Close

Strona 30 z 131 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 1301
  1. #291
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Sądzę, że Tomkowi chodziło bardziej o komfort skanowania a nie o potencjalnie uzyskiwaną jakość. Coolka to niezwykle dopracowania bestia i jest chyba najmniej upierdliwym w obsłudze i najbardziej sprawnym skanerem do filmu jaki kiedykolwiek powstał (z zastrzeżeniem, że do MF niezbędny jest szybsztal semi-antynewtonowski, bo standardowa ramka doprowadza do qrvii).
    No mnie wlasnie chodzilo o to dokladnie, o samo skanowanie nie o efekt koncowy. Przy dobrze naswietlonym negatywie wlacza sie ICE, Auto Exposure i plik wychodzi taki mniam ze oczy sie raduja, cos co w Epsonie nie jest zbytnio mozliwym (efekty ICE plus czas jego uzywania) oraz Auto Epsonowskie jest jak kobita w ciazy nieco, czasem chce to, czasem tamto, a czasem samo nie wie co chce

    Efekt koncowy jest zdecydowanie rozny ino przy:

    - zwijajacych sie filmach, jak sie ma ramke szybkowa
    - mocno kontrastowych scenach naswietlonych
    - zlym naswietleniu filmu
    - malym obrazku - po zmianie na Epsona dalem sobie siana z 35mm, nie moglem patrzec na to co Epson robil z Neopanem 1600

    wtedy Nikon zdecydowanie ma przewage. Mnie sie lezka w oku kreci - z Epsona da sie wyciskac spoko skany ze sredniego czy wielkiego, ale trzeba sie nameczyc a w Nikonie, klik klik i po sprawie Szkoda ze Coolscan nie jest jak cyganski pies, po wechu by do mnie wrocil

  2. #292

    Domyślnie

    Witam wszystkich bo mimo ze na forum jestem dluzszy czas to wiecej czytam niz pisze Ostatnio tzn od ok roku zaczalem wracac do fotografi analogowej i ten moj powrot zaowocowal tym ze uzbieralo mi sie 19 aparatow, co za tym idzie kazdego chcialem przestrzelic wiec troche negatywow juz jest. No wqiec jaki kupic skaner, myslalem, myslalem i wybralem canonskan 9000f. Dodaja pse8, silwerfasta i mozna robic sredni format co ostatnio zaczalem uskuteczniac. Jestem zadowolony z wyboru, polecam
    D50 D80 D300 i cos tam jeszcze w sumie jakies 18kg
    www.photo.net/photos/Piotr%20Adamski www.piotrphotography.net

  3. #293

    Domyślnie

    ten moj powrot zaowocowal tym ze uzbieralo mi sie 19 aparatow
    o żesz

  4. #294

  5. #295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    efekty ICE plus czas jego uzywania)
    dodam ci tom info, ze przy tej metodzie Negfix8 lepiej ponoc wylaczyc wszystko lacznie z ICE- tak radzili.

    faktycznie samo czyszczenie klatki zajmuje sporo czasu- nie mowiac o pozostalych czynnosciach....
    ja sie tylko ciesze, ze nie mam obecnie tego duzo bo jesli musialbym uzywac codziennie to z pewnoscią zbieralbym na cool`a skoro jest taka bajka.
    Ostatnio edytowane przez kroolik ; 02-09-2011 o 22:39
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #296
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kroolik Zobacz posta
    dodam ci tom info, ze przy tej metodzie Negfix8 lepiej ponoc wylaczyc wszystko lacznie z ICE- tak radzili.

    faktycznie samo czyszczenie klatki zajmuje sporo czasu- nie mowiac o pozostalych czynnosciach....
    ja sie tylko ciesze, ze nie mam obecnie tego duzo bo jesli musialbym uzywac codziennie to z pewnoscią zbieralbym na cool`a skoro jest taka bajka.
    Nie nie, ja w Epsonie nie uzywam ICE, niestety Epsonowski raz ze detale zabiera a dwa ze trwa miesiacami - w Nikonie nie zabieralo detali i skan z ICE czy bez trwal dokladnie tyle samo Obecnie skanuje bez zadnych ustawien jako negatyw 48-bitow/TIFF i robie wszytko w LR, nie ufam Epsonowskiemu Auto w polowie przypadkow i nie lubie co robi z kolorami A jak mam juz "suwaczkowac" to wole widziec dokladnie co robie i chce miec mozliwosc zmian ewentualnych Dla tego wlasnie zaciekawil mnie ten skrypt, moze w tym tyg. znajde nieco czasu aby go potestowac.

  7. #297

    Domyślnie

    czekamy na Twoje spostrzezenia
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #298

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrzuraw Zobacz posta
    Witam wszystkich bo mimo ze na forum jestem dluzszy czas to wiecej czytam niz pisze Ostatnio tzn od ok roku zaczalem wracac do fotografi analogowej i ten moj powrot zaowocowal tym ze uzbieralo mi sie 19 aparatow, co za tym idzie kazdego chcialem przestrzelic wiec troche negatywow juz jest. No wqiec jaki kupic skaner, myslalem, myslalem i wybralem canonskan 9000f. Dodaja pse8, silwerfasta i mozna robic sredni format co ostatnio zaczalem uskuteczniac. Jestem zadowolony z wyboru, polecam
    Jak z jakością skanu? Może jakieś sampelki?

  9. #299

    Domyślnie

    http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/...Diaduplikator/

    w komisach i na giełdach można trafić za małą kasę, dużo w ten sposób "zdygitalizowałem" dla kogoś i " na szybko"

    https://picasaweb.google.com/1118376...33615767096866

    a to mój bardzo stary skaner (ponad 10 lat), który w zasadzie jest tylko krytykowany i po próbach sprzedaży za ok 400zł - na razie wycofałem się z takiej oferty, nie leży (stoi) i dalej się kurzy, od czas do czasu sprawiając mi przyjemność zabawą z nim
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 03-09-2011 o 09:33
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    Jak z jakością skanu? Może jakieś sampelki?
    http://piotrphotography.blogspot.com/ prawie wszystkie B&W sa skanami z negatywu robione roznymi aparatami bo jak narazie to testuje kazdy po kolei. negatywy to najczesciej trix400, tmax400, hp5, kodak bw400 jak na szybko do c-41. Chociaz wole wolac samemu zaczynam skanowac kolor, stare negatywy z dawnych czasow zobaczymy jak ten skaner da rade. Nie drukowalem jeszce nic bo nie mialem czasu.
    D50 D80 D300 i cos tam jeszcze w sumie jakies 18kg
    www.photo.net/photos/Piotr%20Adamski www.piotrphotography.net

Strona 30 z 131 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •