak to max Epson 2400 (juz nie produkowany) albo juz dedykowane Benq 2570 lub Minolta DSIII lub IV.

  9. #19

    Domyślnie

    z tego co sie orientuje to Benq 2570i nowka sztuka kosztuje okolo 850zl w sklepie.
    "Podchodź do tematu fotografowanego miękko, na czubkach palców. Ręka w aksamitnej rękawiczce, oko jastrzębia..."
    http://www.jbstudio.eu

  10. #20

    Domyślnie

    Gall a dlaczego nie warto pchać sie w epsona 4490 ?? fakt, lepiej pchac sie w coś nieprodukowanego i niedostępnego .. zobacz do czego autor tego postu potrezbuje skaner
    1Gb ; 055PRO + 141RC

Strona 2 z 131 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •