Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie D5100 nie robi zdjęć seryjnych

    witam wszystkich.
    mam nadzieję, że pytanie umieszczam w dobrym dziale, są to moje początki na forum.
    przejdę do rzeczy. tak jak w tytule postu, Nikon D5100 (ze szkłem standardowym 18-105 VR) nie wykonuje zdjęć seryjnych. dzieje się to na programie P (głównie na nim fotografuję) z kombinacją różnych ustawień autofosusa (nie wiem czy to ma powiązanie, ale przetestowałam na wszelki wypadek), oraz w trybie SPORT gdzie zdjęcia seryjne ustawione są "domyślnie". dodam że wcześniej z tego nie miałam potrzeby korzystać, więc dopiero teraz się tego dopatrzyłam. sprzęt mam od nowości 4 mce, może z 1500 zdjęć do tej pory nim zrobiłam....
    pozdrawiam i liczę na pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    a tryb wyzwalania na seryjny H lub seryjny L ustawiony? Nie wiem czy przestawia sie to samo przy zmianie trybu.
    D7100 /// n18-105 f/3.5-5.6 AF-S /// n50 f/1.8 /// s10-20 f/4-5.6
    http://www.flickr.com/photos/lukpep/

  3. #3

    Domyślnie

    Może podniesiona lampa błyskowa?

  4. #4

    Domyślnie

    Polecam lekture instrukcji obslugi by zapoznac sie jak wlaczyc tryb seryny.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Polecam lekture instrukcji obslugi by zapoznac sie jak wlaczyc tryb seryny.
    Przecież napisała, że w trybie SPORT też nie działa. W czym więc pomoże sprawdzanie w instrukcji jak włączyć tryb seryjny?

  6. #6

    Domyślnie

    adria, zakładam, że wiesz jak się włącza tryb zdjęć seryjnych i go włączasz, a on nie działa. Jeżeli tak jest, spróbuj "zielonego resetu" ustawień fotografowania, czyli przytrzymaj przez 2-3 sekundy 2 przyciski oznaczone zielonymi kropkami (menu i <i>), aż mignie ekran. Potem spróbuj włączyć tryb seryjny.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Przecież napisała, że w trybie SPORT też nie działa. W czym więc pomoże sprawdzanie w instrukcji jak włączyć tryb seryjny?
    A no tym, że jest przynajmniej kilka opcji, które wyłączają tryb seryjny.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A no tym, że jest przynajmniej kilka opcji, które wyłączają tryb seryjny.
    Hmmm, człowiek się jednak uczy całe życie. Jakie to opcje? Pomijając podniesioną lampę, o której pisałem wcześniej?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Hmmm, człowiek się jednak uczy całe życie. Jakie to opcje? Pomijając podniesioną lampę, o której pisałem wcześniej?
    Weź i zajrzyj do instrukcji. Nie będę jej specjalnie ściągał.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    adria, zakładam, że wiesz jak się włącza tryb zdjęć seryjnych i go włączasz, a on nie działa. Jeżeli tak jest, spróbuj "zielonego resetu" ustawień fotografowania, czyli przytrzymaj przez 2-3 sekundy 2 przyciski oznaczone zielonymi kropkami (menu i <i>), aż mignie ekran. Potem spróbuj włączyć tryb seryjny.
    tak, wiem jak się go włącza i właśnie byłam zdziwiona że nie działa. zrobiłam zgodnie z Twoją radą. czyli reset, ponowne ustawienie zdjęć seryjnych... i voila! zadziałało. dziękuję bardzo za pomoc ps. nie spodziewałam się takiego natychmiastowego odzewu, jestem bardzo mile zaskoczona. pozdrawiam wszystkich

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •