Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie monopod - ale jaki???

    stwierdzam ze chyba trzeba bedzie tez i w to zainwestowac
    zastosowanie - raczej tylko do panningu
    udzwig - na 3kg sprzetu
    cena - jaknajnizsza
    i takie jedno jeszcze pytanko czy sa jakies przejsciowki z gwintow na monopodach do gwintow na glowice statywowe, coby podpiac glowice
    D270 + MB | 12-24 | 17-50 | 70-200VR | SB 826
    www.slubfotki.pl - zdjęcia ze slubu NIKONem

  2. #2

    Domyślnie

    Gwinty są jednakowe, więc przejściówka nie potrzebna.

  3. #3

    Domyślnie

    są potrzebne czasami przejściówki i istnieją

    skoro cena najniższa, to kup najtańszy, nie powinno być problemów...

    ps
    w dziale 'giełda' były ostatnio dwa

  4. #4

    Domyślnie

    chyba sie nizrozumielismy... sa monopody do ktorych mozna podpiac bezposrednio aparat albo glowice
    a moja glowica ma wiekszy gwint
    D270 + MB | 12-24 | 17-50 | 70-200VR | SB 826
    www.slubfotki.pl - zdjęcia ze slubu NIKONem

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ictus Zobacz posta
    chyba sie nizrozumielismy... sa monopody do ktorych mozna podpiac bezposrednio aparat albo glowice
    a moja glowica ma wiekszy gwint
    To tak jak u mnie ale przejściówka z mniejszego na większy gwint kupiona w sklepie foto za bodaj 2 zł. załatwiła sprawę.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ictus Zobacz posta
    chyba sie niezrozumielismy...
    a moja glowica ma wiekszy gwint
    Przepraszam za zamieszanie. Rzeczywiście stosuje się gwinty 1/4" lub 3/8". Przejściówki załatwią sprawę. Są bardzo tanie. Kiedyś miałem podobny problem z zamocowaniem obiektywu z większym gwintem ( 3/8" ) na statyw z gwintem 1/4". Nie pamiętam ile kosztował odpowiedni adapter, ale na pewno nie więcej niż 5zł.
    Niektóre monopody - np. produkowane przez manfrotto - mają możliwość zamocowania obu rodzajów gwintów, ale akurat "manfrotki" do tanich nie należą.

  7. #7

    Domyślnie

    no dobra ale dalej nikt nic nie podpowiedzial
    http://www.allegro.pl/item187211066_...s_prezent.html
    takie cos zapewni stabilnosc d200+mb+80-200 (2,5kg) ???
    czy jednak tak bardziej 100 trzeba wywalic??
    D270 + MB | 12-24 | 17-50 | 70-200VR | SB 826
    www.slubfotki.pl - zdjęcia ze slubu NIKONem

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o gwinty to trzeba zobaczyć czy nie da się wykręcić śruby i założyć odwrotną stroną. Tak jest w monopodach Gitzo: śruba podwójna, z jednej strony gwint 1/4, a z drugiej 3/8.

  9. #9

    Domyślnie

    polecam cos takiego jak velbon up-4000
    ostatnio znalazlem w satrunie jedna sztuke i chapnalem sobie
    cena, bodajrze 89zl
    wykonanie spoko, no i jakas firma

    ps. gwarancja na 5 lat

  10. #10

    Domyślnie

    Velbonek jest fajny - mój jeździ pod siedzeniem jednego autobusu w Egipcie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •